GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

PORADNIK

START / PORADNIK

DLACZEGO WARTO?

1

BEZPIECZNA
TRANSAKCJA

Jako firma pośrednicząca w zakupie pojazdu ponosimy pełną odpowiedzialność za pieniądze klienta jak i za zakupiony przez klienta pijazd. Naszym zadaniem jest dopilnowanie tego, by pojazd został sprowadzony, odprawiony i przekazany klientowi.

Klient płacąc sam do domu aukcyjnego, do spedycji oraz do Urzędu Celnego ma gwarancję, że płaci dokładnie tyle i wynoszą należności za ten pojazd. Brak ukrytych kosztów!!!

2

BRAK
ZALICZEK

Nie pobieramy zaliczek ani opłat za usługę, którą mymy wykonać. Pobieramy opłatę tylko za usługę wykonaną, a taka jest w momencie jak samochód jest już w posiadaniu klienta.

3

SZEROKI
WYBÓR AUT

Oferujemy naszym klientom dostęp do największych licytacji w USA, Kanadzie oraz Dubaju. Poza tym kupujemy pojazdy z firm poleasingowych, ubezpieczalni a także od prywatnych klientów.

4

USŁUGI
DODATKOWE

Odprawa Celna w imieniu klienta, transport pojazdu do klienta, naprawa pojazdu, przystosowanie do warunków europejskich wraz z badaniem technicznym.

5

POZOSTAŁE
KOSZTY

Koszty odprawy, transport samochodu oraz naszą prowizję zapłacisz przy odbiorze pojazdu.

IMPORT
KROK PO KROKU

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE

Wszystkie operacje załatwiane są po naszej stronie tak by pozostawić Klientowi jedynie wybór auta. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu a cały proces przebiegnie szybko oraz profesjonalnie. Od wskazania pojazdu aż po odbiór kluczyków oraz dokumentów.
1

Wybierz
auto

Pierwszym krokiem jest dokonanie wyboru pojazdu oraz określenie maksymalnej kwoty do jakiej mamy licytować pojazd. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w znalezieniu pojazdu jak I w doradztwie do jakiej kwoty warto dany pojazd licytować. Po naszej stronie leży również sprawdzenie stanu pojazdu a także jego historii. Korzystamy z płatnych raportów takich jak autochec, epicvin, carfax.
2

ZAAKCEPTUJ
WYCENĘ

Po dokonaniu przez Państwa wyboru pojazdu otrzymują Państwo od nas szacunkowy koszt zakupu i importu pojazdu do Polski lub Niemiec. Następnie składamy oficjalne zlecenie licytacji z obowiązkiem zapłaty za wskazany przez Państwa i wylicytowany pojazd.NIE POBIERAMY ZALICZEK!
3

REALIZACJA
ZAMÓWIENIA

Po otrzymaniu informacji o wygraniu licytacji klient otrzymuje fakturę z domu aukcyjnego wraz z numerem konta do wpłaty a także dokładną instrukcją jak dokonać szybko i bezbłędnie wpłaty. Domy aukcyjne dają nam 48 godzin na wpłatę pieniędzy, wpłata w późniejszym terminie może zostać obciążona odsetkami.
4

PRZYGOTOWANIA
DOSTAWA

Po dokonaniu zapłaty odbieramy pojazd z licytacji i przewozimy go na nasze place przy najbliżej ulokowanym porcie. Tam zostaje sporządzona dodatkowa dokumentacja fotograficzna pojazdu, która trafia do klienta i pojazd jest pakowany do kontenera. Klient otrzymuje numer kontenera oraz datęwypłynięcia i dopłynięcia statku do portu docelowego. Klient może monitorować proces importu pojazdu.
5

PŁATNOŚĆ
FINALIZACJA

Wszystkie płatności za odbiór pojazdu z licytacji, wysyłkę, transport lądowy w USA oraz morski klient opłaca na podstawie faktury otrzymanej z amerykańskiej spedycji wysyłającej pojazd. Należności należy opłacić do momentu dopłynięcia pojazdu do portu docelowego. Na podstawie upoważnienia odprawiamy dla naszych klientów pojazd po czym klient otrzymuje do zapłaty należności celne oraz fakturę z Agencji celnej.
6

ODBIÓR
AUTA, ŁODZI ITP.

Klient odbiera sam pojazd z urzędu celnego lub odbieramy go myi dostarczamy klientowi pod wskazany adres.

Na życzenie klienta możemy również dostosować pojazd pojazd dowymogów europejskich oraz zrobić badania dopuszczające pojazddo ruchu.

PYTANIA
I ODPOWIEDZI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE NAM PYTANIA

W tym miejscu zebraliśmy te pytania i kwestie, które trapią praktycznie każdego naszego Klienta. Dzięki nim będzie w stanie szybciej określić swoje potrzeby, wymogi wobec nas. Cały proces dzięki temu będzie szybszy i mniej skomplikowany. Zapraszamy do lektury!

1. Jak i gdzie mogę znaleźć interesujące mnie auto?

Jest kilka sposobów w jaki można znaleźć dla siebie auto. Najczęściej są to wyszukiwarki w najpopularniejszych portalach aukcyjnych jak COPART, IAAI, IMPACT AUTO lub lokalne ogłoszenia internetowe a także licytacje EBAY. Można również skontaktować się z nami a na pewno pomożemy Państwu wybrać i znaleźć odpowiednie auto.

2. Skąd pochodzą pojazdu znajdujące się na licytacjach?

Pojazdy sprzedawane są przez dealerów, komisy, ubezpieczalnie, firmy poleasingowe i wiele innych. Należy zwracać uwagę od kogo kupuje się pojazd i ważna jest również jego historia.

3. Czy za udział w licytacji pobierana jest jakaś opłata?

Za sam udział w licytacji nie jest pobierana żadna opłata. W przypadku wygrania licytacji w każdym z popularnych portali aukcyjnych naliczana jest prowizja od zakupu pojazdu w zależności od ceny. Interesując się danym pojazdem zwróć się do nas a pomożemy określić prowizję, jaka zostanie naliczona od danego pojazdu. Zazwyczaj są to kwoty rzędu kilkuset dolarów.

4. Co znaczy SALVAGE TITLE i czy można takie auto zarejestrować w Polsce.

Auto z tytułem SALVAGE można zarejestrować w Polsce.

W każdym stanie USA pojęcie salvage title jest definiowane inaczej. W jednym stanie będzie to auto powypadkowe, w innym po drobnej kolizji a jeszcze w innym np. Po auto pokradzieżowe.

Rocznie około 25-30% pojazdów które trafiają do europy z USA posiadają SALVAGE TITLE.

Podsumowując, jest to tytuł który uprawnia nas do rejestracji takiego pojazdu w Polsce czy w Europie.

5. Jaki tytuł pojazdu nie pozwala na rejestrację w Polsce?

CERTYFICATE OF DESTRUCTION, Wszystkie certyfikaty z wpisem FLOOD !!!, For parts only, CLEAN TITLE-NO VIN, FOR JUNK, FIRE DAMAGE, WATER, REBLT, SALVAGE, NON-REPAIRABLE, MV907.., SALVAGE TEFT-NO PUBLIC VIN, MV37-NO TITLE, NY-MV-51, MV37, IRREPARABLE, EXPORT BILL OF SALE, CERTYFICATE OF DESTRUCTION, BR, ACQ BILL OF SALE

6. Co oznacza CLEAN TITLE?

Clean TITLE to tzw czysty tytuł. Auto nie ma historii wypadkowej. Może być to spowodowane tym, że auto faktycznie nie miało nigdy żadnych zdarzeń na drodze ale równie dobrze auto mogło nie posiadać tzw OC I jeżeli pojawiła się jakaś szkoda to klient naprawiał ją sam nie zgłaszając nigdzie tego uszkodzenia. Sprawdzając te auto w każdym z możliwych serwisów do sprawdzania historii pojazdu nie znajdziemy tam żadnych wpisów.

7. W jaki sposób dokonuje się płatności za wylicytowany pojazd.

Płatności dokonuje się na konto domu aukcyjnego, z którego wylicytowaliśmy dla Państwa pojazd w ciągu dwóch dni roboczych od wygrania licytacji. Otrzymują Państwo fakturę z wylicytowaną kwotą, numerem konta w USA oraz wszystkimi informacjami niezbędnymi do dokonania przelewu. Ta forma wpłaty daje Państwu gwarancję, że płaci się tyle za ile faktycznie został wylicytowany pojazd. Nie ma żadnych ukrytych kosztów. W przypadku problemów z dokonaniem przelewu mogą Państwo liczyć na naszą pomoc.

8. Czy muszę jechać do urzędu celnego osobiście odprawić pojazd zakupiony w USA.

Nie. Wszystkie formalności załatwiamy my. Na podstawie upoważnienie od klienta odprawiamy pojazd w jego imieniu w każdym porcie bez względu czy jest to Polska czy Niemcy. Klient otrzymuje już odprawiony pojazd.

9. Kiedy dokonuję opłaty za transport pojazdu do Europy.

Za transport pojazdu z USA płacimy do momentu jego odprawy. Nie ma obowiązku płacenia za transport w chwili jego wysyłki.

10. Ile potrzebuję pieniędzy żeby zamówić pojazd z USA?

Potrzebujesz tylko i wyłącznie na samochód. W związku z tym, że import z USA trwa od 1 do 3 miesięcy pozostałe koszty możesz zapłacić w ostatecznej fazie importu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJZobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI