GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Rok 2018 i ponad milion samochodów sprowadzonych do Polski.
Rok 2018 i ponad milion samochodów sprowadzonych do Polski.

W 2018 roku do polski sprowadzono ponad 1 mln samochodów. W porównaniu z rokiem 2017 jest to wzrost o ponad 7 %. W samym grudniu 2018 Polacy sprowadzili do Polski niespełna 69 tyś. aut, to o 5,7 % więcej niż rok wcześniej. W każdym miesiącu roku 2018 odnotowano wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Niestety nadal prym wiodą sprowadzane starocie i są to auta importowane głównie z Niemiec. Samochody z dużym przebiegiem na rynku niemieckim szybko tracą wartość i stają się kuszącym towarem dla importerów z Polski. Niekwestionowanym liderem jest tutaj jak co roku marka Volkswagen – w 2018 roku sprowadzono ich niespełna 122 tyś. egzemplarzy. Niestety większość z nich to auta już wiekowe, z dużym przebiegiem i w dużym stopniu wyeksploatowania. Ponad 58 % sprowadzonych do Polski używanych aut pochodzi właśnie z Niemiec. Na drugim miejscu z wynikiem około 10 % plasuje się import z Francji, na trzecim z niespełna 8 % to auta importowane z Francji.

Kolejne w tym zestawieniu to Stany Zjednoczone, których wynik to niespełna 8 % tak jak w przypadku Holandii oraz Belgii. Trzeci wynik importu pojazdów z USA to nie przypadek. Import z USA trwa już od kilkudziesięciu lat ale w ostatnim czasie robi się coraz bardziej popularny. Spowodowane jest to coraz wyższymi cenami samochodów w Niemczech i coraz trudniej jest kupić na tym rynku dobry pojazd z niskim przebiegiem za korzystne pieniądze. Nie jest już nowością, że samochód w bardzo dobrym stanie i z niskim przebiegiem na rynku Niemieckim jest zdecydowanie droższy niż na rynku Polskim. Dlatego większość pojazdów z Niemiec, które trafiają do Polski to pojazdy po przejściach, które niestety trudne są do zweryfikowania przed zakupem. Import z USA pozwala nam na pobranie raportów z pełnej historii pojazdów i zweryfikowanie jego stanu jeszcze przed zakupem. Niestety w Stanach Zjednoczonych trafimy na samochody „upiększane do sprzedaży” ale takie zabiegi są już bardzo powszechne również w Europie. Różnica jest taka, że stan samochodu z USA jesteśmy w stanie sprawdzić o tyle z innych europejskich rynków jest to już często niemożliwe. Coraz większą popularność zyskują również pojazdy z silnikiem benzynowym. Chociaż Polacy nadal nie boją się diesli to jedna z miesiąca na miesiąc przybywa import pojazdów samochodów z silnikiem benzynowym a także z napędem Hybrydowym. Import pojazdów z USA pozwala nam kupić samochód z silnikiem benzynowy z niskim przebiegiem a także za niską cenę. Średnio różnica w cenie po imporcie samochodu z USA wychodzi od 20 % i rośnie wraz z wartością pojazdu. Im wyższa cena pojazdu na rynku europejskim tym większą różnicę można uzyskać importując taki pojazd z Ameryki. Reasumując auta z USA z roku na rok stają się coraz popularniejsze a patrząc na projekty zakazów wjazdu do większych miast pojazdów z silnikiem diesla rynek importu pojazdów z USA cały czas się rozwija.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI