GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Jakie cechy charakterystyczne posiadają auta z ameryki?
Jakie cechy charakterystyczne posiadają auta z ameryki?

Wszyscy, którzy interesują się importem auta zza granicy, zawsze w pierwszej kolejności spoglądają na rynek zachodniego sąsiada. Szeroki wybór, mała odległość oraz koszt sprowadzenia to największe zalety. Znacznie rzadziej, Polacy decydują się na import aut z USA. Często bierze się to z faktu, iż modele samochodów na rynek USA, różnią się od tych na rynek europejski. Jeśli zatem, interesują nas pojazdy ze Stanów Zjednoczonych, musimy wcześniej poznać charakterystyczne cechy tamtejszych samochodów.

Eksploatacja auta z USA i jej specyfika

Jak już zdążyliśmy ustalić, auta z ameryki są inne. Różnice te wynikają głównie z tego, że za oceanem panuje inne specyfika eksploatacji samochodów. Niektórych różnić możemy nawet nie zauważyć. Importując auta ze Stanów pamiętajmy, że mogą one nie być dostosowane do naszych, europejskich warunków. Jakie cechy podlegają zatem weryfikacji, zanim zdecydujemy się na zakup?

Różne wersje silnikowe

Na pewno należy wspomnieć o nieznanych w Europie wersjach silnikowych. Oczywiście nie jest to żadna wada, aczkolwiek nie każda jednostka będzie odpowiednia dla naszych wymagań. Jako, że w USA mamy do czynienia z tańszą benzyną, spotkamy tam silniki o większej pojemności, a to np. 2,4 lub 3,7l. W naszym kraju, pojazdy z silnikiem V8 uznawane są już jako zbyt duże i przez to mało ekonomiczne.

Co więcej, problematyczne może być też serwisowanie ich w wypadku pewnych usterek, ponieważ części trudno będzie odnaleźć w naszych rodzimych hurtowniach, a nawet w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Niekiedy konieczne będzie, aby sprowadzać je zza oceanu.

Dodatkowo, różnice mogą widnieć też w układzie wydechowym, nawet po mimo tej samej wersji silnikowej. Jest to ściśle związane z o wiele bardziej restrykcyjnymi normami, które dotyczą emisji spalin, a mowa tu szczególnie o autach, które zaopatrzone są w silniki wysokoprężne, zasilane olejem napędowym.

Automatyczne skrzynie biegów

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech amerykańskich samochodów, na pewno są ich skrzynie biegów. W USA standardem są automatyczne przekładnie, które traktowane są identycznie, tak jak manualne skrzynie w niemal całej Europie.

Utrudnieniem dość często okazuje się być to, iż są one często pozbawione chłodnic oleju. W USA, z uwagi na niskie średnie oraz maksymalne prędkości, zwykle okazuje się, że nie są one koniecznością. Jazda takim autem po europejskich drogach może spowodować, że obecny w nich olej może się po prostu przegrzać.

Układ hamulcowy oraz zawieszenie

W pojazdach ze Stanów Zjednoczonych często instalowane są mniejsze hamulce, a także dość miękkie zawieszenie. Wszystko z uwagi na wspomniane wcześniej niższe prędkości za oceanem, dlatego tam nie jest to problemem. Trudniej będzie jednak jeździć takim autem w warunkach europejskich. Zanim dokonamy zakupu, opłaca się odbyć nieco dłuższą jazdę próbną.

Kiedy już będziemy właścicielami auta, najlepiej od razu wymienić hamulce przednie, a także wszystkie amortyzatory oraz sprężyny. Ta sama kwestie tyczy się też opon, ponieważ w USA spora część auta korzysta jedynie z tych wielosezonowych, a widać to szczególnie w tych pojazdach, które mają do czynienia z warunkami miejskimi. Często zdarza się, iż z uwagi na ograniczenia prędkości, opony te posiadają niższe indeksy, niż maksymalna prędkość jaką określa producent. Warto wiedzieć, że jazda na takowym ogumienia w Polsce jest niedozwolona.

Samochody z USA, a ich wyposażenie

Pewnie różnice zauważalne mogą być pod względem wyposażenia, chociaż nie jest powiedziane, że zawsze jest to z korzyścią dla importującego pojazd ze Stanów. Klasa premium w Europie jest prawie zawsze doskonale wyposażona, natomiast na rynku amerykańskim zdarzają się pewne braki w wyposażeniu, które warto zweryfikować. Należy też pamiętać o takich kwestiach jak nawigacja oraz sprzęt audio. W warunkach europejskich, nie ma szans na to, że nawigacja zadziała prawidłowo. W Stanach, radia kodowane są w inny sposób, dlatego po sprowadzeniu auta do polski, będzie trzeba skorzystać z serwisu elektronicznego lub po prostu wymienić je na inne.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Co ciekawe, auto z USA może okazać się tańsze, niż ten sam model, który sprowadzony został z kraju zachodniej Europy. Wpływ na to ma długa lista czynników, które przekładają się na atrakcyjność importu samochodów z USA. Nie obędzie się jednak bez praktycznej wiedzy na temat przeprowadzenia takiego procesu. Nawet, jeśli trafimy na bardzo atrakcyjną ofertę, [...]
Kupując samochód możemy skorzystać z ogromnej liczby możliwości, a postawienie na konkretną opcję przychodzi zwykle z trudem. Z uwagi na niższy koszt, najczęściej decydujemy się po prostu na pojazdy używane. Zwłaszcza jeśli porównamy je z autami prosto z salonu dostrzeżemy, że finalny wydatek może okazać się kilkakrotnie niższy dlatego właśnie rynek wtórny okazuje się dla [...]
Popularne jest sprowadzanie samochodów z krajów zachodniej Europy, jednak coraz częściej sięgamy również po rynek amerykański. Tamtejsze ceny pojazdów są niższe, a to tylko jeden z powodów, dlaczego tak wiele osób rozgląda się za nowym samochodem za oceanem. Sprowadzenie auta z USA to opcja tak samo dla firm, jak i osób prywatnych. Pojazdy same w [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI