GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Rejestracja auta z USA w Polsce – Krok po kroku
Rejestracja auta z USA w Polsce – Krok po kroku

Rejestracja auta sprowadzonego z USA w Polsce – Z czym to się je?

Import samochodów w Polsce jest od lat bardzo powszechny. Rynek zbytu pojazdów importowanych do kraju jest bardzo chłonny i trudno jest go zapełnić. W większości są to samochody importowane jednak z Europy. Od lat jednak coraz bardziej powszechny staje się import aut z USA. Ze względu na fakt okazji cenowych rynek importu z USA z roku na rok rośnie w siłę. Ważnym aspektem jak przy każdym biznesie są finanse.

Mimo wielu dodatkowych opłat jakie będziemy musieli ponieść przy imporcie takiego pojazdu z pewnością może być to jednak bardzo opłacalne i całe przedsięwzięcie godne uwagi.

Znaczący wzrost sprowadzonych do Polski pojazdów z USA nastąpił po 1999 roku. Nabywcy tych pojazdów dostrzegli w tym bardzo dobry interes ponieważ samochody za wielką wodą z pewnością mają bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu z rynkiem europejskim. Większa ilość formalności związanych z rejestracją takiego pojazdu nie odstrasza potencjalnego nabywcę. Oszczędność w portfelu w wysokości 20-30% wartości pojazdu zrekompensuje każe utrudnienie przy rejestracji.

Ale po kolei … Czy takie utrudnienia faktycznie powstają?

W większości przypadków import aut z USA odbywa się przez Niemcy. Wpływ na to mają niższe koszty odprawy a także rozformowania kontenera. Zdecydowanie najważniejszym aspektem jest niższa stawka podatku podatku VAT za wprowadzenie samochodu na terytorium Unii Europejskiej. W przeciwieństwie do Polski gdzie stawka Vat wynosi 23%, w Niemczech jest to procent 19. Do tego opłaty za fracht morski są o 200-300 dolarów niższe niż przy wysyłce do Polski a także auto będziemy mieli zdecydowanie szybciej.

Opłaty plus dodatkowe koszty.

Reasumując odprawa w Niemczech poza opłatami celnymi w wysokości 10% oraz Vat-u 19% wymusi na nas dodatkowe tłumaczenia dokumentów celnych z języka Niemieckiego na język Polski.

Koszt takiego tłumaczenia wynosi około 100 zł.

Nabywając pojazd w USA otrzymamy amerykańską umowę kupna (Bill of Sale) lub fakturę (Invoice) oraz akt własności pojazdu (Certyficate of Title).

Koszt tłumaczenia tych dokumentów to kota od 100 do 150 zł.

Kolejnym kosztem jest transport pojazdu po odprawie w Niemczech do Polski. Koszt 1200-1600 zł w zależności o miejsca dostarczenia pojazdu.

Ostatnim krokiem jaki należy wykonać to opłata akcyzy. W zależności od pojemności jest to 3,2% lub 18,6%.

Dostosowanie pojazdu do warunków europejskich. Co należy zrobić i czy mogę liczyć na pomoc?

Po dokonaniu tych wszystkich opłat pozostaje nam dostosowanie pojazdu do warunków europejskich. Modyfikacji wymaga oświetlenie na takie, które posiada homologację europejską – EU.

Samochody z USA nie posiadają światła przeciwmgielnego. W autach europejskich produkowanych na rynek amerykański instalacja do takich świateł w większości jest i problem rozwiązuje dołożenie włącznika światła przeciwmgielnego. W niektórych autach należy poprowadzić dodatkowy kabel w instalacji.

Rejestracja zakupionego pojazdu.

Po dokonaniu tych czynności pozostaje nam rejestracja auta z USA w Polsce a klient może się cieszyć nowym autem i sporą oszczędnością we własnym portfelu.

Jednak wybierając się do urzędu komunikacji należy pamiętać o przygotowanym komplecie dokumentów bez których rejestracja auta z USA  nie będzie możliwa takich jak:

  • akt własności pojazdu (tłumaczenie)
  • dowód zakupu (tłumaczenie)
  • dowód odprawy celnej w Niemczech (tłumaczenie)
  • potwierdzenie zapłaty podatku akcyzowego
  • badania techniczne
  • dowód osobisty

Zrób to sam lub zleć sprawdzonemu pośrednikowi import Twojego wymarzonego pojazdu.

Dla kogoś robiącego to po raz pierwszy jest to trudne i może wydawać się czasami niewykonalne. Ale dla kogoś takiego jak my to chleb powszedni. Robimy to na co dzień,  w związku z tym zrobimy to także za Ciebie i dla Ciebie. Skorzystaj z naszej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia.

Powierz nam import swojego pojazdu, porównaj naszą ofertę z ofertą konkurencji a na pewno nie zawiedziesz się na nas. Pracujemy sami, nie mamy pracowników ani pośredników więc nie musimy zarabiać na kilka osób. Wszystko robimy sami a wybierając nas na pewno nie przepłacisz.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Pozdrawiamy,
Agnieszka i Tomasz Harazim
BestClassicCar.Eu

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI