GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Na co zwrócić uwagę kupując używany samochód?
Na co zwrócić uwagę kupując używany samochód?

Nowe samochody w Polsce są drogie a ich zakup często wymusza na nabywcy skorzystania z kilkuletniego kredytu lub leasingu.
Dlatego też dla wielu Polaków najkorzystniejszą opcją jest zakup samochodu używanego.

Przyjrzyjmy się temu jak wygląda rodzimy rynek samochodów używanych

Rynek samochodów używanych w Polsce jest ogromny a ilość dostępnych samochodów może przyprawić o zawroty głowy. Sprzedają je firmy, ubezpieczalnie, banki, handlarze a także niestety oszuści żerujący na niewiedzy i braku doświadczenia potencjalnych nabywców.

Żeby kupić w Polsce dobry, używany samochód należy poświęcić wiele czasu na wyselekcjonowanie pozycji, która nie budzi zastrzeżeń. Ważnym jest też byśmy kupili samochód, który nie ma ukrytych wad a sprawdzenie tego często w Polsce jest niemożliwe.

Bardzo ważne jest by wybrać taki samochód, którego zakup jest opłacalny a nie tylko dlatego, że jest atrakcyjny wizualnie, a jego opis został sporządzony przez sprzedawcę w bardzo kuszący sposób.

Ważne jest przede wszystkim jak najbardziej dogłębne sprawdzenie i prześwietlenie historii tego pojazdu. Niestety w Europie nie zawsze to jest możliwe bo historia takowych pojazdów w wielu państwach nie była prowadzona, jak jest to chociażby w przypadku pojazdów z USA.

Co zatem należy zrobić przed dokonaniem zakupu?

Przed zdecydowaniem się na zakup takiego pojazdu należy sprawdzić w nim następujące rzeczy:

  • Stan techniczny podzespołów pojazdu. Tutaj niezbędna będzie pomoc warsztatu lub stacji diagnostycznej ponieważ sprawdzenie tego bez wjazdu na podnośnik jest praktycznie niemożliwe.
  • Stan blacharki i powłoki lakierniczej. To często elementy pojazdu, przy których było najwięcej ingerencji. Należy sprawdzić profesjonalnymi miernikami lakieru grubość powłoki lakierniczej a także czy samochód nie ma na sobie dużej ilości szpachli, która została nałożona w celu ukrycia uszkodzeń blacharskich w pojeździe. To często stosowana praktyka w Polsce, która niestety sprawdza się tylko w krótkim okresie czasu. Po dwóch lub trzech latach użytkowania zbyt duża ilość szpachli na karoserii zaczyna pękać i wszystko jest wtedy do ponownej renowacji.
  • Silnik! Tutaj zalecana jest podłączenie silnika przez wyspecjalizowane warsztaty pod komputer i zrobienie odczytów z przebiegu a także sprawdzenie ciśnienia celem uniknięcia samochodu, w którym w niedługim czasie pojawia się usterki generujące duże koszty naprawy.
  • Kolejnym elementem są systemy zabezpieczające pasażerów i kierowcę przy kolizji jak np. poduszki powietrzne. Tutaj niestety nie jesteśmy w żaden sposób w stanie zweryfikować tego czy sprzedawca tego pojazdu usuwając awarię i wystrzelone poduszki wymienił je na nowe lub regenerowane czy tylko zamontował zaślepki i oporniki dzięki którym żaden komputer nie wykryje braku takiej poduszki powietrznej.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

Szczególną uwagę należy zwracać na samochody, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo ładnie a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Należy zadać sobie pytanie dlaczego samochód z tak niskim przebiegiem i w bardzo ładnym stanie, który sprzedawca opisuje jako ideał po tak zwanym Niemcu jest tak tani? Przysłowiowy bawarczyk w opowieści handlarza płakał jak sprzedawał i gonił kupującego do polskiej granicy za swoim „rodzynkiem”.

Takie oferty z góry należy sprawdzać jeszcze bardziej uważnie i podchodzić do nich z rozsądkiem a nie rzucać się ślepo do zakupu. Żaden handlarz nie robi dla nas prezentu sprzedając auto droższe w niższej cenie. Zawsze ma w tym interes i w większości przypadków jest to tzw. „ulep”, który został wizualnie przygotowany w taki sposób aby nas omamić i sprawić żebyśmy mieli poczucie robienia życiowej okazji.

Więc może warto jednak dać szansę pojazdom z USA?

I tutaj pojawia się pytanie czy jednak sprowadzenie samochodu z USA nie jest bardziej opłacalne i bardziej bezpieczne?

Jest wiele ogólnodostępnych serwisów, które monitorują wszystko co dzieje się z amerykańskim samochodem od momentu wyjazdu tego samochodu z fabryki do momentu kiedy chcemy go kupić w USA. Możemy sprawdzić wszystkie przeglądy, ilość właścicieli, wszystkie serwisy a także każdą kolizję drogową, w której ten pojazd uczestniczył. Jeżeli pojazd uczestniczył w kolizji bez większych problemów uzyskamy zdjęcia tego pojazdu jak wyglądał i jakie miał uszkodzenia. Takie rzeczy przy samochodach z USA są ogólnodostępne a dobry importer powinien każdemu ze swoich klientów udostępnić raport z historii pojazdu CARFAX.

W Stanach Zjednoczonych są zarówno uczciwi i nieuczciwi sprzedawcy ale poświęcenie 5 min wystarczy nam żeby sprawdzić całą historię pojazdu co przy samochodach kupowanych w Europie jest praktycznie niemożliwe.

Dobre wyselekcjonowanie samochodu na rynku amerykańskim daje nam gwarancję, że kupujemy model, o którym wszystko wiemy. Jesteśmy świadomi tego, że kupujemy samochód po kolizji ale wiemy jak wyglądał tego efekt i robiąc go samemu możemy precyzyjniej sprawdzić jakoś wykonanej naprawy. Unikamy sytuacji zakupu pięknego auta, które w rzeczywistości nie powinno być dopuszczone do ruchu drogowego ponieważ zostało złożone z dwóch wraków. Jakiekolwiek bezpieczeństwo to przy takim pojeździe jest niestety bardzo wątpliwe.

Zakup samochodów z USA w tym wypadku wydaje się opcją bardzo korzystną nie tylko ze względu na to iż wiemy wszystko o danym samochodzie oraz znamy pełną jego historię. Ma to też istotny wpływ na to ile dany pojazd jest w obecnym stanie wart. W zależności od wartości takiego pojazdu w Polsce możemy zaoszczędzić od 20 do nawet 40% przy bardziej luksusowych i droższych pojazdach.

Oczywiście nie dla każdego jest to opcja idealna. Nie każdy chce czekać i wpłacić pieniądze z góry a następnie czekać na niego od miesiąca do nawet dwóch i pół. Wiele osób chce zobaczyć, dotknąć i dopiero wtedy kupić samochód ale te osoby niestety ale nie mają już możliwości zaoszczędzenia kilkudziesięciu procent a także nie mają pewności czy ich samochód rzeczywiście jest tak dobry na jaki tylko wskazuje jego wygląd. Jeżeli ktoś potrzebuje samochód na już to także im port z USA nie jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Ale jeżeli już mamy na to czas i nie pali nam się w kwestii zakupu wymarzonego pojazdu to jak najbardziej skorzystanie z opcji zakupu w USA jest bardzo dobrym i korzystnym finansowo rozwiązaniem.

Podsumowując

Należy pamiętać, że oczywiście w Polsce również można kupić dobry i pewny samochód. Taki, który ma pewną historię i brak ukrytych wad albo wcześniejszych kolizji. Niestety w większości przypadków te samochody są już bardzo drogie a patrząc na to jak zmienia się rynek pojazdów używanych i spada ich wartość musimy się liczyć z każdym rokiem na straty. Kupując takie auto w Polsce i sprzedając je po kilku latach będziemy musieli pogodzić się z tym, że stracimy 20 lub 30% na wartości.

Import samochodów z USA pozwala nam na zakup samochodu za kwotę, która nawet po 2 czy 3 latach będzie przy sprzedaży bardzo podobna a co uchroni nas od strat na wartości.

Podejmując decyzję dotyczącą wyboru firmy, która będzie nam importowała dany pojazd należy sprawdzić ich opinie a także to czy mają dużo zadowolonych Klientów z poprzednich transakcji. Są firmy, które robią to z sercem i ogromnym zaangażowaniem a są również takie, które traktują to tylko i wyłącznie zarobkowo. Liczy się dla nich tylko ilość oraz oczywiście zarobek.

Pamiętajmy, że każdy chce zarobić i to jest biznes. Jednakże można zarabiać z tzw. twarzą i nie robić tego za wszelką cenę. Sprzedaż samochodów, które nie powinny wrócić na drogę ze względu na zbyt duże uszkodzenia to standard w Polsce. Takie są najtańsze i można na nich najwięcej zarobić. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów lub narażenie na ogromne koszta związane z naprawami są niewarte zachodu.

Zastanówmy się kilka razy przed podjęciem decyzji. To są w większości przypadków zakupy na lata, które pochłaniają dużą ilość naszych oszczędności. Kupujmy z głową a w przypadku braku wiedzy czy doświadczenia zawsze możemy doradzić.

Nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twóją wiadomość.

Miłego tygodnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Chociaż większość z nas wolałaby posiadać samochód prosto z salonu, fakty są takie, że w większości poszukujemy ich jednak na rynku wtórnym. Co więcej, nie zamykamy się jedynie na Polskę, gdyż bardzo chętnie za ciekawymi ofertami rozglądamy się również w innych krajach. W przypadku Polski, pojazdy importuje się w szczególności z krajów zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza [...]
Chociaż dla niektórych może wydawać się to nierealne, import samochodów z USA nie jest fikcją. Z uwagi na niski kurs dolara, a także bardzo ciekawe oferty pojazdów zza oceanu sprawiły, że powiększa się grono osób, które mocno interesują się licytacjami samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady, a także ich sprowadzeniem do Polski. Dlaczego opłaca [...]
Z uwagi na ogromną różnorodność oraz sporą liczbę ofert dotyczących używanych samochodów, mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru. Każde z dostępnych dla nas miejsc ma natomiast pewne cechy, a przy tym też wady i zalety. Nie można wskazać jednego, idealnego źródła poszukiwań. Nim udamy się na poszukiwania, należy zapoznać się nieco bliżej z możliwościami, jakie przed [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI