GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Samochody Z USA – Ciągle opłacalne? Jakie pułapki czekają na potencjalnych nabywców?
Samochody Z USA – Ciągle opłacalne? Jakie pułapki czekają na potencjalnych nabywców?

Boom na samochody z Ameryki się skończył wraz z rosnącą ceną dolara amerykańskiego lecz nadal opłaca się kupować samochody z Ameryki zamiast kupować je w Polsce. Można zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych pod warunkiem, że będzie to auto z górnej półki.

Samochody na amerykańskim rynku – nowe, jak również i używane – są zdecydowanie tańsze niż w Polsce I Europie. Co więcej, na ich cenę ma wpływ aktualny kurs dolara amerykańskiego. Im dolar tańszy, tym więcej zyskamy na zakupie. Zazwyczaj różnica w cenie między samochodem z Polski a Stanów Zjednoczonych wyniesie kilkanaście-kilkadziesiąt procent, oczywiście po doliczeniu niemałych kosztów sprowadzenia.

Sporo można zaoszczędzić na samochodach drogich, których wartość zaczyna się od 70-100 tysięcy złotych. Koszty importu są zawsze takie same bez względu czy auto jest warte 100 tyś zł., czy 10 tyś. zł. Oczywiście na tańszych samochodach również można zaoszczędzić lecz różnice nie są już tak duże jak na samochodach drogich.

Wyjątkiem są tutaj samochody klasyczne-zabytkowe. Teoretycznie większość z nich to opłacalny zakup dla klienta z Polski. Po pierwsze nabywamy pojazd, który jest niespotykany, unikatowy a co za tym idzie jest dobra lokatą kapitału to wybierając auto np. z Kalifornii mamy pewność, że auto będzie nadawało się do jazdy a nie jak większość europejskich klasyków-do kapitalnego remontu. Owszem, wszędzie czyhają pułapki – amerykanin też człowiek i kręcić potrafi ;). Zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy ukrywają wady kamuflują faktyczny stan pojazdu ale dobry importer powinien sobie z tym poradzić bo jest wiele sposobów na sprawdzenie tego pojazdu przez zakupem I importem do Polski lub Europy. Podsumowując, klasyczne auto wartości nawet 20 tyś zł jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup takiego pojazdu, który użytkowany jest w Europie. Kolejnym plusem jest dostępność tych samochodów na rynku europejskim I amerykańskim gdzie jest ich zdecydowanie więcej.

Najlepiej szukać samochodów na aukcjach internetowych i to szczególnie tych, gdzie auta sprzedawane są przez firmy ubezpieczeniowe.

Z USA często sprowadza się do Polski auta uszkodzone, bo różnice w cenie są wtedy największe. Amerykanie chętnie pozbywają się takich samochodów, gdyż ich naprawa jak na warunki amerykańskie jest całkowicie nieopłacalna i możemy je nabyć za bardzo korzystną cenę.

Najpopularniejszymi portami docelowymi są Bremerhaven w Niemczech, Rotterdam w Holandii i Gdynia w Polsce. – Niektóre auta warto wysyłać z USA do Bremerhaven i tam robić odprawę celną. Jest stamtąd stosunkowo blisko do kraju, procedury są szybsze i mniej skomplikowane niż u nas, poza tym jest taniej. W Niemczech zapłacimy mniej m.in. dlatego, że obowiązuje tam niższy VAT niż w Polsce – wynoszący 19 a nie 23 proc.

Samochody klasyczne-zabytkowe zdecydowanie warto odprawiać w Gdyni.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nazwa Muscle Car jest znana każdemu fanowi starej, amerykańskiej motoryzacji. Muscle Car czyli tzw. "muskularny samochód" o bardzo dużych osiągach, najczęściej z dużym silnikiem V8 wyprodukowany pomiędzy 1964 a 1975 rokiem w USA lub w Australii. Wskaźnik mocy do masy samochodu wynosi w takim aucie minimum 1 koń mechaniczny na niespełna 5,5 kg masy pojazdu. [...]
Koronawirus (nazywany także COVID-19) miał swój początek w Chinach. W następnej kolejności zaatakował kilka krajów europejskich, takich jak Włochy czy Hiszpania a także Stany Zjednoczone. Przy obecnie bardzo dynamicznie rozwiniętej turystyce i przepływie ludności Covid-19 zawitał także do Polski. W dzisiejszych czasach globalny handel w pewnym sensie zależny jest od Chin dlatego tak duży cios [...]
Amerykanie nie używają pojazdów z manualną skrzynią biegów i jest to znane prawie wszystkim w Europie. Także ich miłość do dużych samochodów jest chyba największa spośród wszystkich miłośników motoryzacji. Czy to jedyne różnice jakie różnią Amerykańską motoryzację od Europejskiej? Pojazdy typu Hatchback i Kombi Od dawna wiadomo, że na Amerykańskich drogach królują PickUp'y oraz Suv'y. [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI