GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Koronawirus a ceny samochodów w USA
Koronawirus a ceny samochodów w USA

Czy epidemia koronawirusa ma wpływ na ceny samochodów w USA?

Według analityków finansowych tak i to bardzo duży. Największe koncerny motoryzacyjne jak General Motors i Ford Motor szykują się na straty rzędu miliardów dolarów z powodu drastycznego spadku cen pojazdów używanych w USA.

Największe samochodowe firmy aukcyjne jak Manheim, Copart oraz IAAI opublikowały, że ceny samochodów używanych spadły o około 12% w ciągu pierwszej połowy kwietnia. Jeżeli nic się nie zmieni i sytuacja na świecie nie wróci do normy spadek będzie rekordowy. Wpływ na to ma nie tylko rynek samochodów używanych ale także produkcja nowych pojazdów a także koszty paliwa i mile jakie codziennie wyjeżdżają samochody po Amerykańskich drogach.

95% fabryk wstrzymało w mniejszym lub większym stopniu produkcje nowych pojazdów a co tym idzie cały motoryzacyjny przemysł praktycznie się zatrzymał.

A co z samochodami używanymi?

Wyjątkiem są tu samochody używane, które nie odczuły kryzysu tak bardzo jak rynek samochodów nowych. Klientów kuszą atrakcyjne ceny pojazdów, które mimo wysokiego kursu dolara i tak są opłacalne i zdecydowanie niższe niż choćby 2,5 miesiąca temu.

Także przyszłość tej branży klaruje się lepiej niż nowych samochodów. Kryzys pokazał, że zatrzymać może się dosłownie wszystko a także wiele firm może dosłownie w ciągu chwili stracić płynność finansową i dochody. Spowoduje to mniejsze zainteresowanie nowymi pojazdami finansowanymi przez kredyty i leasingi. Po pierwsze banki bardziej restrykcyjnie będą podchodzić do kredytów czy leasingobiorców ale także same firmy i przedsiębiorcy kilka razy zastanowią się, czy warto kupować samochód na który w danym momencie firmy nie stać i wiązać się kilkuletnim zobowiązaniem wobec banku czy jednak skuszą się na zakup pojazdu używanego ale w finansach bardziej dostępnych w momencie zakupu.

Oczywiście nie jest tak, że nagle zakup nowych pojazdów się całkowicie zatrzyma bo na nowe pojazdy klient zawsze był i będzie lecz eksperci przewidują spadek zainteresowania nowymi pojazdami o około 15 do 20%.

Czy zatem spowoduje to w przyszłości wzrost cen pojazdów używanych?

Nie koniecznie. Rynek samochodów używanych jest tak bardzo duży i rozległy, że spadek zainteresowania nowymi pojazdami nie powinien mieć wpływu na wzrost cen pojazdów używanych. Zatem nie należy spodziewać się drastycznych wzrostów a także spadków cen samochodów na Polskim rynku, także tych importowanych z USA.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Jeszcze kilka lat temu było przekonanie, że Polacy do Polski sprowadzają tylko sam potocznie nazywany "złom". Każdy traktował samochód z USA jako auto po ogromnej kolizji, po spaleniu a jeszcze częściej po powodzi. Wytworzono wokół samochodów pochodzących z USA laurkę złomu i wraku, który wymagał dużych nakładów pracy i kosztów aby doprowadzić go do stanu [...]
Sprzedaż nowych aut w USA, poważne spadki ale lider wciąż bez zmian. Top 20 sprzedaży nowych aut w 2020 roku Stany Zjednoczone to bardzo różnorodny rynek w branży motoryzacyjnej. Liderem sprzedaży wciąż są auta typu Pick-Up ale również sprzedaż małych aut różnych marek coraz bardziej się rozpycha i zbliża do podium. Mimo wszystko sprzedaż nowych [...]
Rok 2020 rokiem wielkich zmian dla każdego. Początek 2020 roku to wejście w życie znowelizowanej ustawy o podatku akcyzowym na samochody hybrydowe. Rozumiemy przez to pojazdy, w których energia elektryczna jest akumulowana przez zewnętrzne źródło zasilania. Przy pojemności silnika spalinowego takiego pojazdu do 2000 cm3 stawka akcyzy będzie wynosić 1,55% podstawy opodatkowania. Samochód z napędem [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

Masz
pytania?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI