GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / O kosztach cła na samochody z USA – co warto wiedzieć?
O kosztach cła na samochody z USA – co warto wiedzieć?

To już żadna nowość, że pojazdy amerykańskie budzą duże zainteresowanie, a wszystko to ze względu na niskie koszty importu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są przekonani co do słuszności tego rozwiązania, a zwłaszcza jeżeli chodzi o końcowe koszty. Pojawia się tutaj naprawdę dużo dość skomplikowanych formalności, dlatego właśnie znajomość procedur, a przynajmniej ich podstaw przed podjęciem decyzji będzie czymś bardzo ważnym.

Pomimo faktu, że liczba wydatków jest tutaj dość spora, a dodatkowo proces jest dość skomplikowany, wciąż jest to bardziej opłacalna opcja, niżeli rozglądanie się za samochodami w Niemczech lub u nas w Polsce. Jak wygląda to zatem pod kątem kosztów? Ile może wynieść cło na samochody z USA?

Co to jest cło, a dokładniej mówiąc – opłata celna?

Cło nie jest żadnym tajemniczym pojęciem i większość zna wie czym ono jest. To opłata, która czeka podczas importu towarów zza granicy. Opłata nakładana jest na wszystkie dobra, które są pochodzenia zagranicznego, a my chcemy sprowadzić je do kraju. Są też takie towary, które będą zwolnione z opłaty celnej chociaż większość owej zapłaty wymaga. My skupiamy się na samochodach, a tutaj wydatek ten ma najlepsze uzasadnienie, ponieważ cało stanowi w  tym przypadku zabezpieczenie wymiany handlowej, natomiast to koszt jednorazowy.

Kupując samochód w Stanach Zjednoczonych, opłata celne pojawia się w momencie przekroczenia granicy Unii Europejskiej. To moment, w którym operacja jest już w pełni legalna i mamy pewność tego, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami. Sama stawka cła jest stała. To procent wartości samochodu, który przybywa do nas do Polski.

Import z USA do Niemiec – ile wyniosą nas opłaty celne?

To dość częsty trend, że amerykańskie auta importowanie są z rozładunkiem w portach niemieckich. Jest o tyle interesująca sytuacja, ponieważ wysokość cła nie ma w tym przypadku jakiegokolwiek znaczenia. W niemieckich portach musimy liczyć się z pobraniem 10% wartości pojazdu, a trzeba liczyć się jeszcze z finalnym kosztem transportu, a także ubezpieczeniem. Są to identyczne wartości, jakie będą czekać nas w przypadku transportu do Polski, jednak istnieją pewne okoliczności, podczas których znacznie taniej będzie w porcie niemieckim.

Co zatem może spowodować, że pomimo identycznych wysokości odprawy celnej w Niemczech, można tam uzyskać niższe koszty, niż u nas w Polsce? Należy mieć świadomość, że koszty importu to nie tylko cło. Istotna jest również akcyza i podatek VAT. Chociaż cło jest jest opłatą stałą, akcyza już niekoniecznie. Wysokość jej jest zwykle związana z pojemnością silnika konkretnego pojazdu. Jeżeli zatem jest to samochód, który posiada jednostkę silnikową do dwóch litrów pojemności, opłata celna będzie wynosiła dokładnie 3,1% wartości pojazdu. Jeśli będzie to samochód z mocniejszym silnikiem, który tę pojemność przekracza, koszt może znacząco wzrosnąć nawet do 18,7%.

Nie bez znaczenia jest też wysokość podatku VAT. Odprawa celna w porcie niemieckim to równowartość 19% ceny pojazdu. U nas w Polsce będzie to nieco więcej, gdyż VAT jest na stałym poziomie wynoszącym 23%.  Nawet po podsumowaniu wszelkich kosztów, które pojawiają się przy sprowadzaniu pojazdów z USA, cały proces będzie nadal opłacalny. Wszystko wynika z tego, że znacząco mniej będziemy musieli zapłacić za sam pojazd, w odróżnieniu do rynku typowo europejskiego. Opcja ta jest łatwo dostrzegalna, tym samym też bardzo kusząca. Nic dziwnego zatem, że liczba osób, które chcą postawić na tę opcję cały czas rośnie. Na pewno warto też skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy profesjonalnie zajmują się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, przewiduje się, że w przyszłości będziemy korzystać z takiej opcji jeszcze chętniej i jeszcze częściej. Zauważalne będzie też, że liczba pojazdów amerykańskich drogach będzie się stale powiększać. Korzystając z pomocy importerów, na pewno uda się nam uniknąć poważnych problemów i dodatkowych kosztów.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Decydując się na kupno auta używanego możliwości jest więcej niż kilka, natomiast wybór tej najlepszej nie jest łatwy. Najczęściej po prostu poszukujemy takiej opcji, która koniec końców okaże się dla nas najbardziej oszczędna. W porównaniu do kupna nowego auta w salonie, też z drugiej ręki zawsze okazują się znacznie tańsze. Jeżeli chodzi o to, jak [...]
Już od dawna mamy przekonanie, że import aut z USA to rozwiązanie, które się opłaca, a szczególnie w porównaniu do naszego polskiego i europejskiego rynku. Kupno auta w Stanach Zjednoczonych nie jest niczym drogim, stąd sporo osób wybiera to rozwiązanie, aby zaoszczędzić. To opcja dedykowana szczególnie tym, którzy chcą mieć jedyny w swoim rodzaju samochód, [...]
Każdy zapalony fan motoryzacji jest w stanie wskazać ulubiony model samochodu. Taki, który jest jest jego marzeniem i to często niespełnionym. Kierowcy wiedzą o tym, że prowadzenie wyjątkowych aut powoduje, że jazda jest przyjemniejsza. To właśnie m.in. z tego względu powinniśmy zainteresować się rynkiem samochodowych z USA. Co więcej, import aut zza oceanu jest coraz [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI