GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Samochody z USA. Porady, koszty, informacje.
Samochody z USA. Porady, koszty, informacje.

Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce.

Zgrupujmy potencjalnych nabywców

Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup.

Pierwsza i chyba największa grupa to miłośnicy samochodów klasycznych i zabytkowych. Rynek samochodów klasycznych w Europie cały czas się rozwija a niestety stan wielu pojazdów pozostawia wiele do życzenia. Warunki atmosferyczne jakie mamy np. w Polsce, Niemczech czy Francji nie służą dobremu zachowaniu kilkudziesięcioletnich pojazdów. I tu pojawiają się Stany Zjednoczone, gdzie na każdym kroku łatwo spotkać klasyczne auto. Ilość tych aut powoduje, że dużo łatwiej jest kupić samochód klasyczny w rozsądnych pieniądzach.

Głównym czynnikiem skierowania swojej uwagi na samochody klasyczne z USA jest klimat. Ciepłe i suche klimaty jakie panują w Kalifornii pozwalają nam zakupić klasyczne 30-to, 40-to letnie auto na którym ciężko znaleźć oznaki korozji i rdzy. W Europie o takie auto jest już bardzo trudno a jak już takie znajdziemy to cena tego auta będzie bardzo wysoka. Amerykańskie klasyki królują na Polskich zlotach i targach samochodów zabytkowych.

Druga grupa to miłośnicy typowych amerykańskich PICK UP-ów.

W USA liderem w rankingu sprzedanych aut od kilku lat jest Ford F150 a także bardzo wysoko w rankingu jest Dodge RAM, który w Polsce jest jednak chyba bardziej popularny niż Ford serii F. Amerykanie użytkują wielkie SUV’y jako samochody do użytku codziennego, jeżdżą nimi do pracy czy odwożą dzieci do szkoły. W Polsce też samochód ten jest czasami użytkowany jako auto do użytku codziennego ale w większości przypadków jest traktowane jako dodatkowe auto albo spełnienie marzeń.

Trzecia grupa to miłośnicy amerykańskich samochodów sportowych jak Ford Mustang, Chevrolet Camaro lub Dodge Charger. Samochody te nie zawsze muszą mieć dużą pojemność i moc ponieważ oferta tych samochodów jest z silnikami od 2 litrów pojemności do ponad 6-ciu litrów. Część klientów szuka typowego, amerykańskiego coupe z dużym silnikiem a inna część chce mieć Mustanga bez względu na jego moc i silnik. Chodzi po prostu by posiadać amerykańskiego Mustanga czy Camaro.

Czwarta i ostatnia grupa to osoby chcące mieć po prostu fajny samochód, w okazyjnej cenie. Samochody Europejskie jak i produkcji japońskiej przy rozsądnym zakupie i profesjonalnym imporcie wychodzą w Polsce od 20 do nawet 40% taniej i to jest główny powód dlaczego sięgają właśnie po samochody z USA.

Oczywiście należy przy tym nastawić się na niezbędne dodatkowe koszty czy przeróbki ale mimo wszystko i tak się to wszystko opłaca.

Koszty i opłaty przy sprowadzeniu samochodu z USA

Nie ma znaczenia czy taki samochód kupimy i sprowadzimy sami, zlecimy firmie zajmującej się importem lub wyśle nam ktoś np. z rodziny co mieszka w USA. Nikt za darmo nam tego nie zrobi. Potrzebujemy zorganizować odbiór pojazdu z miejsca zakupu, przetransportować go portu a tu często może być to nawet kilkaset mil.

W porcie należy przygotować dokumenty pojazdu do wysyłki a także załadować pojazd do kontenera, który trafi potem na statek z innymi kontenerami. To również są usługi płatne, których nikt za nas nie wykona bez opłat. Wszędzie w tych miejscach pracują firmy i wszędzie trzeba zapłacić. Koszty transportu w USA to często około 0,8 do 1 USD z mili, obsługa spedycji od 100 do 150 USD a także fracht morski, który w naszej ofercie się zaczyna od 500 USD za samochód.

Nie znając nikogo w tych miejscach i będąc w tym całkowicie nowym można natrafić na firmy, które policzą nas tyle co wysyłka dwóch-trzech aut przy pomocy profesjonalnej firmy.

Podsumowując więc pełne koszty wysyłki takiego pojazdu zaczynają się od 700-800 dolarów a to nie wszystko …

Kolejne koszty to odprawa pojazdu w Europie. Po dopłynięciu statku kontenery są rozładowane po czym następuje wyładowanie pojazdów z kontenerów. Koszty takie zaczynają się od 280 euro za pojazd, w zależności od miejsca odprawy.

Odprawa pojazdów z USA i opłaty celne

Każdy samochód sprowadzony z USA musi zostać opłacony. Obowiązkowe przy imporcie pojazdu z USA jest zapłata cła oraz podatku VAT. Jako że cło na samochód z USA jest wszędzie taki sam to stawka VAT w różnych krajach jest już inna. Dlatego też najpopularniejsze są odprawy w Niemczech ponieważ stawka VAT od lat była w wysokości 19% a na dzień dzisiejszy została stawka ta została zmniejszona do 16%.

Porównując stawkę VAT w Niemczech do Polski mamy różnicę aż 7%. To główny powód dla którego warto odprawiać pojazdy w Niemczech.

Kolejnym kosztem są koszty transportu pojazdu po odprawie w Niemczech do Polski. Tu stawki są różne i wahają się w kwotach pomiędzy 1200 a 1500 zł.

Samochód który sprowadzimy z USA do Polski musimy jeszcze zgłosić do Urzędu Celnego i uiścić podatek akcyzowy 3,2% lub 18,6% w zależności od pojemności. Przy samochodach z napędem hybrydowym podatek akcyzowy jest o 50 % mniejszy.

Po dokonaniu wszystkich opłat pozostaje nam przystosowanie pojazdu do wymogów i standardów panujących w Europie i możemy cieszyć się nowym autem klasycznym, sportowym, PickUp’em czy po prostu samochodem, na który wydaliśmy od 20 do 40% mniej niż kupując go na Polskim rynku 😉

Podsumowując

Sprowadzanie pojazdu z innego kontynentu nie jest tak proste jak mogłoby się każdemu wydawać. W tej procedurze czyha na nas wiele pułapek, które mogą sprawić, że zapłacimy finalnie o wiele więcej za cały proces niż korzystając z profesjonalnej firmy, takiej jak nasza.

Metody sprowadzania, koszty i opłaty oraz wiele innych czynników są zmienne. Jedynie „będąc w tej branży” na co dzień jesteśmy w stanie modyfikować ścieżki i działania w taki sposób aby uzyskać finalnie najlepsze możliwe warunki finansowe.

Nawet artykuły, które publikujemy regularnie mogą się z czasem dezaktualizować i sprawiać, że niektóre działania są już przestarzałe lub mniej opłacalne.

Dlatego warto nas śledzić i trzymać rękę na pulsie. Warto przede wszystkim skorzystać z naszej oferty a w przypadku wątpliwości porozmawiać aby dopytać o kwestie, które są ciągle niejasne.

Jesteśmy dla Was! Liczba miłośników pojazdów z USA ciągle rośnie zarówno biorąc pod uwagę dobre warunki finansowe, jak i ciekawe oraz niepowtarzalne na naszym rynku modele. Pamiętaj, że w razie pytań czy wątpliwości możesz zadzwonić lub napisać maila.

Miłego weekendu !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Na świecie można spotkać wiele mark motocykli. Jedną z takich ikon "prawdziwego" motocyklisty jest niewątpliwie marka Harley-Davidson. Nie ma chyba nikogo na świecie kto chociaż trochę interesuję się motoryzacją i nie zna marki Harley-Davidson. Przez wielu jest to najbardziej prestiżowa marka motocykla, która narodziła się w 1901 roku. Mało kto jednak wie, że dwa lata [...]
Lata 90 – te to wspaniałe czasy, które większość nas wspomina z dużym sentymentem. Tyczy się to wielu sfer naszego życia, także motoryzacji. Końcówka XXI wieku to okres, w którym na ulicę wyjechało całe mnóstwo samochodów, uznawanych już dziś za prawdziwe klasyki. Niektóre z nich stały się nawet symbolami tej „złotej ery”. Fakty są takie, [...]
To żadna nowość, że Ameryka stanowi bardzo poważną konkurencję dla rynku motoryzacyjnego ze starego kontynentu. Import samochodów z USA zyskał na popularności, a to z uwagi na relatywnie niskie ceny, w połączeniu z wysoką jakością. Nie wszyscy są przekonani co do tego, że auta z Ameryki mogą okazać się słusznym wyborem. Często wątpliwości biorą się [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI