GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

Mercedes-Benz SL 450 R107

START / Mercedes-Benz SL 450 R107
Mercedes-Benz SL 450 R107

CENA: 26900

POJEMNOŚĆ: 4520

ROK: 1975

KRAJ POCHODZENIA: 1975

STAN: dobry

DODATKOWE INFO:
Samochody klasyczne z USA to jedna z naszych pasji i hobby. BestClassicCar oferuje import samochodów klasycznych z USA na zamówienie, samochody zabytkowe, samochody kolekcjonerskie i unikatowe. BCC to licencjonowany dealer samochodowy w USA.

ZAPYTAJ O WIĘCEJ INFO

Dodatkowe informacje

Mercedes-Benz SL 450 R107, produkowany w latach 1971-1980, jest jednym z najbardziej prestiżowych modeli klasycznych samochodów sprowadzanych z USA. Ten elegancki roadster, będący trzecią generacją serii SL, stał się ikoną luksusu i niezawodności. Wyposażony w silnik V8 typu M117 o pojemności 4520 cm³, osiągał moc 225 KM, co pozwalało mu osiągać prędkość maksymalną 218 km/h.

Klasyczny Mercedes-Benz SL 450 R107 auta z USA cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji. Egzemplarze sprowadzane z Kalifornii z reguły charakteryzują się dobrym stanem technicznym, dzięki łagodnemu klimatowi, który minimalizuje ryzyko korozji. Przykładowo, model z 1978 roku, o przebiegu 143023 mil, po sprowadzeniu do Polski podlega opłatom celno-skarbowym, jednak jego cena może wynosić około 100 000 zł w zależności od stanu technicznego i wizualnego.

Wyposażenie Mercedes-Benz SL 450 R107 obejmowało takie luksusy jak wspomaganie kierownicy, tempomat, elektryczne szyby, skórzaną tapicerkę oraz oryginalne radio Alpine. Dach dostępny był w wersji twardej i miękkiej, co zwiększało uniwersalność użytkowania. Automatyczna skrzynia biegów zapewniała płynność jazdy, a brak oznak rdzy w importowanych egzemplarzach często potwierdzał ich „zdrowy” stan.

Dla każdego zainteresowanego importem klasycznych samochodów z USA, takich jak Mercedes-Benz SL 450 R107, warto zwrócić uwagę na kwestie związane z renowacją wnętrza oraz stanem technicznym pojazdu. Zadbanie o te aspekty zwiększa nie tylko przyjemność z jazdy, ale również wartość kolekcjonerską auta. Dlatego, przed dokonaniem zakupu, zaleca się dokładne sprawdzenie wybranego egzemplarza oraz skonsultowanie się z ekspertami w dziedzinie renowacji pojazdów zabytkowych.

Specyfikacje techniczne modelu Mercedes-Benz SL 450 R107

Model Mercedes-Benz SL 450 R107 to prawdziwa perełka wśród aut z USA, szczególnie ceniona przez miłośników klasycznych samochodów. Wyprodukowany w latach 1971-1980, ten prestiżowy roadster trzeciej generacji wyróżnia się imponującymi parametrami technicznymi.

Pod maską Mercedes-Benz SL 450 R107 znajduje się silnik typu M117, widlasty, ośmiocylindrowy, o pojemności 4520 cm³. Moc tego silnika wynosi 225 KM, co pozwala na osiągniecie prędkości maksymalnej 218 km/h. To klasyczne auto jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która działa prawidłowo, co potwierdza jego sprawność techniczną.

Mercedes-Benz SL 450 R107 sprowadzony z USA, konkretnie ze stanu Kalifornia, jest w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym, co jest rzadkością w przypadku aut z tego okresu. Samochód przeszedł opłaty celno-skarbowe i wymaga jedynie drobnych napraw wnętrza, jak renowacja tapicerki, która mimo wieku zachowała się całkiem dobrze. Warto zaznaczyć, że model ten nie posiada oznak rdzy, co czyni go bardzo zdrowym egzemplarzem na rynku aut klasycznych.

Co więcej, Mercedes-Benz SL 450 R107 oferuje bogate wyposażenie dodatkowe:

 • Wspomaganie kierownicy
 • Tempomat
 • Elektryczne szyby
 • Skórzaną tapicerkę
 • Radio Alpine
 • Oryginalne alufelgi

Samochód produkowany był zarówno w wersji Cabrio, jak i Coupe. Przebieg prezentowanego egzemplarza wynosi 143023 mil, co jest typowe dla aut tej klasy sprowadzanych z USA. Model ten jest napędzany na benzynę i posiada dwa dachy – twardy oraz miękki, co jest ogromnym atutem w kontekście kolekcjonerskim.

Rodzaj nadwozia i wygląd Mercedesa SL 450 R107 Cabrio

Mercedes-Benz SL 450 R107 to klasyczny roadster, który od lat przyciąga uwagę miłośników motoryzacji i kolekcjonerów aut z USA. Rodzaj nadwozia w tym modelu to Cabrio, co oznacza, że samochód jest wyposażony w składany dach, który dodaje mu elegancji i sportowego charakteru. Wersje te charakteryzują się solidnym wykonaniem, wysokiej jakości materiałami oraz dbałością o detale, co odpowiada standardom marki Mercedes-Benz.

Wyróżniającą cechą tego modelu są dwa rodzaje dachów – twardy (hardtop), idealny na zimniejsze pory roku, oraz miękki (soft-top), który pozwala w pełni cieszyć się jazdą pod gołym niebem. SL 450 R107 produkowany był w latach 1971-1980 i zyskał miano jednego z najbardziej pożądanych klasyków z tej serii. Nadwozie to doskonały przykład harmonijnego połączenia luksusu i sportowego ducha, co jest typowe dla trzeciej generacji prestiżowej serii SL.

Pod maską tego imponującego cabrio znajduje się widlasty, ośmiocylindrowy silnik M117 o pojemności 4520 cm³, który generuje moc 225 KM. Samochód osiąga prędkość maksymalną wynoszącą 218 km/h, co czyni go nie tylko piękną, ale i dobrze napędzaną maszyną. Przyjemność z jazdy potęguje wspomaganie kierownicy, tempomat oraz elektryczne szyby, które są częścią bogatego wyposażenia tego modelu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

ZADAJ
PYTANIE

JESTEŚ ZAINTERESOWANY
TYM AUTEM? NAPISZ
A ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA

  IMIĘ*

  E-MAIL*

  TEMAT

  TREŚĆ*

  * Pola oznaczone gwiazdą są obowiązkowe do wysłania wiadomości

  Klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:
  1. Administratorem przetwarzanych Pani/Pana danych osobowych jest BEST CLASSIC CAR, 14-100 Ostróda, ul. Wojska Polskiego.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.
  3. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie podmiot świadczący usługi IT na rzecz Administratora z siedzibą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  4. Dane nie będą przekazywane do innych państw i organizacji międzynarodowych EU ani użyte do profilowania.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to celowe, z uwagi na złożone zapytanie zawarte w formularzu kontaktowym.
  6. Posiada Pani/ Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.
  8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne aczkolwiek konieczne w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.

  POZOSTAŁE

  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:

  O NAS

  POMAGAMY
  W ZDOBYCIU
  POJAZDU MARZEŃ

  POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJZobacz więcej
  BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
  Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
  Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

  MASZ
  PYTANIA?

  NAPISZ LUB ZADZWOŃ
  KONTAKT Z NAMI