GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Wszystko o opłatach – Cło na samochody z USA
Wszystko o opłatach – Cło na samochody z USA

Popularność na samochodów z USA wciąż rośnie. Amerykańskie pojazdy coraz częściej i niewątpliwie śmielej rozpychają się na polskim rynku motoryzacji. Niepewnością często pozostaje kwestia opłat pojazd z USA. Dlatego artykuł wszystko o opłatach – cło na samochody z USA z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.

Cło na samochodu z USA – najważniejsze informacje

Jako specjaliści w zakresie sprowadzania aut zza oceanu, mamy również wiedzę w temacie cła na samochody z USA. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomagać naszym klientom w zaopatrywaniu się w najwspanialsze pojazdy – zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne – przy minimalnych kosztach. Oto najważniejsze informacje na ten temat!

Cło – Czym tak naprawdę jest?

CŁO to opłata pobierana za sprowadzanie towarów z poza Unii Europejskiej, także samochodów. Opłata płacona jest jednorazowo za wprowadzenie towaru na teren Unii Europejskiej. Cło nie występuje przy sprowadzaniu towarów wewnątrz Unii Europejskiej. Cło zabezpiecza legalność  importowanych towarów oraz określone standardy.

Jaka jest różnica pomiędzy cłem w Niemczech a Polsce.

Wysokość cła w Polsce jak i w Niemczech to 10% wartości samochodu. Różnią się za stawki podatku VAT, który także zostanie naliczony przy sprowadzeniu samochodu z USA. Odpowiednio w Niemczech będzie to 19% a w Polsce już 23%. Vat również płaci się tylko raz więc zapłata go w Niemczech i wymusza na nas dopłaty różnicy wysokości podatku w Polsce.

Reasumując w Niemczech zapłacimy mniej należności celnych niż w Polsce.

W jaki sposób naliczane są należności celne?

Od wartości pojazdu plus transport naliczane jest cło w wysokości 10%. Cło na samochody z USA jest dodawane do wartości pojazdu i transportu, od tej wartości naliczany jest VAT (19% Niemcy i 23% Polska). Należy pamiętać iż w Polsce do wartości pojazdu wraz z transportem, cłem oraz Vat’em doliczony zostanie podatek akcyzowy. Akcyza to odpowiednio 3.1 % pojemność do 2 litrów oraz 18,6 pojemność powyżej 2 litry.

A jak mają się sprawy z cłem na samochody ciężarowe z USA?

W przypadku samochodów ciężarowych wysokość stawki celnej to 22%. Przy samochodach typu PickUp ważna jest długość przestrzeni ładunkowej. Aby pojazd został uznany jako samochód ciężarowy przestrzeń ładunkowa musi być większa niż połowa długości rozstawu osi.

Definicja pojazdów ciężarowych wg podatku tutaj.

Samochody elektryczne, co z nimi?

Polskie prawo planowało zwolnić samochody elektryczne z cła lecz niestety nadal nie weszło to w życie i cło jest pobierane jak ww przypadku normalnego pojazdu.

Dokładniejsze dane dotyczące kompleksowego importu z USA znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do współpracy!

Jesteśmy w stanie sprowadzić dla Ciebie najlepsze i najbardziej niezwykłe maszyny zza oceanu, zapewniając najniższe cło na samochody z USA, a także zminimalizowanie wszelkich innych opłat. W ten sposób zaopatrzysz się w wymarzone auto w przystępnej cenie i zyskasz pewność tego, że zasiądziesz za kierownicą pojazdu w pełni sprawnego, którego kierowanie będzie czystą przyjemnością. Zapraszamy do kontaktu!

Pozdrawiamy,
Agnieszka i Tomasz Harazim
BestClassicCar.Eu

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Często sprowadzamy pojazdy z Niemiec i innych państw europejskich, jednak coraz częściej także z USA. Amerykański rynek cechują atrakcyjne ceny samochodów, a to jest sporą zachętą. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Chociaż auta w Stanach Zjednoczonych okazują się tańsze, jednak ich sprowadzenie wiąże się z dodatkowymi kosztami, o których warto [...]
Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sprowadzając auto z USA do Polski, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Te zwykle dotyczą przeróżnych formalności, transportu, czy też opłat importowych – cło, akcyza, czy też podatek VAT. Warto skupić się na cle, jego stawce, a także na szansie zwolnienia z opłaty. Z tego artykułu dowiecie [...]
Sprowadzanie pojazdów zza granicy stało się niezwykle popularne, jednak nie bierze się to znikąd. Na zagranicznych rynkach używanych samochodów, bardzo często jesteśmy w stanie odnaleźć naprawdę atrakcyjne pojazdy. Niektóre z nich wymagają jedynie niewielkiego wkładu finansowego, aby mogły stać się dla nas autami na długie lata, podczas kiedy obcokrajowcy szczególnie z zachodniej częściej europy chcą [...]

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI