GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Czy kalkulator sprowadzenia samochodu z USA będzie pomocny? Jak będą wyglądać finalne koszty?
Czy kalkulator sprowadzenia samochodu z USA będzie pomocny? Jak będą wyglądać finalne koszty?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze mogą pojawić się różne wątpliwości.

Jeżeli chodzi o kalkulator sprowadzenia samochodu z USA, z pewnością okaże się to ciekawe narzędzie, gdyż będzie to szansa, aby oszacować finalny koszt tego procesu po wprowadzeniu wszelkich, istotnych danych. Jak wiadomo, sporo osób decyduje się na zakup auta z zagranicy, a to z uwagi na to, że jest to okazja do pozyskania pojazdu w dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie. Spora część z nas decyduje się na kupno auta z Niemiec. Zwykle to właśnie jest to najtańsza opcja, a jednocześnie też najszybsza, aczkolwiek wiele osób obiera sobie bardziej odległy kierunek, poszukując samochodu w USA.

Koszt sprowadzenia auta z USA

Podczas importu pojazdu z USA, należy liczyć się przynajmniej z kilkoma opłatami. Na pewno będzie to podatek VAT. Ten w Niemczech wynosi 19%, a w naszym kraju 23%. W wypadku zabytkowych pojazdów, które są kategorią dość popularną VAT wynosi tylko 8%, a cła nie ma na nie w ogóle. Trzymając się tego tematu, cło na standardowe, osobowe pojazdy to zwykle 10% od kwoty, jaką wydaliśmy na konkretny samochód. Z pewnością nie ominie nas również akcyza. Ta z kolei wynosi 3,1% dla aut, których pojemność silnika nie przekracza 2 litrów, jednak powyżej tej pojemności wzrasta ona do 18,6%.

Kolejny koszt sprowadzenia auta z USA, to również opłata jaką nalicza sobie konkretny dom aukcyjny. Ta zwykle zamyka się w przedziale od 450 do 800 USD. Następny wydatek czeka nas, gdy sprowadzany pojazd zostanie dostarczony już do portu. Należy tutaj pamiętać, że finalna kwota składa się z kosztów rozładunku oraz odprawy celnej. W sumie, może być to około 450 euro.

Samochód ze Stanów Zjednoczonych przez pośrednika

Dobrym rozwiązaniem na bezpieczne sprowadzenie auta z USA, jest wybór firmy pośredniczącej, która z pewnością ułatwia i przyspiesza ten proces, ale też powoduje, że finalne koszty są niższe. Tego typu pośrednicy są w stanie zagwarantować bardzo kompleksowe usługi, a wszystko to za konkretną opłatą.

W tym miejscu, chcielibyśmy zaprosić do skorzystania z naszych usług. BEST CLASSIC CAR to lider w branży importu aut USA. Cechuje nas duże doświadczenie, szybkie działanie oraz oczywiście atrakcyjne ceny. Korzystając z naszej oferty, zajmiemy się całym procesem, a za wszelkie usługi oraz odprawę zapłacisz dopiero wtedy, kiedy nadejdzie moment odbioru pojazdu. Zapewnimy o konkurencyjnych cenach, najwyższej jakości, a także uczciwości. To wszystko wyróżnia nas pośród innych firm, czego dowodem jest stale rosnąca liczba zadowolonych klientów.

Czy istnieje możliwość, aby precyzyjne oszacować koszty związane ze sprowadzeniem samochodu z USA?

Chociaż nie można przewidzieć tego kosztu co do złotówki, istnieje możliwość, aby w miarę precyzyjne określić jaką kwotą musimy dysponować, aby konkretny egzemplarz samochodu mógł stać się naszą własnością. Cena zwykle uzależniona jest od kilku aspektów. Na pewno jest to lokalizacja, w jakiej pojazd w USA się znajduje. Istotny jest także port wysyłki, a zatem cena, jaką należy zapłacić za bezpieczne przetransportowanie samochodu. Jeśli samochód jest z dala od portu, należy spodziewać się, że koszty będą odpowiednio wyższe.

Na pewno powinniśmy poszukiwać samochodów w miejscach, które charakteryzują się relatywnie małą odległością od docelowego portu. W wypadku lądowego transportu, koszty będą wahać się między 100 a 400 USD, jeżeli chodzi o transport morski, tutaj koszty będą zamykać się w granicach 600 – 1000 USD. Jeżeli chodzi już o sam, bezpośrednio transport do naszego kraju – cena może wynosić około 1200 – 1500 zł. Kiedy decydujemy się na sprowadzenie samochodu z USA, musimy liczyć się z pewnymi kosztami, natomiast i tak nie jest to w stanie spowodować, że oferta będzie nieatrakcyjna.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Fanatycy motoryzacji doskonale wiedzą, jakie auto ich tym wymarzonym. Zwykle nawet nie jest to jeden model, a przynajmniej kilka. Co ciekawe, wcale nie trzeba być fanem czterech kółek, aby posiadać lub chcieć być właścicielem pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie ciekawego samochodu jest czymś wyjątkowym i może [...]
Zazwyczaj dość poważnie podchodzimy do wyboru samochodu. Kupno auta to spory wydatek, dlatego nie możemy postawić na pierwszą lepszą ofertę na jaką trafimy. W Polsce, najczęściej kupuje się auta używane, jednak tutaj pojawia się problem ich faktycznego stanu technicznego i stosunku ceny do jakości. Często rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z zagranicy, a szczególnie z Niemiec. [...]
Zagorzali fani motoryzacji na pewno słyszeli o popularności aukcji samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Jest to okazja, aby odnaleźć prawdziwe perełki i to w zadziwiająco niskich cenach. Wiele z nich trafia finalnie na stary kontynent. Co ciekawe, w Europie za dokładnie ten samo model konieczne byłoby zapłacenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej. Co sprawia, że aukcje [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI