GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Czy cło na samochody z USA powoduje, że import jest nieopłacalny?
Czy cło na samochody z USA powoduje, że import jest nieopłacalny?

To żadna nowość, że sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych to opłacalne przedsięwzięcie. Wie o tym każdy, kto tylko interesuje się motoryzacją. Aktualnie import aut z USA to bardzo popularne przedsięwzięcie, jednakże sporo osób ma obawy, że podczas tego procesu natknie się na wysokie koszty dodatkowe.

To m.in. opłaty dotyczący wszelkich formalności, transportu, ale też przede wszystkim odprawa celna. Okazuje się jednak, że nawet biorąc pod uwagę wszystkie te koszty, import nadal jawi się jako bardzo opłacalny. Warto natomiast mieć świadomość, na jakim poziomie znajduje się cło na samochody z USA.

Czym jest opłata celna?

Ciężko chyba znaleźć kogokolwiek, kto nie słyszałby nigdy o pojęciu cła. To nieodłączny element wszelkiego rodzaju transakcji, które zakładają sprowadzanie jakichkolwiek produktów zza granicy. Cło to opłata, którą nakłada się na wszelkie dobra, które przybywają spoza terenu naszego kraju. Pewne produkty mogą być z tej opłaty zwolnione, natomiast większość jej podlega, a w tym również samochody.

Nie każdy wie, że ma ona swoje zadanie, a dokładnie chodzi tu o zabezpieczenie wymiany handlowej. Warto dodać, że są koszty, które ponosi się jednorazowo. Każdy nabywca pojazdu ze Stanów Zjednoczonych ma obowiązek uiszczenia tej opłaty, kiedy samochód przekracza granicę Unii Europejskiej.

Celem cła jest zapewnienie gwarancji tego, że cała operacja jest legalna, a także prawidłowości przebiegu, zgodnego z normami, które aktualnie obowiązują. Jedna i stała stawka celnej opłaty nie istnieje. Jest to zawsze pewien procent od wartości towaru, który jest sprowadzany.

Cło u naszych zachodnich sąsiadów

Istnieje teza, która głosi, że bardziej opłaca się sprowadzić samochód do Polski ze Stanów Zjednoczonych, kiedy transport jest organizowany wraz z uwzględnieniem rozładunku statku w porcie, który znajduje się na terenie Niemiec, a nie Polski. Należy dodać, że faktycznie jest to prawda.
Wysokość cła nie ma tu jednak większego znaczenia. W portach niemieckich stawka opłaty celnej jest równa 10% pojazdu, plus dodatek w postaci kosztów transportowych i ubezpieczeniowych. Mowa tu o identycznej wartości procentowej, jaka spotkałaby nas w trakcie odprawy w naszym kraju. Mimo tego, istnieją powody, dla których odprawa celna w Niemczech jest korzystniejsza dla nabywcy.

Dlaczego porty w Niemczech są bardziej opłacalnym rozwiązaniem?

Wysokość celnej opłaty w naszym kraju, okazuje się być równa tej, jaka spotkałaby nas podczas wykonywania procesu za naszą zachodnią granicą w Niemczech. Fakty są jednak takie, że to właśnie u naszych sąsiadów całe przedsięwzięcie będzie znacznie bardziej korzystne.

Należy tu zwrócić uwagę na fakt, że importowe opłaty to nie jest jedynie cło, ale też akcyza, czy też podatek VAT. Akcyza tak jak i cło, nie posiada swojej stałej stawki, a wysokość uwarunkowana jest tu od pojemności silnika sprowadzanego samochodu. Jeżeli mowa o pojazdach, które posiadają jednostkę napędową o pojemności do 2 litrów, czeka nas opłata w wysokości 3,1% wartości pojazdu. Jeśli będzie to jednak silnik o większej pojemności, będzie trzeba liczyć się z kosztem aż 18,7% wartości samochodu.

Bardzo istotną okazuje się być także kwestia podatku VAT. Otóż kiedy zdecydujemy się na dokonanie odprawy celnej w porcie niemieckim, czeka nas opłata w wysokości 19% wartości sprowadzanego samochodu, tymczasem w Polsce będzie to aż 23%. Pomimo wielu dodatkowych kosztów, jakie są wręcz nieuniknione podczas importu pojazdów ze Stanów Zjednoczonych jest to nadal znacznie bardziej opłacalne, niżeli zakup na europejskim runku.

W ogóle nie dziwi to, że nieustannie rośnie liczba zainteresowanych tego typu usługami. Należy przy tym dodać, że najbardziej opłaca się skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w imporcie aut z USA. Takie osoby doskonale wiedzą, jakie formalności będą istotne, a także jak uniknąć dodatkowych kosztów i innych problemów, a wszystko to na bazie wieloletniego doświadczenia.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]
Nie zawsze, a właściwie bardzo rzadko mamy okazje jeździć dokładnie takim samochodem jakim byśmy chcieli. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wybrać taki model auta, jaki obecnie dostępny jest rynku w atrakcyjnej cenie oraz w zadowalającym stanie. To dość spore ograniczenie patrząc na fakt, że nasze marzenia co do samochodów są często rozbieżne z naszymi aktualnymi potrzebami, a [...]
Nie ma wątpliwości co do tego, że zawsze zależy nam na tym, aby samochód, z którego korzystamy był jednocześnie w dobrym stanie i w miarę tani. Niekiedy wydaje się, że kryteria te po prostu się nawzajem wykluczają, jednakże są pewne możliwości, dzięki którym jest to możliwe. Coraz popularniejszy staje się import samochodów ze Stanów Zjednoczonych [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI