PORADNIK

START / PORADNIK

DLACZEGO
WARTO?

1.

BEZPIECZNA
TRANSAKCJA

Jako firma pośrednicząca w zakupie pojazdu ponosimy pełną odpowiedzialność za pieniądze klienta jak i za zakupiony przez klienta pijazd. Naszym zadaniem jest dopilnowanie tego, by pojazd został sprowadzony, odprawiony i przekazany klientowi.

Klient płacąc sam do domu aukcyjnego, do spedycji oraz do Urzędu Celnego ma gwarancję, że płaci dokładnie tyle i wynoszą należności za ten pojazd. Brak ukrytych kosztów!!!

2.

BRAK
ZALICZEK

Nie pobieramy zaliczek ani opłat za usługę, którą mymy wykonać. Pobieramy opłatę tylko za usługę wykonaną, a taka jest w momencie jak samochód jest już w posiadaniu klienta.

3.

SZEROKI
WYBÓR AUT

Oferujemy naszym klientom dostęp do największych licytacji w USA, Kanadzie oraz Dubaju. Poza tym kupujemy pojazdy z firm poleasingowych, ubezpieczalni a także od prywatnych klientów.

4.

USŁUGI
DODATKOWE

Odprawa Celna w imieniu klienta, transport pojazdu do klienta, naprawa pojazdu, przystosowanie do warunków europejskich wraz z badaniem technicznym.

IMPORT
KROK PO KROKU

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE

Wszystkie operacje związane z zakupem pojazdu, importem a także odprawą pojazdu w Polsce lub w Europie realizowane są przez naszą
firmę w imieniu klienta na podstawie upoważnienia. Klientowi pozostaje jedynie wybór auta i zlecenie nam jego zakupu.
Zaufaj naszemu doświadczeniu a następnie będziesz cieszył się z posiadania nowego pojazdu oraz oszczędności w swoim portfelu

WYBIERZ
AUTO

Na pierwszym miejscu jest dokonanie wyboru pojazdu oraz określenie kwoty do jakiej mamy dla Państwa licytować pojazd. Jesteśmy również do Waszej dyspozycji i możecie liczyć na naszą pomoc oraz doradztwo co do wyboru pojazdu a także kwoty do jakiej warto dany pojazd licytować. Do nas należy również sprawdzenie stanu oraz historii pojazdu. Korzystamy z płatnych raportów takich jak autochec, epicvin, karfax i innych.

ZAAKCEPTUJ
WYCENĘ

Po dokonaniu przez Państwa wyboru pojazdu otrzymują Państwo od nas szacunkowy koszt zakupu i importu pojazdu do Polski lub Niemiec.
Następnie składamy oficjalne zlecenie licytacji z obowiązkiem zapłaty za wskazany przez Państwa i wylicytowany pojazd.

NIE POBIERAMY ZALICZEK!!!

REALIZACJA
ZAMÓWIENIA

Po otrzymaniu informacji o wygraniu licytacji klient otrzymuje fakturę z domu aukcyjnego wraz z numerem konta do wpłaty a także dokładną instrukcją jak dokonać szybko i bezbłędnie wpłaty. Zazwyczaj domy aukcyjne dają nam dwa dni robocze na wpłatę pieniędzy od wylicytowania pojazdu, wpłata w późniejszym terminie może zostać obciążona odsetkami przez Dom Aukcyjny.

PRZYGOTOWANIA
DOSTAWA

Po dokonaniu zapłaty odbieramy pojazd z licytacji i przewozimy go na nasze place przy najbliżej ulokowanym porcie. Tam zostaje sporządzona dodatkowa dokumentacja fotograficzna pojazdu, która trafia do klienta i pojazd jest pakowany do kontenera. Klient otrzymuje numer kontenera oraz date wypłynięcia i dopłynięcia statku do portu docelowego. Klient może monitorować proces importu pojazdu.

PŁATNOŚĆ
FINALIZACJA

Wszystkie płatności za odbiór pojazdu z licytacji, wysyłkę, transport lądowy w USA oraz morski klient opłaca na podstawie faktury otrzymanej z amerykańskiej spedycji wysyłającej pojazd. Należności należy opłacić do momentu dopłynięcia pojazdu do portu docelowego. Na podstawie upoważnienia odprawiamy dla naszych klientów pojazd po czym klient otrzymuje do zapłaty należności celne oraz fakturę z Agencji celnej.

ODBIÓR
AUTA

Klient odbiera sam pojazd z urzędu celnego lub odbieramy go my i dostarczamy klientowi pod wskazany adres.

Na życzenie klienta możemy również dostosować pojazd do wymogów europejskich oraz zrobić badania dopuszczające pojazd do ruchu.

PYTANIA
I ODPOWIEDZI

Jest kilka sposobów w jaki można znaleźć dla siebie auto. Najczęściej są to wyszukiwarki w najpopularniejszych portalach aukcyjnych jak COPART, IAAI, IMPACT AUTO lub lokalne ogłoszenia internetowe a także licytacje EBAY. Można również skontaktować się z nami a na pewno pomożemy Państwu wybrać i znaleźć odpowiednie auto.

Pojazdy sprzedawane są przez dealerów, komisy, ubezpieczalnie, firmy poleasingowe i wiele innych. Należy zwracać uwagę od kogo kupuje się pojazd i ważna jest również jego historia.

Za sam udział w licytacji nie jest pobierana żadna opłata. W przypadku wygrania licytacji w każdym z popularnych portali aukcyjnych naliczana jest prowizja od zakupu pojazdu w zależności od ceny. Interesując się danym pojazdem zwróć się do nas a pomożemy określić prowizję, jaka zostanie naliczona od danego pojazdu. Zazwyczaj są to kwoty rzędu kilkuset dolarów.

Auto z tytułem SALVAGE można zarejestrować w Polsce.

W każdym stanie USA pojęcie salvage title jest definiowane inaczej. W jednym stanie będzie to auto powypadkowe, w innym po drobnej kolizji a jeszcze w innym np. Po auto pokradzieżowe.

Rocznie około 25-30% pojazdów które trafiają do europy z USA posiadają SALVAGE TITLE.

Podsumowując, jest to tytuł który uprawnia nas do rejestracji takiego pojazdu w Polsce czy w Europie.

CERTYFICATE OF DESTRUCTION, Wszystkie certyfikaty z wpisem FLOOD !!!, For parts only, CLEAN TITLE-NO VIN, FOR JUNK, FIRE DAMAGE, WATER, REBLT, SALVAGE, NON-REPAIRABLE, MV907.., SALVAGE TEFT-NO PUBLIC VIN, MV37-NO TITLE, NY-MV-51, MV37, IRREPARABLE, EXPORT BILL OF SALE, CERTYFICATE OF DESTRUCTION, BR, ACQ BILL OF SALE

Clean TITLE to tzw czysty tytuł. Auto nie ma historii wypadkowej. Może być to spowodowane tym, że auto faktycznie nie miało nigdy żadnych zdarzeń na drodze ale równie dobrze auto mogło nie posiadać tzw OC I jeżeli pojawiła się jakaś szkoda to klient naprawiał ją sam nie zgłaszając nigdzie tego uszkodzenia. Sprawdzając te auto w każdym z możliwych serwisów do sprawdzania historii pojazdu nie znajdziemy tam żadnych wpisów.

Płatności dokonuje się na konto domu aukcyjnego, z którego wylicytowaliśmy dla Państwa pojazd w ciągu dwóch dni roboczych od wygrania licytacji. Otrzymują Państwo fakturę z wylicytowaną kwotą, numerem konta w USA oraz wszystkimi informacjami niezbędnymi do dokonania przelewu. Ta forma wpłaty daje Państwu gwarancję, że płaci się tyle za ile faktycznie został wylicytowany pojazd. Nie ma żadnych ukrytych kosztów. W przypadku problemów z dokonaniem przelewu mogą Państwo liczyć na naszą pomoc.

Nie. Wszystkie formalności załatwiamy my. Na podstawie upoważnienie od klienta odprawiamy pojazd w jego imieniu w każdym porcie bez względu czy jest to Polska czy Niemcy. Klient otrzymuje już odprawiony pojazd.

Za transport pojazdu z USA płacimy do momentu jego odprawy. Nie ma obowiązku płacenia za transport w chwili jego wysyłki.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI