GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA – jakie opłaty musimy uwzględnić?
Jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA – jakie opłaty musimy uwzględnić?

Sprowadzenie auta z USA to tak naprawdę coraz popularniejsze posunięcie zarówno ze strony firm, jak i osób prywatnych. Potwierdzony jest fakt, że w Stanach Zjednoczonych samochody są po prostu tańsze. Z drugiej strony, spora odległość pomiędzy naszymi państwami musi wiązać się z pewnymi kosztami dotyczącymi transportu pojazdu. Czy zatem różnica w cenie, wciąż jest tak atrakcyjną zachętą do postawienia na to rozwiązanie?

Sprowadzanie samochodu z USA, czy może z Europy?

Wyjątkowo niskie ceny sprawiają, że Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ciekawym rynkiem samochodów używanych. Należy się jednak liczyć z tym, że kosztów może być nieco więcej, a potencjalni nabywcy nie zawsze biorą to pod uwagę, szczególnie na samym początku. Bardzo istotny jest koszt sprowadzenia auta z USA.

Otóż transport w tym wypadku, będzie droższy niżeli importu samochodu z krajów europejskich. Wszystko z uwagi na rodzaj transportu, a tutaj koniecznością będzie morski, gdyż pojazd będzie musiał pokonać ocean. W wypadku importu samochodu spoza UE, wszelkie koszty uzupełniać będzie jeszcze cło, akcyza, a zatem opłaty celne oraz podatek VAT. Mimo wszystko, Polacy i tak nie zniechęcają się do zakupów amerykańskich pojazdów. Natrafić można bowiem na wiele naprawdę godnych uwagi okazji, które dotyczą szczególnie ich rodzimych modeli samochodów. Jest to najlepsza możliwość tego, aby w dość niskiej cenie wejść w posiadanie luksusowego, sportowego, a czasami też zabytkowego pojazdu.

Prowizja

Samochody w USA pozyskuje się różnymi sposobami, a jedną z możliwości są domy aukcyjne. Konieczna jest tu jednak opłata prowizji domu. Na jej wysokość zwykle składa się przynajmniej kilka czynników, a ta może wynosić w granicach 300-700 dolarów. Dodatkowo, bardzo rzadko przydarzy się, że auto kupimy w USA będąc na miejscu, dlatego również prowizja należna będzie też bankowi. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, a także tego, że wszystko przebiegnie bezproblemowo, warto skorzystać też z pomocy profesjonalnej firmy pośredniczej, która zajmie się wieloma istotnymi formalnościami w naszym imieniu. Chociaż nie jest to darmowa usługa, pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, stresu, a także masy potknięć, jakie mogą przydarzyć się osobie niedoświadczonej.

Podatek VAT oraz akcyza

Zgodnie z prawem, które obowiązuje na terenie Stanów Zjednoczonych, kupujące zobowiązany jest do dokonania opłat importowych. Mowa tutaj m.in. o cle, a także akcyzie, która zależna jest od pojemności silnika, a także podatek VAR. Jeżeli chodzi o standardowe pojazdy, wynosi on 19%, natomiast w przypadku zabytkowe jedynie 8%. Opisane stawki to te, jakie obowiązują w Niemczech, a są one dla Polaków o wiele bardziej opłacalne. W naszym kraju wysokość podatku VAT wyniesie już 23%. Z drugiej strony, podczas zakupu zabytkowego pojazdu jesteśmy zupełnie zwolnieniu jakichkolwiek kosztów celnych oraz akcyzy, a zatem okaże się to znacznie lepszym wyjściem. Jeśli nie mamy pewności co do wysokości wszystkich opłat, warto wykorzystać specjalny kalkulator sprowadzenia samochodu z USA.

Transport pojazdu do Polski

Zanim samochód dotrze do Ciebie, będzie musiał pokonać wiele tysięcy kilometrów, a zatem będzie to kosztowne. Pierwszym etapem jest holowanie auta do portu w USA, a cena tego zależna będzie od odległości od portu. To jednak koszt 200-800 dolarów. Już na statku, konieczne jest wykupienie kontenera, opłacenie rejsu, a także załadunku oraz wyładunku. Reasumując, koszt może sięgać około 950-1450 dolarów. Kiedy pojazd dobije do jednego z europejskich portów, będziemy jeszcze musieli przetransportować go do kraju.

W Polsce …

Tu także czekają na nas pewne opłaty, a to np. te związane z tłumaczenie, czy też przeglądem technicznym. Zmian może wymagać układ wydechowy, światła, a także ilość generowanych spalin.  Dodatkowo pojawi się też opłata w urzędzie za rejestrację.

Mimo dodatkowych kosztów, wciąż warto sięgać po pojazdy z USA, a szczególnie jeśli kupimy je za pośrednictwem doświadczonej firmy, która specjalizuje się w tego typu transakcjach.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie zawsze, a właściwie bardzo rzadko mamy okazje jeździć dokładnie takim samochodem jakim byśmy chcieli. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wybrać taki model auta, jaki obecnie dostępny jest rynku w atrakcyjnej cenie oraz w zadowalającym stanie. To dość spore ograniczenie patrząc na fakt, że nasze marzenia co do samochodów są często rozbieżne z naszymi aktualnymi potrzebami, a [...]
Nie ma wątpliwości co do tego, że zawsze zależy nam na tym, aby samochód, z którego korzystamy był jednocześnie w dobrym stanie i w miarę tani. Niekiedy wydaje się, że kryteria te po prostu się nawzajem wykluczają, jednakże są pewne możliwości, dzięki którym jest to możliwe. Coraz popularniejszy staje się import samochodów ze Stanów Zjednoczonych [...]
Zanim postawimy na samochód ze Stanów Zjednoczonych, warto wcześniej przeanalizować wszelki za oraz przeciw. Nawet jeśli w naszej głowie pojawią się pewne wątpliwości, wyróżnienie zalet i wad tego rozwiązania okaże się bardzo pomocne. To oczywiste, że jeżeli chodzi o aukcje samochodowe USA to miejsce, gdzie z pewnością natrafimy na mnóstwo ciekawych ofert, które warto rozważyć. [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI