GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Sprzedaż nowych samochodów w USA – Jak wygląda sytuacja?
Sprzedaż nowych samochodów w USA – Jak wygląda sytuacja?

Sprzedaż nowych aut w USA, poważne spadki ale lider wciąż bez zmian. Top 20 sprzedaży nowych aut w 2020 roku

Stany Zjednoczone to bardzo różnorodny rynek w branży motoryzacyjnej. Liderem sprzedaży wciąż są auta typu Pick-Up ale również sprzedaż małych aut różnych marek coraz bardziej się rozpycha i zbliża do podium. Mimo wszystko sprzedaż nowych aut zaliczyła i tak poważny spadek w pierwszym kwartale 2020 roku.

Lider wciąż ten sam, pierwsze miejsce cały czas utrzymuje najlepiej sprzedający się samochód w historii motoryzacji czyli Pick-Up Ford serii F. Wpływ na to ma na pewno sklasyfikowanie łącznie całej rodziny pick-upów Forda i to ułatwia utrzymanie pozycji lidera. Zaliczając i tak spadek o niespełna 14% w porównaniu do tego samego okresu 2019 roku prawie 190 tyś Amerykanów kupiło Forda klasy F w pierwszych 3 miesiącach 2020 roku.

Miłość Amerykanów do Pick-Upów jest tak duża, że samochody te zajmują całe podium w rankingu najlepiej sprzedawanych nowych samochodów w całych Stanach Zjednoczonych.

Miejsce drugie zajmuje największy konkurent Forda klasy F czyli Chevrolet Silverado. Na ten samochód zdecydowało się niespełna 145 tyś Amerykanów w pierwszych 3 miesiącach 2020 roku.

Miejsce trzecie z niedużą stratą do Chevroleta Silverado zajmuje kolejny popularny czołg w USA – Ram PickUp – dawniej DODGE RAM. Na ten samochód w USA zdecydowało się niespełna 130 tyś mieszkańców USA.

A co z kolejnymi miejscami poza podium?

Poza podium spotkamy już więcej aut popularnych także w Europie. Dwa kolejne miejsca zajęła Toyota. $ miejsce z wynikiem sprzedaży niespełna 98 tyś egzemplarzy zajęła Toyota Rav 4 a tuż za nią kolejny przedstawiciel tej samej marki z wynikiem 77 tyś. egzemplarzy – Toyota Camry.

Kolejne miejsca to mniejsze czy większe SUV-y a także auta w wersji sedan jak Honda Civic czy znowu kolejny przedstawiciel Toyoty- Toyota Camry.

Wysoko klasyfikuje się sprzedaż Chevroleta Equinox, Honda HR-V, Nissan Rouge a także z większych aut Toyota Tacoma, GMC Sierra oraz kolejny Pic-Up- Toyota Tacoma. Wszystkie te auta zanotowały sprzedaż na poziomie powyżej 50 tyś egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 roku. Na granicy 50 tyś. Egzemplarzy jest jeszcze popularny także w Polsce Jeep Gran Cherokee z wynikiem 50 082 egzemplarze.

Pułapu 50 tyś sztuk sprzedanych samochodów nie osiągnął Jeep Wrangler, Nissan Altima, Honda Accord oraz Subaru Forester.

Najbliżej 50-tki była kolejna Toyota – model Highlander z wynikiem 47900 sztuk.

Jeszcze dalej są różne mniejsze i większe SUV-y, ale także kompaktowe sedany: Toyota Corolla i Honda Civic. Pierwszą 20-kę zamykają: Jeep Wrangler i Subaru Forester. Najlepiej widocznym producentem w rankingu jest Toyota. Aż pięć na dwadzieścia miejsc zajmują auta tej japońskiej marki. Natomiast nie ma żadnego modelu Tesli. Dlaczego?

W zestawieniu brakuje jednej marki, która także ma się całkiem dobrze w USA a mianowicie Tesli.

Spowodowane jest to polityką firmy, która nie ujawnia cząstkowych wyników sprzedaży z podziałem na kraje czy kontynenty lecz publikuje tylko globalną sprzedaż swoich pojazdów. Najpopularniejszym modelem na ten moment jest TESLA 3 i wg ekspertów a także danych z departamentu do rejestracji pojazdów model ten zakupiło niespełna 45 tyś Amerykanów i wynik ten pozwalałby znaleźć się Tesli w TOP 20 najlepiej sprzedawanych pojazdów w USA w pierwszym kwartale 2020 roku.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Jeszcze kilka lat temu było przekonanie, że Polacy do Polski sprowadzają tylko sam potocznie nazywany "złom". Każdy traktował samochód z USA jako auto po ogromnej kolizji, po spaleniu a jeszcze częściej po powodzi. Wytworzono wokół samochodów pochodzących z USA laurkę złomu i wraku, który wymagał dużych nakładów pracy i kosztów aby doprowadzić go do stanu [...]
Czy epidemia koronawirusa ma wpływ na ceny samochodów w USA? Według analityków finansowych tak i to bardzo duży. Największe koncerny motoryzacyjne jak General Motors i Ford Motor szykują się na straty rzędu miliardów dolarów z powodu drastycznego spadku cen pojazdów używanych w USA. Największe samochodowe firmy aukcyjne jak Manheim, Copart oraz IAAI opublikowały, że ceny [...]
Rok 2020 rokiem wielkich zmian dla każdego. Początek 2020 roku to wejście w życie znowelizowanej ustawy o podatku akcyzowym na samochody hybrydowe. Rozumiemy przez to pojazdy, w których energia elektryczna jest akumulowana przez zewnętrzne źródło zasilania. Przy pojemności silnika spalinowego takiego pojazdu do 2000 cm3 stawka akcyzy będzie wynosić 1,55% podstawy opodatkowania. Samochód z napędem [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

Masz
pytania?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI