NOWOŚCI

START / NOWOŚCI / Samochody Z USA – Ciągle opłacalne? Jakie pułapki czekają na potencjalnych nabywców?
Samochody Z USA - Ciągle opłacalne? Jakie pułapki czekają na potencjalnych nabywców? - BestClassicCar.eu
Samochody Z USA – Ciągle opłacalne? Jakie pułapki czekają na potencjalnych nabywców?

Boom na samochody z Ameryki się skończył wraz z rosnącą ceną dolara amerykańskiego lecz nadal opłaca się kupować samochody z Ameryki zamiast kupować je w Polsce. Można zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych pod warunkiem, że będzie to auto z górnej półki.

Samochody na amerykańskim rynku – nowe, jak również i używane – są zdecydowanie tańsze niż w Polsce I Europie. Co więcej, na ich cenę ma wpływ aktualny kurs dolara amerykańskiego. Im dolar tańszy, tym więcej zyskamy na zakupie. Zazwyczaj różnica w cenie między samochodem z Polski a Stanów Zjednoczonych wyniesie kilkanaście-kilkadziesiąt procent, oczywiście po doliczeniu niemałych kosztów sprowadzenia.

Sporo można zaoszczędzić na samochodach drogich, których wartość zaczyna się od 70-100 tysięcy złotych. Koszty importu są zawsze takie same bez względu czy auto jest warte 100 tyś zł., czy 10 tyś. zł. Oczywiście na tańszych samochodach również można zaoszczędzić lecz różnice nie są już tak duże jak na samochodach drogich.

Wyjątkiem są tutaj samochody klasyczne-zabytkowe. Teoretycznie większość z nich to opłacalny zakup dla klienta z Polski. Po pierwsze nabywamy pojazd, który jest niespotykany, unikatowy a co za tym idzie jest dobra lokatą kapitału to wybierając auto np. z Kalifornii mamy pewność, że auto będzie nadawało się do jazdy a nie jak większość europejskich klasyków-do kapitalnego remontu. Owszem, wszędzie czyhają pułapki – amerykanin też człowiek i kręcić potrafi ;). Zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy ukrywają wady kamuflują faktyczny stan pojazdu ale dobry importer powinien sobie z tym poradzić bo jest wiele sposobów na sprawdzenie tego pojazdu przez zakupem I importem do Polski lub Europy. Podsumowując, klasyczne auto wartości nawet 20 tyś zł jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup takiego pojazdu, który użytkowany jest w Europie. Kolejnym plusem jest dostępność tych samochodów na rynku europejskim I amerykańskim gdzie jest ich zdecydowanie więcej.

Najlepiej szukać samochodów na aukcjach internetowych i to szczególnie tych, gdzie auta sprzedawane są przez firmy ubezpieczeniowe.

Z USA często sprowadza się do Polski auta uszkodzone, bo różnice w cenie są wtedy największe. Amerykanie chętnie pozbywają się takich samochodów, gdyż ich naprawa jak na warunki amerykańskie jest całkowicie nieopłacalna i możemy je nabyć za bardzo korzystną cenę.

Najpopularniejszymi portami docelowymi są Bremerhaven w Niemczech, Rotterdam w Holandii i Gdynia w Polsce. – Niektóre auta warto wysyłać z USA do Bremerhaven i tam robić odprawę celną. Jest stamtąd stosunkowo blisko do kraju, procedury są szybsze i mniej skomplikowane niż u nas, poza tym jest taniej. W Niemczech zapłacimy mniej m.in. dlatego, że obowiązuje tam niższy VAT niż w Polsce – wynoszący 19 a nie 23 proc.

Samochody klasyczne-zabytkowe zdecydowanie warto odprawiać w Gdyni.

POZOSTAŁE

Wszystko o opłatach - cło na samochody z USA Popularność na samocody z USA wciąż rośnie. Samocody z USA coraz częściej i niewątpliwie śmielej rozpychają się na polskim rynku motoryzacji. Niepewnością często pozostaje kwestia opłat pojazd z USA. Dlatego artykuł wszystko o opłatach - cło na samocody z USA z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości. CŁO [...]
REJESTRACJA AUTA Z USA W POLSCE. Import samochodów w Polsce jest od lat bardzo powszechny. Rynek zbytu pojazdów importowanych do kraju jest bardzo chłonny i trudno jest go zapełnić. W większości są to samocody importowane jednak z Europy. Od lat jednak coraz bardziej powszechny staje się import aut z USA. Ze względu na fakt okazji [...]
Ile tak naprawdę trwa import samochodu z USA od momentu jego zakupu??? Poza pytaniami typu: czy to się opłaca, czy ten samochód ogóle dopłynie itp to chyba najczęściej zadawane pytanie przez ludzi zainteresowanych zakupem takiego pojazdu z USA. Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytanie. Import samochodu z USA składa się z kilku czynników. Pierwszy to [...]

POZNAJMY SIĘ
BLIŻEJ

ODWIEDŹ PODSTRONĘ
O NAS ZOBACZ WIĘCEJ

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI