GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Licytacje samochodów w USA – co warto o nich wiedzieć?
Licytacje samochodów w USA – co warto o nich wiedzieć?

Chociaż dla niektórych może wydawać się to nierealne, import samochodów z USA nie jest fikcją. Z uwagi na niski kurs dolara, a także bardzo ciekawe oferty pojazdów zza oceanu sprawiły, że powiększa się grono osób, które mocno interesują się licytacjami samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady, a także ich sprowadzeniem do Polski.

Dlaczego opłaca się być na bieżąco, z aukcjami pojazdów z USA?

Licytacje samochodów w USA, mogą pochwalić się dużą popularnością nawet wśród klientów z Polski, którzy poszukują pojazdów premium. To szansa, aby dokonać zakupu dobrego pojazdu za stosunkowo małe pieniądze, jeśli tylko uda się nam odnaleźć ciekawą ofertę. Duże możliwości zapewnia bardzo rozbudowany rynek samochodowy w Stanach Zjednoczonych, przez co panuje wysoka podaż aut, a także duży wybór dla klientów.

Dodatkowo, sytuacja rynkowa w USA sprawia, że powinniśmy śledzić tamtejsze aukcje motoryzacyjne. Szczególnie, kiedy planujemy samodzielny zakup pojazdu poprzez licytację, dzięki tej wiedzy będzie nam znacznie łatwiej. Powinniśmy także często odwiedzać zaufane strony internetowe, które umożliwiają sprowadzanie pojazdów z Ameryki, a także specjalne serwisy aukcyjnych platform. Warto jednak wiedzieć, że ogromna liczba dostępnych ofert wcale nie oznacza tego, że na pewno uda się nam wśród nich odnaleźć coś dla siebie.

Jakie informacje są istotne, w sprawie licytacji aut w USA i Kanadzie?

Istnieje wiele podmiotów, które prowadzą aukcje samochodów w USA, natomiast Iaai (Insurance Auto Auctions) oraz COPART, to te największe. Mimo tego, że szerokie grono dostępnych tam ofert dotyczy głównie pojazdów powypadkowych, często uda się jednak odnaleźć prawdziwe perełki. Aktualne ceny pojazdów na licytacjach samochodów używanych i powypadkowych, możemy śledzić za pomocą specjalnych katalogów samochodowych, które dodatkowo uwzględniają warunki cenowe, jakie panują na rynku amerykańskim.

Przeglądając oferty, z pewnością rzucą się nam w oczy przeróżne oznaczenia, dlatego warto wiedzieć, czego dotyczy każde z nich. Najczęściej natkniemy się na:

COLLISION

Znaczy to tyle, że pojazd zapewne brał udział w małej kolizji. Wszelkie oferty sygnowane takim oznaczeniem mogą być wyjątkowo korzystne, ponieważ wiąże się to niekiedy z bardzo dużym rabatem, sięgającym nawet 50 procent.

FLOOD, WEATHER

Taki przypis przy ofercie będzie oznaczał, że samochód został uszkodzony w wyniku powodzi, lub też podczas innych, podobnych zdarzeń po podłożu naturalnym.

PARTIAL/INCOMPLETE REPAIR

Mamy tutaj do czynienia z pojazdami, które już wcześniej były naprawiane, dlatego od pewnymi względami mogą być one niekompletne.

FIRE

To nic innego, jak oznaczenie samochodów, które dotknęły skutki pożaru.

Należy też uzupełnić, że własnoręczna, internetowa licytacja samochodu, który znajduje się w USA, najczęściej będzie wiązała się z wymogiem założenia własnego konta, w obrębie danej platformy.

Licytować samodzielnie, czy lepiej zlecić import pojazdu profesjonalnej firmie?

Internetowe aukcje pojazdów w Stanach Zjednoczonych, przyjmują formę wyprzedaży samochodów, w której możemy zarówno wziąć udział osobiście, lub też za pośrednictwem firmy zewnętrznej, którą do tego wyznaczymy. Należy mieć pełną świadomość tego, że wybór tego pierwszego sposobu wiąże się z dość dużym ryzykiem, gdyż aukcje znane są z wielu skomplikowanych mechanizmów, o których laicy w tym temacie nie będą mieli żadnego pojęcia. W wypadku firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w tej branży, każda formalność zostanie skrupulatnie dopilnowana. Co więcej, profesjonaliści mogą pochwalić się nie tylko doskonałą znajomością lokalnych przepisów, ale też bardzo dobrym rozeznaniem na rynku, a także świadomością panujących tam zwyczajów. Dla osoby niezaznajomionej z tematem, aukcje samochodowe w USA, szczególnie dotyczące uszkodzonych pojazdów, mogą oznaczać spore straty finansowe. Szczególnie z uwagi na to, że po przyjeździe takiego samochodu do kraju, ten najczęściej prezentuje się znacznie gorzej, niż w ofercie katalogowej, w której udało się go odnaleźć.

 

Pamiętaj, że w razie pytań czy wątpliwości możesz zadzwonić lub napisać maila.

Miłego tygodnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Chociaż większość z nas wolałaby posiadać samochód prosto z salonu, fakty są takie, że w większości poszukujemy ich jednak na rynku wtórnym. Co więcej, nie zamykamy się jedynie na Polskę, gdyż bardzo chętnie za ciekawymi ofertami rozglądamy się również w innych krajach. W przypadku Polski, pojazdy importuje się w szczególności z krajów zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza [...]
Nowe samochody w Polsce są drogie a ich zakup często wymusza na nabywcy skorzystania z kilkuletniego kredytu lub leasingu. Dlatego też dla wielu Polaków najkorzystniejszą opcją jest zakup samochodu używanego. Przyjrzyjmy się temu jak wygląda rodzimy rynek samochodów używanych Rynek samochodów używanych w Polsce jest ogromny a ilość dostępnych samochodów może przyprawić o zawroty głowy. [...]
Z uwagi na ogromną różnorodność oraz sporą liczbę ofert dotyczących używanych samochodów, mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru. Każde z dostępnych dla nas miejsc ma natomiast pewne cechy, a przy tym też wady i zalety. Nie można wskazać jednego, idealnego źródła poszukiwań. Nim udamy się na poszukiwania, należy zapoznać się nieco bliżej z możliwościami, jakie przed [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI