GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Czy auta z Ameryki okażą się dobrym pomysłem?
Czy auta z Ameryki okażą się dobrym pomysłem?

Zazwyczaj dość poważnie podchodzimy do wyboru samochodu. Kupno auta to spory wydatek, dlatego nie możemy postawić na pierwszą lepszą ofertę na jaką trafimy. W Polsce, najczęściej kupuje się auta używane, jednak tutaj pojawia się problem ich faktycznego stanu technicznego i stosunku ceny do jakości. Często rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z zagranicy, a szczególnie z Niemiec. Czy warto jednak rozważyć nieco inny kierunek i za swoim wymarzonym samochodem sięgnąć wzrokiem aż za ocean?

Kupno samochodu zajmuje i powinno zajmować sporo czasu, ponieważ konkretny model musi spełniać pewne kryteria, zanim stanie się on naszą własnością. Chcemy dostosować go do liczby pasażerów, którzy będą podróżować razem z nami, do wyposażenia, bez jakiego nie możemy się obejść, ale też do ceny, gdyż to właśnie budżet stanowi zwykle największe ograniczenie. Ciekawych propozycji szukamy w różnych miejscach, jednak nie każdy pod uwagę bierze auta z Ameryki.

Samochody ze Stanów potrafią zaskoczyć

Należy podkreślić, że import aut z USA jest coraz popularniejszy i są ku temu solidne podstawy. Jeden z powodów to fakt, że bardzo często odnajdziemy tam takie modele, których nie spotkamy na polskich, a nawet i na europejskich drogach. Rynek samochodowy jest tam wysoce rozwinięty, a klienci są jeszcze bardziej wymagający. Łatwo zatem dojść do wniosku, że amerykańskie samochody są często jedyne w swoim rodzaju, a sprowadzanie aut z USA pozwoli nam być właścicielem oryginalnego egzemplarza, wśród tych najpopularniejszych w naszym kraju.

Dlaczego samochody z USA są niedrogie?

Chociaż największa różnica w cenie widnieje w wypadku modeli premium, te bardzie standardowe konfiguracje i tak będą znacznie tańsze. Skąd się to bierze? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że wynika to zarówno z mentalności Amerykanów, a także z ich wysokiego stanu majątkowego, w porównaniu do przeciętnego Europejczyka. W Stanach Zjednoczonych skomplikowane naprawy pojazdów nie są popularnym działaniem, a nawet te z pozoru proste awarie, niekiedy okazują się nieopłacalne w naprawie. Części są dość drogie, a i sama usługa mechaników do najtańszych nie należy. Z uwagi na to, kiedy tylko dojdzie do drobnej stłuczki, właściciel próbuje się jak najszybciej pozbyć tego pojazdu, nawet w dość niekorzystnej dla niego cenie, gdyż pragnie on już kupić zupełnie nowy samochód. To właśnie okazja dla nas, aby nabyć relatywnie nowy samochód, z niskim przebiegiem, który wymaga jedynie drobnej jak na nasze standardy naprawy, a przy tym w bardzo atrakcyjnej cenie.

Koszty i inne ważne kwestie związane ze sprowadzaniem samochodów z USA

Oczywiście niski cena za sam pojazd to nie jest ostateczny koszt, jaki będziemy musieli ponieść w tym całym procesie. Czeka nas jeszcze kilka wydatków, które są obowiązkowe, aczkolwiek nawet mając je na względzie i tak nie sprawi to, że import okaże się nieopłacalny. Musimy liczyć się z tym, że samochód zaraz po zakupie, będzie musiał zostać przetransportowany do portu, z którego wypłynie drogą morską do Europy. Należy mieć na uwadze to, że zarówno droga do portu, jak i transport morski będzie oznaczał pewne koszty, które pokryć będziemy musieli my. Obowiązkiem będzie także opłata podatku VAT, akcyzy, a także odprawy celnej, a w zależności od zakupionego egzemplarza, będzie to także wydatek związany z naprawą auta, aby doprowadzić go do odpowiedniego stanu.

Bardzo ważna jest także kwestia tego, z jakiej oferty w ogóle skorzystamy. Otóż musimy mieć na uwadze fakt, że tak samo jak i w Polsce, w USA również mogą pojawić się handlarze, którzy stosują nieuczciwe praktyki sprzedaży. Z uwagi na to, należy obserwować jedynie zaufane i sprawdzone domy aukcyjne, a najlepiej sprawdzać oferty sygnowane konkretnym dealerem samochodowym, bądź też towarzystwem ubezpieczeniowym. Z kolei cały proces zakupu i sprowadzenia auta, opłaca się powierzyć firmie pośredniczącej, która ma doświadczenie i zna wszelkie szczegóły tego typu przedsięwzięć. Wówczas, zyskamy gwarancję w pełni bezpiecznej transakcji.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Fanatycy motoryzacji doskonale wiedzą, jakie auto ich tym wymarzonym. Zwykle nawet nie jest to jeden model, a przynajmniej kilka. Co ciekawe, wcale nie trzeba być fanem czterech kółek, aby posiadać lub chcieć być właścicielem pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie ciekawego samochodu jest czymś wyjątkowym i może [...]
Zagorzali fani motoryzacji na pewno słyszeli o popularności aukcji samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Jest to okazja, aby odnaleźć prawdziwe perełki i to w zadziwiająco niskich cenach. Wiele z nich trafia finalnie na stary kontynent. Co ciekawe, w Europie za dokładnie ten samo model konieczne byłoby zapłacenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej. Co sprawia, że aukcje [...]
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI