GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Auta z Ameryki – za i przeciw sprowadzaniu pojazdów zza oceanu
Auta z Ameryki – za i przeciw sprowadzaniu pojazdów zza oceanu

To żadna nowość, że Ameryka stanowi bardzo poważną konkurencję dla rynku motoryzacyjnego ze starego kontynentu. Import samochodów z USA zyskał na popularności, a to z uwagi na relatywnie niskie ceny, w połączeniu z wysoką jakością.

Nie wszyscy są przekonani co do tego, że auta z Ameryki mogą okazać się słusznym wyborem. Często wątpliwości biorą się z faktu dużej odległości, jaka dzieli kupca i pojazd. To również sprawia, że klient ma nieco zaniżone poczucie bezpieczeństwa transakcji. Warto wiedzieć, że jak i każde rozwiązanie, import samochodów z USA posiada pewne plusy i minusy.

Sprowadzanie aut z Ameryki – zalety i wady

Bez względu na to, z jakiego kraju sprowadzamy samochód – zawsze niesie to za sobą pewne ryzyko. Rynek znany jest z wielu nieuczciwych praktyk, które wpływają na wzrost sprzedaży. To m.in. ukrywanie faktycznego stanu pojazdów, cofanie liczników, czy też sprzedaż wraków po renowacji. Co ciekawe, tego typu sytuacje w USA są rzadkością. Zwykle jest tak, że amerykańskie samochody prezentują sobą o wiele lepszy stan, niżeli te europejskie. Dodatkowo, ich wyposażenie jest znacznie bardziej atrakcyjne, niż w tych przeznaczonych na nasz rynek.

Przeciętny Polak, znacznie różni się od przeciętnego Amerykanina. Ci drudzy bardzo nie lubią posiadać starszych samochodów, a że pozwala im na to sytuacja finansowa, zmieniają je dość często. Oznacza to, że podczas zakupu nowych samochodów, prędko próbują pozbyć się tych starych. Tego rodzaju pojazdy, na naszym rynku są bardzo łakomym kąskiem, a kiedy kurs dolara jest korzystny, możemy sporo zaoszczędzić na takim zakupie. W większości wypadków jest tak, że auto ze Stanów będzie tańszym rozwiązaniem, niż kupno takiego samego z Europy.

Jakie pojazdy warto sprowadzać?

Z pewnością powinniśmy zainteresować się ofertą luksusowych aut z USA. Jest to bowiem szansa, aby poczynić największą oszczędność, a jednocześnie daje nam to okazję na spory zarobek, kiedy postanowimy sprzedać je w kraju. Istnieje przekonanie, że największą różnicę w kosztach, pomiędzy autami z USA i z Polski, zauważymy przy tych, które warte są ponad 100 tysięcy złotych.

Opłacalne jest też stawianie na pojazdy uszkodzone, o ile te uszkodzenia nie stanowią powyżej 70% samochodu. Istnieje ryzyko, że takiego auta nie zarejestrujemy w Polsce. Dodatkowo, problem może pojawić się przy odprawie celnej. Trzeba przyznać, że kara rzędu 50 tysięcy złotych za nielegalne, międzynarodowe przemieszczanie odpadów nie brzmi zbyt atrakcyjnie. Warsztaty u nas w kraju są o wiele tańsze niż te w Stanach Zjednoczonych, dlatego naprawa w Polsce prawie zawsze okaże się bardziej opłacalna.

Na pewno opłaca się sprowadzać tzw. klasyki z USA. Często można natrafić na aukcje, które dotyczą prawdziwych białych kruków motoryzacji. Tym samym, za relatywnie niewielkie pieniądze, możemy wejść w posiadanie pojazdów z lat siedemdziesiątych, które w Polsce będą miały kilkakrotnie większą wartość, gdyż uchodzą one wręcz za symbol motoryzacji zza oceanu. Kolejną korzyścią jest tutaj fakt, że tego typu auta będą całkowicie zwolnione z akcyzy oraz cła, a jedynie 9% wyniesie podatek VAT. W wypadku nowszych samochodów, podatek będzie nieco wyższy, a będzie to 19% jego ceny.

Na własną rękę, czy z pomocą specjalistów?

Częstym dylematem jest podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy sprowadzać samochód z USA samemu, czy prosić o pomoc profesjonalną firmę. Jeśli nie mieliśmy wcześniej z tym do czynienia, a przy tym nie posiadamy elementarnej wiedzy, może okazać się to wręcz niewykonalne. Należy tutaj zadbać nie tylko o to, aby pojazd zapewniony miał transport do kraju, ale też musimy dopilnować wielu formalności celno-podatkowych, a podczas procesu może wyniknąć wiele nieprzewidzianych sytuacji, z których trzeba umiejętnie wybrnąć. Korzystając z wiedzy oraz doświadczenia takich specjalistów jak Best Classic Car mamy pewność, że wszystko zostanie załatwione jak należy, a przy tym oszczędzimy sporo czasu.

Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego weekendu !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Na świecie można spotkać wiele mark motocykli. Jedną z takich ikon "prawdziwego" motocyklisty jest niewątpliwie marka Harley-Davidson. Nie ma chyba nikogo na świecie kto chociaż trochę interesuję się motoryzacją i nie zna marki Harley-Davidson. Przez wielu jest to najbardziej prestiżowa marka motocykla, która narodziła się w 1901 roku. Mało kto jednak wie, że dwa lata [...]
Lata 90 – te to wspaniałe czasy, które większość nas wspomina z dużym sentymentem. Tyczy się to wielu sfer naszego życia, także motoryzacji. Końcówka XXI wieku to okres, w którym na ulicę wyjechało całe mnóstwo samochodów, uznawanych już dziś za prawdziwe klasyki. Niektóre z nich stały się nawet symbolami tej „złotej ery”. Fakty są takie, [...]
Dla inwestora, który planuje zakup pojazdu ze Stanów Zjednoczonych, bardzo częstym dylematem jest, czy opłacalne będzie sprowadzanie uszkodzonego pojazdu. Okazuje się, że to możliwe, jednak po pewnymi warunkami. Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu, aby dokładnie rozeznać się w temacie. Jeśli interesują nas aukcje samochodowe USA to jeden z ciekawszych kierunków, jakie można w ogóle [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI