GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Przystosowanie samochodu z USA do wymogów Europejskich
Przystosowanie samochodu z USA do wymogów Europejskich

Sprowadzenie samochodu z USA to jedno. Jego przystosowanie do wymogów w Polsce to już inna sprawa. Samochód teoretycznie wygląda tak samo ale jest kilka elementów które trzeba zmienić by auto mogło swobodnie przejść badania techniczne w Polsce. Przyjrzyjmy się temu zatem bliżej.

Światła i reflektory

Samochody produkowane na rynek amerykański mają symetryczne reflektory przednie. Lampa lewa świeci tak samo daleko jak lampa prawa. W Europe stosowane są światła asymetryczne więc jest to jedna z podstawowych rzeczy, które trzeba wymienić po imporcie takiego pojazdu z USA.

Lampy pojazdów z USA maja również zintegrowane światła postojowe z kierunkowskazami. W jednych lampach da się to przerobić a w innych niestety jedyną możliwością jest ich wymiana. W przypadku marki pojazdu, która jest oferowana na rynku Europejskim jak i Amerykańskim problem jest mniejszy ponieważ wystarczy wymiana takiej lampy. W przypadku pojazdów oferowanych tylko na rynek Amerykański konieczna będzie modyfikacja kloszy i przeróbka lamp w wyspecjalizowanych do tego warsztatach.

Lampy tylne to także część, która często różni się w USA i w Europie. Starsze modele miały tylko czerwone kierunkowskazy lecz modele troszkę nowsze miały już zakładane lampy z kierunkowskazami pomarańczowymi, co przy takim aucie nie wymusza na nas wymiany tych lamp. W przypadku lamp typu Led gdzie ledowy kierunkowskaz jest w kolorze czerwonym konieczna będzie wymiana takiej lampy lub jej modyfikacja i przeróbka led’ów z czerwonych na pomarańczowe. W USA nie jest obowiązkowe światło przeciwmgielne co jest obowiązkiem w Polsce więc w tym wypadku także potrzebna jest modyfikacja lub dołożenie takiego światła.

Opony

Ze względu na inne dopuszczalne prędkości w USA opony mają inny indeks dopuszczalnej prędkości niż Europie. Polskie prawo teoretycznie zabrania stosowania opon z niższym indeksem niż możliwości samochodu ale akurat na to mało kto zwraca uwagę więc w tym wypadku wymiana opon nie zawsze jest konieczna.

Tłumik i rura wydechowa

Część samochodów Amerykańskich ma zamontowaną rurę wydechową skierowaną w prawą stronę gdzie u nas stosowana jest strona lewa. Nie jest to także elementem niezbędnym ponieważ tylko bardzo drobiazgowy diagnosta zwróci na to uwagę. Koszt przerobienia także nie jest duży więc przeróbka tego nie będzie kosztowną inwestycja.

Licznik

W USA wskaźnik prędkości pokazuje mile na godzinę. W Europie jak i w Samej Polsce miernikiem prędkości są kilometry na godzinę. W wielu Amerykańskich pojazdach wskaźniki są w dwóch skalach mp/h oraz km/h i ww takim pojeździe nie jest konieczna wymiana liczników. W przypadku gdy wskaźnik pokazuje tylko MP/H koniecznym będzie wymiana licznika lub samych tarcz zegarów, które w bardzo dobrej jakości oferuje firma MOMAN.PL.W nowszych samochodach, gdzie stosowany jest licznik DIGITAL konieczne będzie go przeprogramowanie.

Radio

W wielu pojazdach z USA radio odbiera tylko parzyste częstotliwości co przy wielu stacjach na nieparzystych falach w Polsce może być problemem. Taki zabieg to koszt 200-400 zł i radio przekodowane na wszystkie częstotliwości będzie odbierało fale w Polsce jak każde inne Europejskie radio.

Czy zatem opłaca się importować pojazd z USA skoro należy w nim wykonać tyle modyfikacji?

Odpowiedź jest oczywista. Koszty niezbędnych modyfikacji maja się nijak do oszczędności jakie możemy uzyskać przy imporcie takiego pojazdu z USA. Oczywiście nie każdy samochód opłaca się sprowadzić do Polski ale samochody, których wartość w Polsce idzie od 40-50 tyś zł w górę jak najbardziej opłaca się sprowadzać a im droższe auto tym większa różnica w finalnej cenie zapłaconej za samochód. Oczywiście przy imporcie z USA należy zachować czujność i nie kupować tylko oczami patrząc na samochód ze zdjęć. Najlepiej zlecić taką usługę sprawdzonym i dobrym firmom, które specjalizują się w imporcie z USA. W zakresie obowiązku takiej firmy jest sprawdzenie historii takiego pojazdu, jego dokumentacji i kompleksowa odprawa celna wraz z dostawą pod dom takiego pojazdu. Korzystając z usług sprawdzonego pośrednika macie Państwo gwarancję zakupu dobrego pojazdu w atrakcyjnej cenie.

Patrząc na spadające z roku na rok ceny pojazdów na Polskim rynku import pojazdu z USA z zaoszczędzeniem od 25 do 40 a czasem nawet 50 % wartości daje nam praktycznie gwarancję, że po 2-3 latach użytkowania sprzedamy pojazd za podobne pieniądze jakie wydaliśmy na niego podczas importu co przy zakupie w Polsce i sprzedaży po kilku latach wygenerowałoby w naszym budżecie dość dużą stratę.  Także chęć posiadania młodszego auta lub nowszego modelu za cenę nieosiągalną w Polsce kieruje nas również do zainteresowania się Importem Pojazdu Z USA.

Jeśli masz pytania odnośnie umieszczonego wyżej artykułu lub po prostu chcesz skorzystać z naszych usług zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Miłego weekendu wszystkim! 😉

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI