GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Interesuje Cię BMW e24, a może inny klasyk? Postaw na import z USA
Interesuje Cię BMW e24, a może inny klasyk? Postaw na import z USA

Nie zawsze, a właściwie bardzo rzadko mamy okazje jeździć dokładnie takim samochodem jakim byśmy chcieli. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wybrać taki model auta, jaki obecnie dostępny jest rynku w atrakcyjnej cenie oraz w zadowalającym stanie. To dość spore ograniczenie patrząc na fakt, że nasze marzenia co do samochodów są często rozbieżne z naszymi aktualnymi potrzebami, a także możliwościami finansowymi. Istnieją jednak pewne alternatywne rozwiązania, dzięki którym można wejść w posiadanie dokładnie takiego pojazdu, jaki sobie wymarzyliśmy.

Stawiając na import pojazdów z USA, takie modele jak np. BMW e24, czy też Mercedes 560SEC, będą jedną z opcji. To bardzo popularny wybór za Oceanem, natomiast w krajach europejskich już niekoniecznie i są dość rzadko spotykanymi okazami. Co więcej, z uwagi na mały dostęp są to modele, które w Polsce, czy też w krajach sąsiadujących osiągają wysokie ceny. Znacznie bardziej opłaca się je sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych, gdyż te na aukcjach i licytacjach pojawiają się bardzo często, a są to wyjątkowo atrakcyjne oferty.

Pojazdy luksusowe i nie tylko

Warto mieć świadomość tego, jak wiele będziemy w stanie zyskać jeśli zdecydujemy się na sprowadzenie samochodu z USA. Jako, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych prezentują sobą znacznie wyższy status majątkowy niżeli mieszkańcu Europy, o wiele częściej mogą pozwolić sobie na zmianę auta na nowe. Jeśli zatem dojdzie tylko do pewnej stłuczki lub awarii z udziałem ich samochodu, nie decydują się na naprawę. Części plus usługi mechanika są tam znacznie droższe niż u nas, a zatem jest to mniej opłacalne. Dla Amerykanina jest to najlepsza okazja, aby rozejrzeć się za nowym samochodem, a wówczas ten stary sprzedawany jest jak najszybciej i to w bardzo okazyjnej cenie.

Właśnie na tym możemy skorzystać my, stając się posiadaczem lekko uszkodzonego samochodu, z niskim przebiegiem. W naszym kraju naprawa będzie znacznie tańsza, dlatego właśnie takie auta bardzo często trafiają na nasz rynek. Dodatkowo w USA bardzo popularne są modele pojazdów uznawane z klasyki, przez co sprowadzając takie auto do Polski, jego wartość będzie niekiedy kilkakrotnie wyższa, a tym sposobem będziemy mogli się sporo wzbogacić podczas odsprzedaży. Niektóre egzemplarze to wręcz białe kruki poszukiwane przez kolekcjonerów, a jeśli będą one doskonale zachowane będziemy mogli pozwolić sobie na ustalenie jeszcze wyższej ceny. To będą także popularne za oceanem pickupy, minivany, a szczególnie auta uznawane za luksusowe. Jeżeli zależy nam szczególnie na zysku z odsprzedaży, najbardziej opłaca się inwestować w samochody z tych wyższych segmentów i klas. Mowa tutaj o tych, których wartość przekracza 100 tysięcy złotych. To właśnie w ich wypadku, obecna będzie najwyższa przebitka cenowa, dzięki której będziemy mogli się sporo wzbogacić.

Czy dodatkowe koszty powinny nas zniechęcać?

Chociaż pojazdy sprowadzane z USA są zdecydowanie tańsze, należy mieć jeszcze świadomość tego, że z pewnością pojawią się dodatkowe koszty, takie jak chociażby transport, opłata celna, czy też części oraz naprawa. Tym sposobem, mamy prawo obawiać się, że taki zakup nie będzie do końca opłacalny, a w niektórych sytuacjach, że okaże się nawet droższy, niżeli w Polsce.

Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że pojawią się pewne opłaty, które zmniejszą opłacalność transakcji, aczkolwiek osoba specjalizująca się w imporcie aut zza Oceanu, powinna wiedzieć jak ich uniknąć. W związku z tym, rekomendowane jest właśnie stawianie na usługi firm, które profesjonalnie zajmują się sprowadzaniem samochodów z USA, Kanady oraz innych państw. Bardzo istotne jest tutaj doświadczenie, które pozwoli uniknąć problemów podczas odprawy celnej, ale też wielu innych utrudnień podczas całego, skomplikowanego i żmudnego procesu. Wystarczy tylko przekazać najważniejsze informacje co do swoich oczekiwań i preferencji specjalistom, a wszystkim innym zajmą się właśnie oni.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]
To żadna nowość, że sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych to opłacalne przedsięwzięcie. Wie o tym każdy, kto tylko interesuje się motoryzacją. Aktualnie import aut z USA to bardzo popularne przedsięwzięcie, jednakże sporo osób ma obawy, że podczas tego procesu natknie się na wysokie koszty dodatkowe. To m.in. opłaty dotyczący wszelkich formalności, transportu, ale też przede [...]
Nie ma wątpliwości co do tego, że zawsze zależy nam na tym, aby samochód, z którego korzystamy był jednocześnie w dobrym stanie i w miarę tani. Niekiedy wydaje się, że kryteria te po prostu się nawzajem wykluczają, jednakże są pewne możliwości, dzięki którym jest to możliwe. Coraz popularniejszy staje się import samochodów ze Stanów Zjednoczonych [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI