GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Procedury i koszty importu samochodu z USA – Auta z USA BestClassicCar
Procedury i koszty importu samochodu z USA – Auta z USA BestClassicCar

Wątpliwości dotyczące usługi i kosztów sprowadzenia auta z USA – czy na pewno są uzasadnione?

Większość potencjalnych nabywców pojazdu z USA przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pojazdu ma wiele wątpliwości i pytań z tym związanych. Często jest lęk przed ryzykiem kupna tzw. kota w worku, często jest to lęk i obawy czy takie auto w ogóle do nas dopłynie a często jest to po prostu lęk przed wpłatą pieniędzy w nieznane, tysiące mil od nas za auto, które pojawi się u nas najwcześniej za miesiąc a czasami nawet za 3.Jako firma zajmująca się importem pojazdów z USA na zamówienie pragniemy rozjaśnić klientom cały proces zakupu i importu pojazdu na zlecenie przez dealera aut z USA firmę BestClassicCar Agnieszka Harazim.

Od czego zacząć i jak wygląda cały proces?

Na początek dla bezpieczeństwa klienta firma podpisuje z nim umowę na zakup i import pojazdu. Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Klient ma pewność, że auto dopłynie, a importer ma pewność, że klient za auto zapłaci. W momencie wpłaty przez klienta pieniędzy na aukcję w USA pełną odpowiedzialność za nie bierze na siebie nasza firma BestClassicCar.Eu. Następnie odbieramy samochód z miejsca zakupu i transportujemy go do najbliżej znajdującego się portu. Jako dealer samochodowy w USA firma BestClassicCar ma podpisany kontrakt z każdym portem w USA i zapewnia najniższe koszty sprowadzenia auta z USA.

Po dotarciu samochodu do najbliższego portu sporządzana jest dokumentacja fotograficzna pojazdu, która następnie jest przesyłana do klienta. Następnie pojazd trafia do odprawy przed wysyłką do Europy po czym zostaje zapakowany do kontenera. W celach bezpieczeństwa załadunek jest pod stałym nadzorem kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna. Klient po załadunku otrzymuje numer kontenera, nazwę przewoźnika oraz datę wypłynięcia i dopłynięcia pojazdu do portu docelowego. Po dopłynięciu statku do portu docelowego rozładunek kontenera odbywa przy stałym nadzorze kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna, która następnie trafia do klienta.

Zakresem usług firmy Best Classic Car jest również kompleksowa odprawa celna pojazdu wprowadzonego do Europy z krajów z poza Unii Europejskiej. Odprawa odbywa się na podstawie upoważnienia podpisanego przez klienta. Po dokonaniu odprawy celnej firma organizuje transport pojazdu pod wskazany przez klienta adres. Klient nie wychodząc z domu kupuje samochód w Stanach Zjednoczonych i odbiera go pod własnym domem. Za wszystkie usługi takie jak zakup pojazdu, transport do portu, fracht morski oraz kontener klient płaci sam na podstawie oryginalnych faktur wystawionych odpowiedni przez aukcję, spedycję a także agencję celną dokonującą odprawy. Taka forma płatności daje klientowi gwarancję, że płaci dokładnie tyle ile musi zapłacić, a nie tyle ile powie klientowi pośrednik. Niestety, ale w tej branży z tym jest już różnie i często klient jest oszukiwany, a wartości poszczególnych usług są naciągane na jego niekorzyść.

My dbamy o to, aby koszt sprowadzenia auta z USA był jak najniższy i by wszelkie warunki współpracy były jasne oraz klarowne!

Kalkulator sprowadzenia samochodu z USA

Firma BestClassicCar nie dotyka pieniędzy Klienta. To klient sprowadzając samochód z USA ma być tym, który zaoszczędzi najwięcej, a nie pośrednik.

Aby Ci to pokazać, zaprezentujemy proste wyliczenia i kalkulator sprowadzenia samochodu z USA. Taki pojazd, importowany przez uczciwego pośrednika daje klientowi oszczędność przy zakupie pojazdu od 20 do nawet 40% w zależności od wartości pojazdu. Im wartość pojazdu wyższa tym większa różnica w cenie końcowej takiego sprowadzonego pojazdu. Koszty odbioru pojazdu z aukcji, transportu lądowego do najbliższego portu a także obsługa spedycji i fracht morski/kontener oscylują w granicach 800-1400 usd. Wpływ na tą ceną ma zarówno sam port z którego jest robiona wysyłka, jak również odległość pojazdu od najbliższego portu. Dla porównania sam fracht morski samochodu z portu w Nowym Jorku, Savannah oraz Miami kosztuje 550 $ auto małe/625$ auto duże a taki sam fracht już z Los Angeles zaczyna się od 750 $. W Niemczech za rozformowanie kontenera i wyciągnięcie auta klient zapłaci 290 euro plus 80 euro koszt odprawy. Do tego należy doliczyć cło i vat.

Podsumowując wszystko – auta z USA do dobre rozwiązanie dla klienta szukającego samochodu o 20-30% taniej niż na Polskim rynku.

Nasz zakres usług nie kończy się tylko na obsłudze importu pojazdów.

Firma BestClassicCar świadczy także usługi w zakresie przystosowania pojazdów wymogów europejskich. Więcej możesz dowiedzieć się z naszej podstrony „o nas” a w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kalkulator sprowadzenia samochodu z USA i najatrakcyjniejsze warunki współpracy!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Na świecie można spotkać wiele mark motocykli. Jedną z takich ikon "prawdziwego" motocyklisty jest niewątpliwie marka Harley-Davidson. Nie ma chyba nikogo na świecie kto chociaż trochę interesuję się motoryzacją i nie zna marki Harley-Davidson. Przez wielu jest to najbardziej prestiżowa marka motocykla, która narodziła się w 1901 roku. Mało kto jednak wie, że dwa lata [...]
Lata 90 – te to wspaniałe czasy, które większość nas wspomina z dużym sentymentem. Tyczy się to wielu sfer naszego życia, także motoryzacji. Końcówka XXI wieku to okres, w którym na ulicę wyjechało całe mnóstwo samochodów, uznawanych już dziś za prawdziwe klasyki. Niektóre z nich stały się nawet symbolami tej „złotej ery”. Fakty są takie, [...]
To żadna nowość, że Ameryka stanowi bardzo poważną konkurencję dla rynku motoryzacyjnego ze starego kontynentu. Import samochodów z USA zyskał na popularności, a to z uwagi na relatywnie niskie ceny, w połączeniu z wysoką jakością. Nie wszyscy są przekonani co do tego, że auta z Ameryki mogą okazać się słusznym wyborem. Często wątpliwości biorą się [...]

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI