GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / BMW e24, Mercedes 560SEC a może inny? Wiele możliwości, dzięki importowi aut z USA
BMW e24, Mercedes 560SEC a może inny? Wiele możliwości, dzięki importowi aut z USA

Fanatycy motoryzacji doskonale wiedzą, jakie auto ich tym wymarzonym. Zwykle nawet nie jest to jeden model, a przynajmniej kilka. Co ciekawe, wcale nie trzeba być fanem czterech kółek, aby posiadać lub chcieć być właścicielem pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie ciekawego samochodu jest czymś wyjątkowym i może przynieść wiele przyjemności każdego dnia. Okazuje się, że sporo ciekawych modeli pojazdów, można sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych.

Interesuje Cię wyłącznie BMW e24, a może taki klasyk jak Mercedes 560SEC? Tego typu samochody można właśnie znaleźć na aukcjach samochodowych w USA. Jeśli znudziła Ci się jazda najbardziej popularnymi modelami, jakie dostępne są w Europie i poszukujesz czegoś jedynego w swoim rodzaju, koniecznie powinieneś zainteresować się amerykańskim rynkiem motoryzacyjnym, gdzie odnajdziesz niekiedy prawdziwie perełki i co najważniejsze – w bardzo atrakcyjnej cenie. Jakie mamy zatem możliwości? Czy są one w pewien sposób ograniczone, a także czy koszty mogą sprawić, że import samochodu z USA okaże się dla nas zupełnie nieopłacalny?

Modele samochodów jedyne w swoim rodzaju, czyli auta z USA

Już nawet oglądając amerykańskie filmy lub seriale, łatwo dostrzeżemy, że pojazdy z tamtych ulic nieco różnią się od tych, które poruszają się na co dzień po naszych drogach. Nie mowa tu jedynie o klasie, segmencie, czy wieku tych pojazdów, ale też o ich klasycznym i typowo amerykańskim rysie. Niektóre modele są bowiem kierowane jedynie na rynek w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie, dlatego klienci z Europy nie mają do nich łatwego dostępu – konieczny jest import. Widać to jeszcze bardziej, jeśli spojrzymy na modele aut z lat 70-tych, lub też 80-tych. Co więcej, takie samochody sprowadzone przez nas do kraju w formie zabytkowego pojazdu, będą oznaczać mniejsze opłaty w wypadku cła, co okaże się jeszcze bardziej opłacalne. Kiedy auto będzie już pod naszym domem, jego wartość będzie mogła znacznie wzrosnąć.

W USA znajdziemy wiele ofert samochodów sportowych, luksusowych i typowych limuzyn. Co ciekawe, właśnie te najdroższe auta są zwykle najlepszym wyborem, z uwagi na dużą różnicę w cenie, w porównaniu do rynku europejskiego. Warto rozglądać się także za pickupami i innymi podobnymi egzemplarzami o nieco mniej standardowej formie.

Czy import auta ze Stanów Zjednoczonych, może okazać się dla nas nieopłacalny

To oczywiste, że zakup samochodu w USA może być niezbyt rentownym działaniem, ale tak samo jest przecież w przypadku zakupu pojazdu w Niemczech, Francji, w Polsce, czy też w każdym innym kraju. Ciężko bowiem oczekiwać, aby wszyscy byli tam uczciwymi handlarzami, którzy nie będą starać się ukrywać większych usterek lub awarii, gdyż jest to powszechny proceder i jest on spotykany dosłownie wszędzie. Można jedna tego uniknąć, jeśli ma się doświadczenie w sprowadzaniu samochodów z USA, jak jest to np. w przypadku firm pośredniczących, które specjalizują się w tym od lat. Korzystając z takiej usługi, klient otrzymuje pełną informację na temat tego, jakie czekają go przybliżone koszty, a także czego konkretnie będą dotyczyć. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, ponieważ informujemy jedynie o tym, jaki model nas interesuje, a całym procesem zajmują się za nas profesjonaliści. Oczywiście jest to usługa odpowiednio płatna, ale że wydatki są skutecznie minimalizowane, sam zakup i tak pozostaje bardzo opłacalny

Oprócz kosztów związanych z samym zakupem samochodu, musimy liczyć się z opłatą za transport, zarówno ten drogowy do portu, jak i morski. Będzie to również cło, podatek VAT, akcyza, a w większości przypadków też naprawa samochodu. Oczywiście wysokość tego ostatniego jest mocno uzależniona od tego, w jakim stanie będzie zakupiony przez nas egzemplarz, jednak często są to niedrogie koszty jak na nasze, krajowe warunki. Koniec końców, wymarzone auta staje pod naszym domem, a nam pozostaje cieszyć się jego obecnością.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wszyscy, którzy interesują się importem auta zza granicy, zawsze w pierwszej kolejności spoglądają na rynek zachodniego sąsiada. Szeroki wybór, mała odległość oraz koszt sprowadzenia to największe zalety. Znacznie rzadziej, Polacy decydują się na import aut z USA. Często bierze się to z faktu, iż modele samochodów na rynek USA, różnią się od tych na rynek [...]
Większość z nas chciałby posiadać własny, luksusowy samochód, które pojemność silnika przekracza 2 litry. Jeśli zdecydujemy się na kupno takiego auta w Polsce, będziemy musieli liczyć się z naprawdę wygórowanym wydatkiem. Znacznie większe możliwości czekają na nas, kiedy rozejrzymy się na rynku amerykańskim, gdzie co ciekawe - pojazdy są w znacząco niższych cenach niż u [...]
Zazwyczaj dość poważnie podchodzimy do wyboru samochodu. Kupno auta to spory wydatek, dlatego nie możemy postawić na pierwszą lepszą ofertę na jaką trafimy. W Polsce, najczęściej kupuje się auta używane, jednak tutaj pojawia się problem ich faktycznego stanu technicznego i stosunku ceny do jakości. Często rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z zagranicy, a szczególnie z Niemiec. [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI