GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com
START / BLOG / Co warto wiedzieć o kosztach sprowadzenia samochodu z USA?
Co warto wiedzieć o kosztach sprowadzenia samochodu z USA?

Co warto wiedzieć o kosztach sprowadzenia samochodu z USA?

Już od dawna mamy przekonanie, że import aut z USA to rozwiązanie, które się opłaca, a szczególnie w porównaniu do naszego polskiego i europejskiego rynku. Kupno auta w Stanach Zjednoczonych nie jest niczym drogim, stąd sporo osób wybiera to rozwiązanie, aby zaoszczędzić. To opcja dedykowana szczególnie tym, którzy chcą mieć jedyny w swoim rodzaju samochód, którego nie ma nikt inny w okolicy. Chociaż kupno auta będzie niskim i atrakcyjnym wydatkiem, powinniśmy liczyć się także z dodatkowymi kosztami transportu oraz tymi administracyjnymi. Czy koniec końców warto postawić na import aut z USA?

W Internecie znajdziemy ciekawe narzędzie, jakim jest kalkulator sprowadzenia samochodu z USA, ale też wiele innych opcji, dzięki którym można w przybliżeniu wyliczyć, jakie kosztów będzie trzeba się spodziewać. Nie jest to jednak źródło informacji, skąd biorą się owe koszty.

Dlaczego nie warto rozglądać się na rynku europejskim?

Cena aut z USA jest dość niska, dlatego bardzo skutecznie zachęca do tego, aby zdecydować się na tę opcję. Należy pamiętać jednak, że nie jest to koszt ostateczny i z tą myślą podchodzić do całego procesu. Kluczowym aspektem muszą być wydatki, które zsumujemy ze sobą, czyli transport, a także aspekty administracyjne. Są to dość wysokie koszty, jeśli przyrównamy je do importu z krajów europejskich. Sporo zależy też od tego, z jakiej metody transportu skorzystamy, gdyż tutaj pojawia się ten drogą morską. W końcu auto musi pokonać cały ocean.

Jeśli będziemy kupować samochodów spoza europy, zawsze pojawia się temat akcyzy, cła oraz podatku VAT. I to jednak nie jest powodem, dla którego moglibyśmy zniechęcić się do importu samochodów z USA. Bardzo chętnie śledzimy liczne aukcje samochodowe, za pośrednictwem których można pozyskać modele aut z Ameryki. Można w ten sposób wejść w posiadanie wielu bardzo bogato wyposażonych pojazdów, przy relatywnie niskich kosztach.

Co w związku z prowizją?

Jest wiele możliwości importu samochodów z USA, natomiast najczęściej wybieraną opcją są domy aukcyjne, w przypadku których należy spodziewać się opłaty prowizyjnej. Koszty są tutaj na stałym poziomie, jednak w większości przypadków zamykają się one w kwocie od 300 do 700 dolarów. Dodatkowo, raczej to nie my będziemy bezpośrednio odpowiadać za zakup, dlatego konieczne będzie tez opłata bankowa, a to z kolei przekłada się na konieczność doliczenia sumy, która może wynieść około 30 dolarów.

Z uwagi na to, że bezpieczeństwo zakupu jest bardzo ważne, powinniśmy opłacić również pomoc pośrednika, którego zadaniem jest zajęcie się formalnościami w naszym imieniu. Takie wsparcie i jego koszty uwarunkowane są zakresem usługi.

Akcyza i podatek

Obowiązujące w USA prawa głosi, że konieczna jest opłata importowa od nabywcy. Pojawia się tutaj także cło w wysokości 10%, w momencie odbioru samochodu w niemieckim porcie. Akcyza z kolei będzie zależna od tego, jaka jest pojemność silnika samochodu, zatem koszt będzie wynosił od 3,1 do 18,7% wartości auta.

Na pewno nie można zapomnieć o podatku VAT. W przypadku standardowych samochodów jego wysokość to 19%, jednak z wyjątkiem pojazdów zabytkowych, gdzie ich opłata to jedynie 8%. Są to stawki obowiązujące w Niemczech, które są najbardziej opłacalnymi.

Transport prosto do Polski oznacza, że spotkamy się z niezmiennym podatkiem VAT, czyli znane nam już 23%. Warto dodać, że w przypadku samochodów zabytkowych, nie musimy już martwić się o nic, ponieważ tutaj nie ma jakiejkolwiek opłaty celnej. Tym samym, takie auta najbardziej opłaca się importować prosto do Polski.

Przybycie auta do Polski

Auto kupione w Stanach Zjednoczonych ma przed sobą długą drogę, nim będzie mogło zaparkować pod naszym domem, dlatego może to sporo kosztować. Holowanie może okazać się wydatkiem rzędu od 200 do 800 dolarów. Należy też dokonać zakupu kontenera, opłacenia rejsu, a to z kolei koszt od 900 do 1500 dolarów. Koniec końców, musimy też nasz pojazd zarejestrować i dostosować do wymogów, jakie obowiązują w kraju.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Najbardziej luksusowy model z gamy JEEPA doczekał się w końcu kolejnej generacji. W USA te auto jest już znane, my w Polsce dopiero je poznajemy. Samochód miał juz swoją premiera w USA lecz jeżeli chodzi o Europę to producent musiał wprowadzić kilka modyfikacji by przystosować pojazd do europejskich wymogów i standardów na co potrzebował trochę [...]
Kradzieże samochodów to problem globalny i dotyczy dosłownie każdego państwa. Nie inaczej jest też w Stanach Zjednoczonych. W czym jednak różni się złodziej z USA od złodzieja np w Polsce? Postanowiliśmy to sprawdzić i pokazać wam jakie upodobania mają złodzieje samochodów za oceanem. Najbardziej popularne jak i najcześciej kradzione samochody w USA to oczywiście pick-up`y. [...]
Od dłuższego czasu żyjemy w świadomości, że sprowadzanie pojazdów z USA jest rentownym rozwiązaniem, a zwłaszcza w sytuacji, kiedy alternatywą jest nasz polski rynek. Zakup auta w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie należy do najdroższych, dlatego uchodzi za oszczędną opcję. Wyjście to sprawdzi się też w przypadku tych, którym zależy na posiadaniu samochodu jedynego w [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI