GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Jak pozyskać informację o autach sprowadzonych z ameryki?
Jak pozyskać informację o autach sprowadzonych z ameryki?

Chociaż większość z nas wolałaby posiadać samochód prosto z salonu, fakty są takie, że w większości poszukujemy ich jednak na rynku wtórnym. Co więcej, nie zamykamy się jedynie na Polskę, gdyż bardzo chętnie za ciekawymi ofertami rozglądamy się również w innych krajach. W przypadku Polski, pojazdy importuje się w szczególności z krajów zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza z Niemiec, Francji, Holandii, czy też Belgii. Co ciekawe, na znaczeniu coraz bardziej zyskuje import samochodów z USA.

Dla wielu z nas, auta z Ameryki mogą wydawać się wielką niewiadomą, a ich zakup będzie wiązać się ze sporym ryzykiem. Warto wiedzieć, że w każdym wypadku powinniśmy krytycznie podchodzić do zakupu używanego pojazdu i to bez względu na jego pochodzenie. Okazuje się, że w wypadku samochodów zza Oceanu, możliwe jest sprawdzenie ich przeszłości.

Importowane auta, są przez nas weryfikowane coraz częściej

Każdego roku import samochodów do naszego kraju, sięga około miliona egzemplarzy, co ewidentnie wskazuje na to, że nie mamy oporów przed poszukiwaniem auta poza granicami Polski. Są to głównie Niemcy, Holandia, Francja, czy też Belgia, jednak i sprowadzanie aut z USA oraz Kanady również dobrze się rozwija. Taki pojazd trafia do Polski przez specjalizujących się w tym pośredników bądź też osoby prywatne, jednakże może wymagać to poświęcenia sporej ilości czasu. Czasochłonne nie jest jednak poszukiwanie odpowiedniego pojazdu, który spełni wymagania kierowcy, gdyż są one wyszukiwane przez Internet, a mowa tutaj o wszelkich procedura związanych z importem. Bardzo istotne jest bowiem to, aby uprzednio dokładnie sprawdzić historię pojazdu. Amerykańskie samochody mogą być bardzo atrakcyjne zarówno dla polskiego, jak i każdego inne klienta. Tak samo jednak jak podczas zakupu używanego pojazdu z każdego innego źródła, nie obędzie się bez pewnej weryfikacji, która pozwoli ustalić jego faktyczny stan oraz historię.

NMVTIS – amerykański system informacji o samochodach

NMVTSIS, czyli Narodowy System Informacyjny Oznaczeń Pojazdów Motorowych jest elektronicznym systemem, który zawiera w sobie informacje o wszelkich zarejestrowanych samochodach, które przebywają na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to bardzo wiarygodne źródło oznaczeń oraz historii pojazdów, gdzie z pewnością odnajdziemy mnóstwo danych i informacji o konkretnych egzemplarzach, a wszystko to na bazie numeru VIN pojazdu. Widniejące w systemie informacje, dostarczane są w odmiennych odstępach czasowych, jednak nie dłuższych niż miesiąc, a dotyczy to wszystkich stanów, złomowisk, punktów odzysku, a także firm ubezpieczeniowych. Każdy z tych podmiotów jest do tego zobowiązany, co reguluje prawo federalne. Przy wsparciu naszej weryfikacji za pomocą takiego raportu, import aut z USA okaże się bezpieczniejszy i będziemy mieli pewność, że wybraliśmy egzemplarz samochodu, który sprawdzi się nawet podczas wieloletniej i intensywnej eksploatacji.

Raport o samochodzie z USA

Raport o samochodzie ze Stanów zjednoczonych będzie zawierać:

  • dane, z widniejących w systemie stanowych wydziałów komunikacji
  • dane dotyczącej auto oraz innych pojazdów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych
  • informacje o tzw. „etykietach”, które nadają stanowe wydziały komunikacji
  • informacje pochodzące od firm ubezpieczeniowych, a także ze złomowisk oraz stacji odzysku

Kiedy otrzymamy taki raport, będziemy w stanie odczytać z niego wiele istotnych informacji, a pozwoli nam to poznać m.in. wszystkie dane techniczne importowanego samochodu. Dowiemy się chociażby o tym, jak prezentuje się historia rejestracji pojazdu na terenie Stanów Zjednoczonych. Będziemy w stanie sprawdzić, czy w przeszłości dane auto uległo jakiemukolwiek wypadkowi. Co więcej, w raporcie znajdziemy także specjalne ostrzeżenia na podstawie etykiet, które przypisywane są przez różne instytucje.

Nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość.

Miłego weekendu !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nowe samochody w Polsce są drogie a ich zakup często wymusza na nabywcy skorzystania z kilkuletniego kredytu lub leasingu. Dlatego też dla wielu Polaków najkorzystniejszą opcją jest zakup samochodu używanego. Przyjrzyjmy się temu jak wygląda rodzimy rynek samochodów używanych Rynek samochodów używanych w Polsce jest ogromny a ilość dostępnych samochodów może przyprawić o zawroty głowy. [...]
Chociaż dla niektórych może wydawać się to nierealne, import samochodów z USA nie jest fikcją. Z uwagi na niski kurs dolara, a także bardzo ciekawe oferty pojazdów zza oceanu sprawiły, że powiększa się grono osób, które mocno interesują się licytacjami samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady, a także ich sprowadzeniem do Polski. Dlaczego opłaca [...]
Z uwagi na ogromną różnorodność oraz sporą liczbę ofert dotyczących używanych samochodów, mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru. Każde z dostępnych dla nas miejsc ma natomiast pewne cechy, a przy tym też wady i zalety. Nie można wskazać jednego, idealnego źródła poszukiwań. Nim udamy się na poszukiwania, należy zapoznać się nieco bliżej z możliwościami, jakie przed [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI