GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Koszt sprowadzenia auta z USA – dowiedz się wszystkiego, zanim się zdecydujesz
Koszt sprowadzenia auta z USA – dowiedz się wszystkiego, zanim się zdecydujesz

Często sprowadzamy pojazdy z Niemiec i innych państw europejskich, jednak coraz częściej także z USA. Amerykański rynek cechują atrakcyjne ceny samochodów, a to jest sporą zachętą. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Chociaż auta w Stanach Zjednoczonych okazują się tańsze, jednak ich sprowadzenie wiąże się z dodatkowymi kosztami, o których warto dowiedzieć się więcej.

Chcąc oszacować koszty, warto odnaleźć w sieci dobry kalkulator sprowadzenia samochodu z USA. Z drugiej strony, warto mieć też świadomość tego, za co dokładnie będziemy musieli zapłacić, a także jak mogą prezentować się potencjalne kwoty.

Europa czy USA?

Oferty z USA są bardzo atrakcyjne, co przyciąga sporą ilość zainteresowanych. Koszty jednak zwykle wzrastają, o czym potencjalni nabywcy jeszcze na początku mogą nie wiedzieć. Należy mieć na uwadze chociażby koszty transportu z USA, które są wyższe, niż podczas importu samochodu z Europy. Wszystko to z uwagi na sposób transportu, gdyż ten będzie musiał odbywać się drogą morską, aby pokonać ocean. Co więcej, należy doliczyć jeszcze akcyzę, cło i podatek VAT. Nie sprawia do to jednak, że Polacy rezygnują z tego rozwiązania. Istnieje bowiem mnóstwo ciekawych ofert samochodów z USA. Tą drogą, możemy wejść w posiadanie luksusowego pojazdu, nie płacąc za niego sporych pieniędzy.

Kiedy jest konieczna i w jakiej wysokości – prowizja

Istnieje wiele źródeł, z których pozyskiwane są samochody w USA, a to np. domy aukcyjne. Wówczas, należy opłacić prowizję domu, gdzie dochodzi do zakupu. Ta będzie zależna od licytacji, a to od 300 do 700 dolarów. Z uwagi na to, że rzadko zdarza się kupno pojazdu w USA będą na miejscu, prowizja opłacimy także dla banku. Nie jest ona jednak wysoka, a wynosi zwykle ok. 30 dolarów. Na tym się jednak opłaty nie kończą. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy pośredników z doświadczeniem, musimy liczyć się z kosztem około 400 dolarów.

Podatek VAT oraz akcyza

Zgodnie z prawem USA, kupujący powinien uiścić opłatę importową. To chociażby cło – 10% w wypadku portów niemieckich. Akcyza zależna jest od pojemności silnika, czyli od 3,1 do 18,7% wartości auta. Podatek VAT, przy samochodach standardowych wynosi 19% (stawka obowiązująca w Niemczech wynosi zamiast 19% – 16% do końca 2020 roku), a w wypadku zabytkowych 8% (analogicznie w przypadku aut zabytkowych, do końca 2020 roku jest 6%). Takie stawki obowiązują w Niemczech, a są one bardziej opłacalne niż w Polsce.

Po nowym roku niemiecki urząd podatkowy ma wrócić do starych stawek czyli 19% i 8% ale jeszcze nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

W naszym kraju podatek VAT będzie wynosił 23%, a zatem będzie to wyższy koszt. W wypadku pojazdów zabytkowych, nie ponosimy żadnych celnych kosztów oraz akcyzy, dlatego jest to wówczas najlepsze rozwiązanie.

Konieczność transportu auta do Polski

Nasze nowe auto będzie musiało pokonać sporo kilometrów, za co zapłacimy oczywiście my. Sam transport to proces bardzo rozbudowany, dlatego koszty bywają dość wysokie. Po pierwsze, samochód musi być doholowany do portu w USA, a cena zależy tutaj od tego, w jakiej odległości znajduje się owy port. To jednak usługa, która zwykle kosztuje od 200 do 800 dolarów. Już na statku, konieczne jest wykupienie kontenera, opłacenie rejsu, a przy tym załadunku i wyładunku. Reasumując, całościowa cena, może wynieść około 950-1450 dolarów. Nasz pojazd trafi do jednego z portów w Europie, skąd będzie musiał jeszcze zostać przetransportowany do Polski.

W Polsce …

W kraju także czekają na nas pewne opłaty. To m.in. tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego, przegląd techniczny, obowiązkowe zmiany w układzie wydechowym, światłach, a także zmiana ilości generowanych spalin, z uwagi na inną konstrukcję niż w pojazdach europejskich. Czekają nas także opłaty w urzędzie komunikacyjnym, jednak mowa tutaj o wydatku rzędu ok. 200 złotych.

Co ciekawe, pomimo dodatkowych kosztów, Polacy i tak coraz chętniej decydują się na sprowadzanie samochodów z USA. Okazuje się bowiem, że nawet opłata celna, akcyza i transport nie są w stanie sprawić, że oferty tamtejszych aut nie będą bardziej atrakcyjne, niż kupno pojazdu w obrębie Unii Europejskiej.

Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego weekendu !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Dla inwestora, który planuje zakup pojazdu ze Stanów Zjednoczonych, bardzo częstym dylematem jest, czy opłacalne będzie sprowadzanie uszkodzonego pojazdu. Okazuje się, że to możliwe, jednak po pewnymi warunkami. Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu, aby dokładnie rozeznać się w temacie. Jeśli interesują nas aukcje samochodowe USA to jeden z ciekawszych kierunków, jakie można w ogóle [...]
Ostatnimi czasy, import samochodów zza Oceanu stał się bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Mimo tego, że proces ten może wiązać się z pewnymi, dodatkowymi opłatami i tak w ogólnym rozrachunku jest bardzo korzystny. Należy przede wszystkim wiedzieć, jakie auta powinny znaleźć się w kręgu naszych zainteresowań. Otóż istnieją pojazdy, których zakup będzie oznaczał wyjątkową okazję. Zanim dokonamy [...]
Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sprowadzając auto z USA do Polski, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Te zwykle dotyczą przeróżnych formalności, transportu, czy też opłat importowych – cło, akcyza, czy też podatek VAT. Warto skupić się na cle, jego stawce, a także na szansie zwolnienia z opłaty. Z tego artykułu dowiecie [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI