GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Koszt sprowadzenia auta z USA – jakie wydatki, należy wziąć pod uwagę podczas całego procesu eksportu?
Koszt sprowadzenia auta z USA – jakie wydatki, należy wziąć pod uwagę podczas całego procesu eksportu?

Popularne jest sprowadzanie samochodów z krajów zachodniej Europy, jednak coraz częściej sięgamy również po rynek amerykański. Tamtejsze ceny pojazdów są niższe, a to tylko jeden z powodów, dlaczego tak wiele osób rozgląda się za nowym samochodem za oceanem. Sprowadzenie auta z USA to opcja tak samo dla firm, jak i osób prywatnych. Pojazdy same w sobie są bez wątpienia tańsze, jednak co z pozostałymi kosztami dotyczącymi transportu oraz administracji? Czy finalnie to rozwiązanie jest opłacalne?

Opłata celna – co to takiego?

W sieci odnajdziemy niejeden kalkulator sprowadzenia samochodu z USA, który pomoże nam wyliczyć finalne koszty takiego przedsięwzięcia. Warto jednak mieć przy tym wiedzę oraz świadomość, skąd biorą się naliczane koszty.

Europa czy Stany Zjednoczone?

Niższe ceny w ofertach z USA to kluczowy element, który pomaga nam podjąć decyzję. Na tym jednak koszty się nie kończą, o czym warto pamiętać już na samy początku. Decydująca bywa wysokość kosztów związanych z transportem samochodu w USA. Te zwykle są wyższe, niżeli w przypadku importu auta z Europy. Wiele warunkuje tutaj jednak sam sposób transportu, a w tym przypadku konieczny jest transport morski, ponieważ auto musi pokonać ocean.

Decydując się na import auta spoza UE, musimy doliczyć jeszcze cło, akcyzę, czyli opłaty celne, a także podatek VAT. Jednak to nie zniechęca Polaków do tego, aby nadal interesować się ofertami samochodów w USA. Często bowiem można natknąć się na wyjątkowe okazje, a zwłaszcza w przypadku amerykańskich modeli pojazdów. Niekiedy staniemy przed szansą posiadania luksusowego auta, a wszystko to przy relatywnie niskich kosztach.

Prowizja – kiedy będzie konieczna, a także jak wysoka?

Tak naprawdę istnieje wiele źródeł pozyskania auta zza oceanu, a jednym z nich są specjalne domu aukcyjne. Tutaj konieczna jest też opłata prowizji takiego domu. Wysokość opłaty bywa w tym przypadku dość zróżnicowana, a zależy ona od danej licytacji. Oscyluje jednak zwykle w granicach od 300 do około 700 dolarów. Co więcej, bardzo rzadko bywa, że osobiście kupujemy pojazd znajdując się na terenie USA, dlatego konieczna będzie też prowizja dla banku. Wysokość tutaj uzależniona jest od warunków współpracy, natomiast nie powinna ona przekraczać 30 dolarów.

Na koniec należy wspomnieć o jeszcze jednym koszcie. Bezpieczeństwo zakupu jest bardzo ważne, dlatego opłaca się skorzystać z pomocy pośrednika, który dopełnia formalności za klienta. Warto jednak nadmienić, że cena w tym przypadku uzależniona jest od zakresu czynności, jakie są wykonywane.

Akcyza oraz podatek VAT

Jak obowiązuje prawo Stanów Zjednoczonych, istnieje konieczność opłaty importowej przez nabywcę. Do tego należy chociażby cło, które wynosi 10% w przypadku portów niemieckich. Nie można zapomnieć o akcyzie. Ta uzależniona jest już od pojemności silnika kupowanego samochodu. Opłata ta będzie wynosić zatem od 3,1 do 18,7%, wartości pojazdu.

Na koniec należy doliczyć jest VAT. Jeśli mamy do czynienia ze standardowym autem, będzie to 19%, a 8% w przypadku pojazdów zabytkowych. Pamiętajmy, że mowa tu o stawkach, które obowiązują za naszą zachodnią granicą w Niemczech, ponieważ te są bardziej dla nas opłacalne.

Oczywiście możemy opłaty te wykonać u nas W Polsce, natomiast podatek VAT będzie wówczas wynosił nie 19, a 23%. Z drugiej strony samochody zabytkowe są pozbawione jakichkolwiek opłat celnych, co może być z kolei lepszym wyjściem niż transport do Niemiec.

Etap końcowy – transport do kraju

Zakupiony w USA pojazd musi pokonać wiele tysięcy kilometrów, za co płacimy oczywiście my. Jako, że jest to dość zwiła droga, koszty będą dość wysokie. Auto holowane jest portu w Ameryce, a tutaj cena zależna jest od jego lokalizacji. To jednak zwykle od 200 do 800 dolarów.

Na statku, zachodzi konieczność wykupienia kontenera, opłacenia rejsu, a także załadunku oraz wyładunku. Sumując koszty tych wszystkich usług, musimy liczyć się z wydatkiem, który będzie oscylował w graniach od 950 do około 1450 dolarów. Kiedy zakupiony samochodów dotrze w końcu do jednego z portów w Europie, będzie musiał jeszcze odbyć drogę do Polski, gdzie czekają nas pozostałe koszty związane z dostosowanie auta do wymogów krajowych, rejestracją i innymi kwestiami.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Co ciekawe, auto z USA może okazać się tańsze, niż ten sam model, który sprowadzony został z kraju zachodniej Europy. Wpływ na to ma długa lista czynników, które przekładają się na atrakcyjność importu samochodów z USA. Nie obędzie się jednak bez praktycznej wiedzy na temat przeprowadzenia takiego procesu. Nawet, jeśli trafimy na bardzo atrakcyjną ofertę, [...]
Kupując samochód możemy skorzystać z ogromnej liczby możliwości, a postawienie na konkretną opcję przychodzi zwykle z trudem. Z uwagi na niższy koszt, najczęściej decydujemy się po prostu na pojazdy używane. Zwłaszcza jeśli porównamy je z autami prosto z salonu dostrzeżemy, że finalny wydatek może okazać się kilkakrotnie niższy dlatego właśnie rynek wtórny okazuje się dla [...]
Każdy kto nosi się z zamiarem zakupu samochodu ze Stanów Zjednoczonych, powinien mieć świadomość tego, że spotka się z kilkoma dodatkowymi opłatami. Jedną z nich będzie oczywiście cło. Poniżej zostały wyjaśnione wszelkie istotne kwestie związane z tym procesem, a także w jakich sytuacjach możemy liczyć na to, że będziemy z tej zapłaty zwolnieni. Opłata celna [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI