GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com
START / BLOG / Wszystko o opłatach – Cło, akcyza na samochody z USA
Wszystko o opłatach – Cło, akcyza na samochody z USA

Wszystko o opłatach – Cło, akcyza na samochody z USA

Popularność na samochodów z USA wciąż rośnie. Amerykańskie pojazdy coraz częściej i niewątpliwie śmielej rozpychają się na polskim rynku motoryzacji. Niepewnością często pozostaje kwestia opłat pojazd z USA. Niejednokrotnie spotykamy się również z pytaniami, których przedmiotem jest akcyza za auto z USA, dlatego artykuł wszystko o opłatach – cło na samochody z USA z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.

Cło na samochodu z USA – najważniejsze informacje

Jako specjaliści w zakresie sprowadzania aut zza oceanu, mamy również wiedzę w temacie cła na samochody z USA. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomagać naszym klientom w zaopatrywaniu się w najwspanialsze pojazdy – zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne – przy minimalnych kosztach. Oto najważniejsze informacje na ten temat!

 

Cło – Czym tak naprawdę jest?

CŁO to opłata pobierana za sprowadzanie towarów z poza Unii Europejskiej, także samochodów. Opłata płacona jest jednorazowo za wprowadzenie towaru na teren Unii Europejskiej. Cło nie występuje przy sprowadzaniu towarów wewnątrz Unii Europejskiej. Cło zabezpiecza legalność  importowanych towarów oraz określone standardy.

 

Jaka jest różnica pomiędzy cłem w Niemczech a Polsce.

Wysokość cła w Polsce jak i w Niemczech to 10% wartości samochodu. Różnią się za stawki podatku VAT, który także zostanie naliczony przy sprowadzeniu samochodu z USA. Odpowiednio w Niemczech będzie to 19% a w Polsce już 23%. Vat również płaci się tylko raz więc zapłata go w Niemczech i wymusza na nas dopłaty różnicy wysokości podatku w Polsce.

Reasumując w Niemczech zapłacimy mniej należności celnych niż w Polsce.

 

W jaki sposób naliczane są należności celne – akcyza na auto z USA

Od wartości pojazdu plus transport naliczane jest cło w wysokości 10%. Cło na samochody z USA jest dodawane do wartości pojazdu i transportu, od tej wartości naliczany jest VAT (19% Niemcy i 23% Polska). Należy pamiętać iż w Polsce do wartości pojazdu wraz z transportem, cłem oraz Vat’em doliczony zostanie podatek akcyzowy. Akcyza ma auto z USA, to odpowiednio 3.1 % pojemność do 2 litrów oraz 18,6 pojemność powyżej 2 litry.

 

A jak mają się sprawy z cłem na samochody ciężarowe z USA?

W przypadku samochodów ciężarowych wysokość stawki celnej to 22%. Przy samochodach typu PickUp ważna jest długość przestrzeni ładunkowej. Aby pojazd został uznany jako samochód ciężarowy przestrzeń ładunkowa musi być większa niż połowa długości rozstawu osi.

Definicja pojazdów ciężarowych wg podatku tutaj.

 

Samochody elektryczne, co z nimi?

Polskie prawo planowało zwolnić samochody elektryczne z cła lecz niestety nadal nie weszło to w życie i cło jest pobierane jak ww przypadku normalnego pojazdu.

Dokładniejsze dane dotyczące kompleksowego importu z USA znajdziesz tutaj.

 

Zapraszamy do współpracy!

Jesteśmy w stanie sprowadzić dla Ciebie najlepsze i najbardziej niezwykłe maszyny zza oceanu, zapewniając najniższe cło na samochody z USA, a także zminimalizowanie wszelkich innych opłat. Z nami nie zaskoczą Cię takie kwestie, jak np. akcyza za auto z USA oraz wiele innych dodatkowych kosztów. W ten sposób zaopatrzysz się w wymarzone auto w przystępnej cenie i zyskasz pewność tego, że zasiądziesz za kierownicą pojazdu w pełni sprawnego, którego kierowanie będzie czystą przyjemnością. Zapraszamy do kontaktu!

Pozdrawiamy,
Agnieszka i Tomasz Harazim
BestClassicCar.Eu

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

Jazda autostradą w Stanach Zjednoczonych z pewnością jest jednym z marzeń wielu miłośników czterech kółek. Wyobraźmy sobie chwilę, gdy siedzimy za kierownicą klasycznego Forda Mustang czy Chevroleta Corvette, przemierzając asfaltowe bezkresy w otoczeniu malowniczych krajobrazów Ameryki. Te samochody stały się czymś więcej niż zwykłymi pojazdami – są legendami i symbolami pewnego stylu życia. Dlaczego warto […]

  Aukcje samochodowe są dla wielu osób wyjątkową okazją do zakupu swojego wymarzonego samochodu w korzystnej cenie. Kiedy myślimy o aukcjach, często przychodzą nam na myśl amerykańskie samochody – nie bez powodu. Stanowią one synonim luksusu, niezawodności i niepowtarzalnego stylu. Dla wielu Polaków posiadanie takiego samochodu to marzenie. Dzięki aukcjom samochodowym w USA marzenie to […]

Najbardziej luksusowy model z gamy JEEPA doczekał się w końcu kolejnej generacji. W USA te auto jest już znane, my w Polsce dopiero je poznajemy. Samochód miał juz swoją premiera w USA lecz jeżeli chodzi o Europę to producent musiał wprowadzić kilka modyfikacji by przystosować pojazd do europejskich wymogów i standardów na co potrzebował trochę [...]

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI