NOWOŚCI

START / NOWOŚCI / Rejestracja auta z USA w Polsce – krok po kroku
Rejestracja auta z USA w Polsce - krok po kroku | Best Classic Car
Rejestracja auta z USA w Polsce – krok po kroku

REJESTRACJA AUTA Z USA W POLSCE.

Import samochodów w Polsce jest od lat bardzo powszechny. Rynek zbytu pojazdów importowanych do kraju jest bardzo chłonny i trudno jest go zapełnić. W większości są to samocody importowane jednak z Europy. Od lat jednak coraz bardziej powszechny staje się import aut z USA. Ze względu na fakt okazji cenowych rynek importu z USA z roku na rok rośnie w siłę. Ważnym aspektem jak przy każdym biznesie są finanse.

Mimo wielu dodatkowych opłat jakie będziemy musieli ponieść przy imporcie takiego pojazdu z pewnością może być to jednak bardzo opłacalne i całe przedsięwzięcie godne uwagi.

Znaczący wzrost sprowadzonych do Polski pojazdów z USA nastąpił po 1999 roku. Nabywcy tych pojazdów dostrzegli w tym bardzo dobry interes ponieważ samochody za wielką wodą z pewnością mają bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu z rynkiem europejskim. Większa ilość formalności związanych z rejestracją takiego pojazdu nie odstrasza potencjalnego nabywcę. Oszczędność w portfelu w wysokości 20-30% wartości pojazdu zrekompensuje każe utrudnienie przy rejestracji.

ALE PO KOLEI. CZY TAKIE UTRUDNIENIA FAKTYCZNIE POWSTAJĄ?

W większości przypadków import aut z USA odbywa się przez Niemcy. Wpływ na to mają niższe koszty odprawy a także rozformowania kontenera. Zdecydowanie najważniejszym aspektem jest niższa stawka podatku podatku VAT za wprowadzenie samochodu na terytorium Unii Europejskiej. W przeciwieństwie do Polski gdzie stawka Vat wynosi 23 %, w Niemczech jest to procent 19. Do tego opłaty za fracht morski są o 200-300 dolarów niższe niż przy wysyłce do Polski a także auto będziemy mieli zdecydowanie szybciej.

OPŁATY PLUS DODATKOWE KOSZTY.

Reasumując odprawa w Niemczech poza opłatami celnymi w wysokości 10% oraz Vat-u 19% wymusi na nas dodatkowe tłumaczenia dokumentów celnych z języka Niemieckiego na język Polski.

Koszt takiego tłumaczenia to około 100 zł.

Nabywając pojazd w USA otrzymamy amerykańską umowę kupna (Bill of Sale) lub fakturę (invoice) oraz akt własności pojazdu – Certyficate of Title.

Koszt tłumaczenia tych dokumentów to kota od 100 do 150 zł.

Kolejnym kosztem jest transport pojazdu po odprawie w Niemczech do Polski. Koszt 1200-1600 zł w zależności o miejsca dostarczenia pojazdu.

Kolejnym krokiem jaki należy wykonać to opłata akcyzy. W zależności od pojemności jest to 3,2 % lub 18,6%.

DOSTOSOWANIE POJAZDU DO WARUNKÓW EUROPEJSKICH.

Po dokonaniu tych wszystkich opłat pozostaje nam dostosowanie pojazdu do warunków europejskich. Modyfikacji wymaga oświetlenie na takie, które posiada homologację europejską – EU

Samochody z USA nie posiadają światła przeciwmgielnego. W autach europejskich produkowanych na rynek amerykański instalacja do takich świateł w większości jest i problem rozwiązuje dołożenie włącznika światła przeciwmgielnego. W niektórych autach należy poprowadzić dodatkowy kabel w instalacji.

REJESTRACJA.

Po dokonaniu tych czynności pozostaje nam rejestracja auta z USA w Polsce a klient może się cieszyć nowym autem i sporą oszczędnością we własnym portfelu.

Jednak wybierając się do urzędu komunikacji należy pamiętać o przygotowanym komplecie dokumentów bez których rejestracja auta z USA  nie będzie możliwa takich jak:

  • akt własności pojazdu (tłumaczenie)
  • dowód zakupu (tłumaczenie)
  • dowód odprawy celnej w Niemczech (tłumaczenie)
  • potwierdzenie zapłaty podatku akcyzowego
  • badania techniczne
  • dowód osobisty

ZRÓB TO SAM LUB ZLEĆ SPRAWDZONEMU POŚREDNIKOWI IMPORT TWOJEGO POJAZDU.

Dla kogoś robiącego to po raz pierwszy jest to trudne i może wydawać się czasami niewykonalne. Ale dla kogoś takiego jak my to chleb powszedni. Robimy to na codzień,  związku z tym zrobimy to także za Ciebie i dla Ciebie.

Pełna oferta na www.dev72.udi.com.pl/best/usługi/

Powierz nam import swojego pojazdu, porównaj naszą ofertę z ofertą konkurencji a na pewno nie zawiedziesz się na nas. Pracujemy sami, nie mamy pracowników ani pośredników więc nie musimy zarabiać na kilka osób. Wszystko robimy sami a wybierając nas na pewno nie przepłacisz.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

 

Pozdrawiam

Agnieszka i Tomasz Harazim
BestClassicCar.Eu

POZOSTAŁE

Wszystko o opłatach - cło na samochody z USA Popularność na samocody z USA wciąż rośnie. Samocody z USA coraz częściej i niewątpliwie śmielej rozpychają się na polskim rynku motoryzacji. Niepewnością często pozostaje kwestia opłat pojazd z USA. Dlatego artykuł wszystko o opłatach - cło na samocody z USA z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości. CŁO [...]
Ile tak naprawdę trwa import samochodu z USA od momentu jego zakupu??? Poza pytaniami typu: czy to się opłaca, czy ten samochód ogóle dopłynie itp to chyba najczęściej zadawane pytanie przez ludzi zainteresowanych zakupem takiego pojazdu z USA. Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytanie. Import samochodu z USA składa się z kilku czynników. Pierwszy to [...]
Większość potencjalnych nabywców pojazdu z USA przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pojazdu ma wiele wątpliwości i pytań z tym związanych. Często jest lęk przed ryzykiem kupna tzw. kota w worku, często jest to lęk i obawy czy takie auto w ogóle do nas dopłynie a często jest to po prostu lęk przed wpłatą pieniędzy [...]

POZNAJMY SIĘ
BLIŻEJ

ODWIEDŹ PODSTRONĘ
O NAS ZOBACZ WIĘCEJ

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI