NOWOŚCI

START / NOWOŚCI / Ministerstwo szykuje ułatwienia dla aut spoza Unii Europejskiej
Ministerstwo szykuje ułatwienia dla aut spoza Unii Europejskiej - BestClassicCar.eu
Ministerstwo szykuje ułatwienia dla aut spoza Unii Europejskiej

Na skierowanie do podpisu ministra, a następnie przekazanie do ogłoszenie czeka gotowy już projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie tablic rejestracyjnych. Nowy projekt wprowadzi możliwość ubiegania się o tablice rejestracyjne mniejszych rozmiarów. Standardowe polskie tablice mają wymiary 520 x 114 mm. Tymczasem samochody w USA czy Japonii projektowane są pod tablice o wymiarach 305 x 115 mm.

Oznacza to dziś konieczność wyginania tablic otrzymanych w urzędzie. Niektórzy właściciele takich aut decydują się także na wykonanie odpowiednich tablic we własnym zakresie i wożenie oryginalnych w bagażniku. Taki sposób postępowania naraża ich jednak na mandat, ponieważ w świetle prawa zamontowany musi być oryginał a nie kopia tablicy bez znaków homologacyjnych.

Wszystko zmienić może nowe prawo, które ma wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia. Oznacza to, że niedalekiej już przyszłości będzie można zamówić w urzędzie zmniejszone tablice rejestracyjne. To może zachęcić Polaków do zakupu samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

Ceny samochodów w USA i w Europie odbiegają od siebie. Różnice są jednak zmienne. By się o tym przekonać, wystarczy rzucić okiem na koszt zakupu salonowego auta dostępnego w Polsce i w USA. Za oceanem najtańsze BMW serii 3 (320i) kosztuje niespełna 35. dolarów, co po przeliczeniu daje około 127 tys. zł. W Polsce za podstawową wersję 320i zapłacimy 150 tys. zł.

Bardziej zauważalne różnice dotyczą samochodów używanych. Za Lexusa CT 200h z 2015 roku w Polsce trzeba zapłacić mniej więcej około 100 tys. zł. W USA podobne auto można kupić za 18 tys. dol., czyli 68 tys. zł. Modny SUV tego producenta – z 2014 roku kosztuje u nas około 150 tys. zł. W USA podobne auto kosztuje mniej więcej 27 tys. dol., czyli około 100 tys. zł.

Jeszcze większe różnice w cenach są przy samochodach uszkodzonych. Auto takie w USA traci bardzo na wartości I często sprzedawane jest za nawet 1/3 wartości co po sprowadzeniu go do Europy i naprawie pozwala nam zaoszczędzić nawet do 30-40 %.

POZOSTAŁE

Import aut jest w Polsce bardzo powszechny i wszystkim dobrze znany. W większości są to samocody importowane jednak z Europy ale od lat coraz bardziej powszechny jest import aut z USA. Mimo wielu dodatkowych opłat jakie będziemy musieli ponieść przy imporcie takiego pojazdu może być to jednak bardzo opłacalne. Znaczący wzrost sprowadzonych do Polski pojazdów […]

Ile tak naprawdę trwa import samochodu z USA od momentu jego zakupu??? Poza pytaniami typu: czy to się opłaca, czy ten samochód ogóle dopłynie itp to chyba najczęściej zadawane pytanie przez ludzi zainteresowanych zakupem takiego pojazdu z USA. Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytanie. Import samochodu z USA składa się z kilku czynników. Pierwszy to [...]
Większość potencjalnych nabywców pojazdu z USA przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pojazdu ma wiele wątpliwości i pytań z tym związanych. Często jest lęk przed ryzykiem kupna tzw. kota w worku, często jest to lęk i obawy czy takie auto w ogóle do nas dopłynie a często jest to po prostu lęk przed wpłatą pieniędzy [...]

POZNAJMY SIĘ
BLIŻEJ

ODWIEDŹ PODSTRONĘ
O NAS ZOBACZ WIĘCEJ

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI