GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Ministerstwo szykuje ułatwienia dla aut spoza Unii Europejskiej
Ministerstwo szykuje ułatwienia dla aut spoza Unii Europejskiej

Na skierowanie do podpisu ministra, a następnie przekazanie do ogłoszenie czeka gotowy już projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie tablic rejestracyjnych. Nowy projekt wprowadzi możliwość ubiegania się o tablice rejestracyjne mniejszych rozmiarów. Standardowe polskie tablice mają wymiary 520 x 114 mm. Tymczasem samochody w USA czy Japonii projektowane są pod tablice o wymiarach 305 x 115 mm.

Oznacza to dziś konieczność wyginania tablic otrzymanych w urzędzie. Niektórzy właściciele takich aut decydują się także na wykonanie odpowiednich tablic we własnym zakresie i wożenie oryginalnych w bagażniku. Taki sposób postępowania naraża ich jednak na mandat, ponieważ w świetle prawa zamontowany musi być oryginał a nie kopia tablicy bez znaków homologacyjnych.

Wszystko zmienić może nowe prawo, które ma wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia. Oznacza to, że niedalekiej już przyszłości będzie można zamówić w urzędzie zmniejszone tablice rejestracyjne. To może zachęcić Polaków do zakupu samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

Ceny samochodów w USA i w Europie odbiegają od siebie. Różnice są jednak zmienne. By się o tym przekonać, wystarczy rzucić okiem na koszt zakupu salonowego auta dostępnego w Polsce i w USA. Za oceanem najtańsze BMW serii 3 (320i) kosztuje niespełna 35. dolarów, co po przeliczeniu daje około 127 tys. zł. W Polsce za podstawową wersję 320i zapłacimy 150 tys. zł.

Bardziej zauważalne różnice dotyczą samochodów używanych. Za Lexusa CT 200h z 2015 roku w Polsce trzeba zapłacić mniej więcej około 100 tys. zł. W USA podobne auto można kupić za 18 tys. dol., czyli 68 tys. zł. Modny SUV tego producenta – z 2014 roku kosztuje u nas około 150 tys. zł. W USA podobne auto kosztuje mniej więcej 27 tys. dol., czyli około 100 tys. zł.

Jeszcze większe różnice w cenach są przy samochodach uszkodzonych. Auto takie w USA traci bardzo na wartości I często sprzedawane jest za nawet 1/3 wartości co po sprowadzeniu go do Europy i naprawie pozwala nam zaoszczędzić nawet do 30-40 %.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI