GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Procedury i koszty importu samochodu z USA – Auta z USA BestClassicCar
Procedury i koszty importu samochodu z USA – Auta z USA BestClassicCar

Wątpliwości dotyczące usługi i kosztów sprowadzenia auta z USA – czy na pewno są uzasadnione?

Większość potencjalnych nabywców pojazdu z USA przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pojazdu ma wiele wątpliwości i pytań z tym związanych. Często jest lęk przed ryzykiem kupna tzw. kota w worku, często jest to lęk i obawy czy takie auto w ogóle do nas dopłynie a często jest to po prostu lęk przed wpłatą pieniędzy w nieznane, tysiące mil od nas za auto, które pojawi się u nas najwcześniej za miesiąc a czasami nawet za 3.Jako firma zajmująca się importem pojazdów z USA na zamówienie pragniemy rozjaśnić klientom cały proces zakupu i importu pojazdu na zlecenie przez dealera aut z USA firmę BestClassicCar Agnieszka Harazim.

Od czego zacząć i jak wygląda cały proces?

Na początek dla bezpieczeństwa klienta firma podpisuje z nim umowę na zakup i import pojazdu. Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Klient ma pewność, że auto dopłynie, a importer ma pewność, że klient za auto zapłaci. W momencie wpłaty przez klienta pieniędzy na aukcję w USA pełną odpowiedzialność za nie bierze na siebie nasza firma BestClassicCar.Eu. Następnie odbieramy samochód z miejsca zakupu i transportujemy go do najbliżej znajdującego się portu. Jako dealer samochodowy w USA firma BestClassicCar ma podpisany kontrakt z każdym portem w USA i zapewnia najniższe koszty sprowadzenia auta z USA.

Po dotarciu samochodu do najbliższego portu sporządzana jest dokumentacja fotograficzna pojazdu, która następnie jest przesyłana do klienta. Następnie pojazd trafia do odprawy przed wysyłką do Europy po czym zostaje zapakowany do kontenera. W celach bezpieczeństwa załadunek jest pod stałym nadzorem kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna. Klient po załadunku otrzymuje numer kontenera, nazwę przewoźnika oraz datę wypłynięcia i dopłynięcia pojazdu do portu docelowego. Po dopłynięciu statku do portu docelowego rozładunek kontenera odbywa przy stałym nadzorze kamer a także sporządzana jest kolejna dokumentacja fotograficzna, która następnie trafia do klienta.

Zakresem usług firmy Best Classic Car jest również kompleksowa odprawa celna pojazdu wprowadzonego do Europy z krajów z poza Unii Europejskiej. Odprawa odbywa się na podstawie upoważnienia podpisanego przez klienta. Po dokonaniu odprawy celnej firma organizuje transport pojazdu pod wskazany przez klienta adres. Klient nie wychodząc z domu kupuje samochód w Stanach Zjednoczonych i odbiera go pod własnym domem. Za wszystkie usługi takie jak zakup pojazdu, transport do portu, fracht morski oraz kontener klient płaci sam na podstawie oryginalnych faktur wystawionych odpowiedni przez aukcję, spedycję a także agencję celną dokonującą odprawy. Taka forma płatności daje klientowi gwarancję, że płaci dokładnie tyle ile musi zapłacić, a nie tyle ile powie klientowi pośrednik. Niestety, ale w tej branży z tym jest już różnie i często klient jest oszukiwany, a wartości poszczególnych usług są naciągane na jego niekorzyść.

My dbamy o to, aby koszt sprowadzenia auta z USA był jak najniższy i by wszelkie warunki współpracy były jasne oraz klarowne!

Kalkulator sprowadzenia samochodu z USA

Firma BestClassicCar nie dotyka pieniędzy Klienta. To klient sprowadzając samochód z USA ma być tym, który zaoszczędzi najwięcej, a nie pośrednik.

Aby Ci to pokazać, zaprezentujemy proste wyliczenia i kalkulator sprowadzenia samochodu z USA. Taki pojazd, importowany przez uczciwego pośrednika daje klientowi oszczędność przy zakupie pojazdu od 20 do nawet 40% w zależności od wartości pojazdu. Im wartość pojazdu wyższa tym większa różnica w cenie końcowej takiego sprowadzonego pojazdu. Koszty odbioru pojazdu z aukcji, transportu lądowego do najbliższego portu a także obsługa spedycji i fracht morski/kontener oscylują w granicach 800-1400 usd. Wpływ na tą ceną ma zarówno sam port z którego jest robiona wysyłka, jak również odległość pojazdu od najbliższego portu. Dla porównania sam fracht morski samochodu z portu w Nowym Jorku, Savannah oraz Miami kosztuje 550 $ auto małe/625$ auto duże a taki sam fracht już z Los Angeles zaczyna się od 750 $. W Niemczech za rozformowanie kontenera i wyciągnięcie auta klient zapłaci 290 euro plus 80 euro koszt odprawy. Do tego należy doliczyć cło i vat.

Podsumowując wszystko – auta z USA do dobre rozwiązanie dla klienta szukającego samochodu o 20-30% taniej niż na Polskim rynku.

Nasz zakres usług nie kończy się tylko na obsłudze importu pojazdów.

Firma BestClassicCar świadczy także usługi w zakresie przystosowania pojazdów wymogów europejskich. Więcej możesz dowiedzieć się z naszej podstrony „o nas” a w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kalkulator sprowadzenia samochodu z USA i najatrakcyjniejsze warunki współpracy!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI