GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com
START / BLOG / Procedury i koszty importu, sprowadzenia samochodu z USA – Kalkulator
Procedury i koszty importu, sprowadzenia samochodu z USA – Kalkulator

Procedury i koszty importu, sprowadzenia samochodu z USA – Kalkulator

Wątpliwości dotyczące usługi i kosztów sprowadzenia auta z USA – czy na pewno są uzasadnione?

Większość potencjalnych nabywców pojazdu z USA przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pojazdu ma wiele wątpliwości i pytań z tym związanych. Często jest lęk przed ryzykiem kupna tzw. kota w worku, często jest to lęk i obawy czy takie auto w ogóle do nas dopłynie a często jest to po prostu lęk przed wpłatą pieniędzy w nieznane, tysiące mil od nas za auto, które pojawi się u nas najwcześniej za miesiąc a czasami nawet za 3.Jako firma zajmująca się importem pojazdów z USA na zamówienie pragniemy rozjaśnić klientom cały proces zakupu i importu pojazdu na zlecenie przez dealera aut z USA firmę BestClassicCar Agnieszka Harazim.

Od czego zacząć i jak wygląda cały proces?

Na początek dla bezpieczeństwa klienta firma podpisuje z nim umowę na zakup i import pojazdu. Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Klient ma pewność, że auto dopłynie, a importer ma pewność, że klient za auto zapłaci. W momencie wpłaty przez klienta pieniędzy na aukcję w USA pełną odpowiedzialność za nie bierze na siebie nasza firma BestClassicCar.Eu. Następnie odbieramy samochód z miejsca zakupu i transportujemy go do najbliżej znajdującego się portu. Jako dealer samochodowy w USA firma BestClassicCar ma podpisany kontrakt z każdym portem w USA i zapewnia najniższe koszty sprowadzenia auta z USA.

Po dotarciu samochodu do najbliższego portu sporządzana jest dokumentacja fotograficzna pojazdu, która następnie jest przesyłana do klienta. Następnie pojazd trafia do odprawy przed wysyłką do Europy po czym zostaje zapakowany do kontenera. W celach bezpieczeństwa załadunek jest pod stałym nadzorem kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna. Klient po załadunku otrzymuje numer kontenera, nazwę przewoźnika oraz datę wypłynięcia i dopłynięcia pojazdu do portu docelowego. Po dopłynięciu statku do portu docelowego rozładunek kontenera odbywa przy stałym nadzorze kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna, która następnie trafia do klienta.

Zakresem usług firmy Best Classic Car jest również kompleksowa odprawa celna pojazdu wprowadzonego do Europy z krajów z poza Unii Europejskiej. Odprawa odbywa się na podstawie upoważnienia podpisanego przez klienta. Po dokonaniu odprawy celnej firma organizuje transport pojazdu pod wskazany przez klienta adres. Klient nie wychodząc z domu kupuje samochód w Stanach Zjednoczonych i odbiera go pod własnym domem. Za wszystkie usługi takie jak zakup pojazdu, transport do portu, fracht morski oraz kontener klient płaci sam na podstawie oryginalnych faktur wystawionych odpowiedni przez aukcję, spedycję a także agencję celną dokonującą odprawy. Taka forma płatności daje klientowi gwarancję, że płaci dokładnie tyle ile musi zapłacić, a nie tyle ile powie klientowi pośrednik. Niestety, ale w tej branży z tym jest już różnie i często klient jest oszukiwany, a wartości poszczególnych usług są naciągane na jego niekorzyść.

My dbamy o to, aby koszt sprowadzenia auta z USA był jak najniższy i by wszelkie warunki współpracy były jasne oraz klarowne! Wykorzystując odpowiedni kalkulator auta z USA i ich ceny, na pewno będą mogły być dokładniej oszacowane.

Kalkulator sprowadzenia samochodu z USA

Firma BestClassicCar nie dotyka pieniędzy Klienta. To klient sprowadzając samochód z USA ma być tym, który zaoszczędzi najwięcej, a nie pośrednik. Jeśli naprawdę interesuje Cię auto z USA kalkulator to narzędzie, które okaże się pomocne.

Aby Ci to pokazać, zaprezentujemy proste wyliczenia i kalkulator sprowadzenia samochodu z USA. Taki pojazd, importowany przez uczciwego pośrednika daje klientowi oszczędność przy zakupie pojazdu od 20 do nawet 40% w zależności od wartości pojazdu. Im wartość pojazdu wyższa tym większa różnica w cenie końcowej takiego sprowadzonego pojazdu. Koszty odbioru pojazdu z aukcji, transportu lądowego do najbliższego portu a także obsługa spedycji i fracht morski/kontener oscylują w granicach 800-1400 usd. Wpływ na tą ceną ma zarówno sam port z którego jest robiona wysyłka, jak również odległość pojazdu od najbliższego portu. Dla porównania sam fracht morski samochodu z portu w Nowym Jorku, Savannah oraz Miami kosztuje 550 $ auto małe/625$ auto duże a taki sam fracht już z Los Angeles zaczyna się od 750 $. W Niemczech za rozformowanie kontenera i wyciągnięcie auta klient zapłaci 290 euro plus 80 euro koszt odprawy. Do tego należy doliczyć cło i vat.

Podsumowując wszystko – auta z USA do dobre rozwiązanie dla klienta szukającego samochodu o 20-30% taniej niż na Polskim rynku. Nie masz pewności? Sprawdź jak prezentuje to kalkulator – samochód z USA to naprawdę opłacalne wyjście.

Nasz zakres usług nie kończy się tylko na obsłudze importu pojazdów.

Firma BestClassicCar świadczy także usługi w zakresie przystosowania pojazdów wymogów europejskich. Więcej możesz dowiedzieć się z naszej podstrony „o nas” a w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kalkulator sprowadzenia samochodu z USA i najatrakcyjniejsze warunki współpracy!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

Jazda autostradą w Stanach Zjednoczonych z pewnością jest jednym z marzeń wielu miłośników czterech kółek. Wyobraźmy sobie chwilę, gdy siedzimy za kierownicą klasycznego Forda Mustang czy Chevroleta Corvette, przemierzając asfaltowe bezkresy w otoczeniu malowniczych krajobrazów Ameryki. Te samochody stały się czymś więcej niż zwykłymi pojazdami – są legendami i symbolami pewnego stylu życia. Dlaczego warto […]

  Aukcje samochodowe są dla wielu osób wyjątkową okazją do zakupu swojego wymarzonego samochodu w korzystnej cenie. Kiedy myślimy o aukcjach, często przychodzą nam na myśl amerykańskie samochody – nie bez powodu. Stanowią one synonim luksusu, niezawodności i niepowtarzalnego stylu. Dla wielu Polaków posiadanie takiego samochodu to marzenie. Dzięki aukcjom samochodowym w USA marzenie to […]

Najbardziej luksusowy model z gamy JEEPA doczekał się w końcu kolejnej generacji. W USA te auto jest już znane, my w Polsce dopiero je poznajemy. Samochód miał juz swoją premiera w USA lecz jeżeli chodzi o Europę to producent musiał wprowadzić kilka modyfikacji by przystosować pojazd do europejskich wymogów i standardów na co potrzebował trochę [...]
MASZ
PYTANIA? NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI