GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

1974 Jensen-Healey

START / 1974 Jensen-Healey
1974 Jensen-Healey

CENA: 25500

POJEMNOŚĆ: 1997

ROK: 1974

KRAJ POCHODZENIA: 1974

STAN: dobry

DODATKOWE INFO:
Best Classic Car - auta z USA

ZAPYTAJ O WIĘCEJ INFO

Dodatkowe informacje

Rok produkcji i cena 1974 Jensen-Healey z USA

Zakup klasycznego samochodu, takiego jak 1974 Jensen-Healey, to inwestycja, która może dostarczyć wielu wrażeń i satysfakcji. Ten brytyjski roadster, produkowany w latach 1972-1976 przez firmę Jensen, jest często poszukiwany przez kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji.

Rok produkcji 1974 jest istotnym czynnikiem, wpływającym na wartość rynkową pojazdu, a w przypadku Jensena-Healeya, rocznik ten jest uznawany za jeden z bardziej pożądanych. Średnie ceny takich modeli na aukcjach samochodowych w USA wahają się od 2,650 USD do 17,750 USD, w zależności od stanu technicznego, przebiegu oraz dokumentacji.

Podczas oceny wartości 1974 Jensen-Healey warto zwrócić uwagę na dokumentację pojazdu, w tym numer VIN oraz stan licznika. Przykładowo, jedno z notowanych aut z przebiegiem 50,000 mil (około 81,000 km) i czystym tytułem własności zostało sprzedane za 2,650 USD.

Aukcje samochodowe w USA oferują różne egzemplarze Jensena-Healeya, które można łatwo sprawdzić pod względem historii, uszkodzeń oraz statusu technicznego. Wiedza na temat lokalizacji pojazdu i sprzedającego również jest kluczowa dla bezpiecznego zakupu. Kalifornia oraz Karolina Północna to jedne z popularniejszych lokalizacji pojazdów tego typu.

Podsumowując, 1974 Jensen-Healey z USA to klasyczny i rzadki samochód, który może być wspaniałą inwestycją, szczególnie dla osób zainteresowanych renowacją i historią motoryzacji. Przy zakupie tego modelu warto dokładnie zbadać dostępne oferty, dokumenty oraz stan techniczny pojazdu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Pojemność silnika w 1974 Jensen-Healey

Model 1974 Jensen-Healey to jeden z tych klasycznych samochodów, które przyciągają uwagę miłośników motoryzacji na całym świecie. Wyprodukowany przez brytyjską firmę Jensen, ten sportowy roadster wyposażony jest w silnik czterocylindrowy Lotus 907 o pojemności 1997 cm³. Silnik ten, znany ze swojej niezawodności i wysokiej wydajności, generuje moc maksymalną wynoszącą 142 KM przy 6500 obrotach na minutę.

Pojemność silnika odgrywa kluczową rolę w osiągach pojazdu, co sprawia, że 1974 Jensen-Healey jest doskonałym wyborem dla entuzjastów dynamicznej jazdy. Jego napęd przenoszony jest na tylną oś za pomocą manualnej skrzyni biegów, dostępnej zarówno w wersji cztero-, jak i pięciobiegowej. 1974 Jensen-Healey auta z USA często oferowane są na aukcjach samochodowych i mogą być sprowadzane do Polski, zachowując przy tym wysoką wartość na rynku klasycznych samochodów.

Podczas importu takich pojazdów warto zwrócić uwagę na numer VIN, aby dokładnie sprawdzić historię samochodu, jego przebieg oraz stan techniczny. Koszty mogą się różnić w zależności od stanu pojazdu, a także od lokalizacji sprzedającego. Warto również pamiętać o potencjalnych kosztach renowacji, które mogą wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, zależnie od skali uszkodzeń i statusu technicznego auta.

Przykładowo, finalna oferta za 1974 Jensen-Healey w dobrym stanie, choć wymagającym renowacji, na jednej z aukcji osiągnęła 17 750 USD, co przy dzisiejszym kursie dolara stanowi znaczną inwestycję. Natomiast inne egzemplarze mogą być dostępne w bardziej atrakcyjnych cenach, jak np. 2 650 USD, chociaż wymagają one większych nakładów finansowych na przywrócenie pełnej sprawności.

Zainteresowanych zakupem takich klasycznych samochodów jak 1974 Jensen-Healey, warto zaznaczyć, że proces importu z USA obejmuje również dodatkowe opłaty celne i podatki, które mogą podnieść całkowity koszt zakupu. Mimo to, dla wielu kolekcjonerów i miłośników motoryzacji, posiadanie takiego unikalnego auta jest bezcenną wartością, która rekompensuje wszelkie związane z tym wydatki.

1974 Jensen-Healey – Historia produkcji i charakterystyka

Jensen-Healey to klasyczny przykład brytyjskiego sportowego roadstera, który w latach 70. zyskał uznanie na całym świecie, w tym na amerykańskim rynku motoryzacyjnym. Produkowany w latach 1972-1976 przez firmę Jensen Motors, w sumie powstało około 10 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Samochód napędzany silnikiem R4 Lotus 907 o pojemności 2,0 litra generował moc maksymalną 142 KM przy 6500 obr./min, co czyniło go jednym z bardziej dynamicznych roadsterów tamtych lat. Standardowo, moc przekazywana była na tylną oś przez 4- lub 5-biegową manualną skrzynię biegów, co dodatkowo podkreślało jego sportowy charakter.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów 1974 Jensen-Healey była jego unikatowość, zwłaszcza na europejskich drogach. W USA natomiast cieszył się szczególnym zainteresowaniem miłośników zabytkowych aut, którzy doceniali jego klasyczny design oraz doskonałe właściwości jezdne.

Specyfikacja techniczna i detale 1974 Jensen-Healey

Specyfikacja techniczna

 • Model: Jensen-Healey
 • Rok produkcji: 1974
 • Typ: 2-drzwiowy roadster
 • Silnik: R4 Lotus 907
 • Pojemność silnika: 2,0 l
 • Moc maksymalna: 142 KM przy 6500 obr./min
 • Napęd: na tylne koła
 • Skrzynia biegów: 4- lub 5-biegowa manualna

Detale dotyczące 1974 Jensen-Healey

1974 Jensen-Healey to klasyczny samochód sportowy pochodzący z USA, charakteryzujący się elegancką brytyjską stylistyką oraz wysokimi osiągami. Wyprodukowano go w latach 1972-1976, a przez ten okres powstało zaledwie 10 tysięcy egzemplarzy, co podkreśla jego unikalność na rynku samochodów klasycznych. Pojazdy tej marki są rzadko spotykane na europejskich drogach, co czyni ich posiadaczy wyjątkowymi.

Auta z USA, jak 1974 Jensen-Healey, często przyciągają entuzjastów klasycznych, sportowych samochodów. Posiadają one historię, która wykracza daleko poza dane techniczne; obejmuje także emocje, jakie towarzyszyły ich tworzeniu. W przypadku tego modelu, silnik R4 Lotus 907 zapewnia imponującą moc, która jest przenoszona na tylną oś, gwarantując niezwykłe wrażenia z jazdy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

ZADAJ
PYTANIE

JESTEŚ ZAINTERESOWANY
TYM AUTEM? NAPISZ
A ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA

  IMIĘ*

  E-MAIL*

  TEMAT

  TREŚĆ*

  * Pola oznaczone gwiazdą są obowiązkowe do wysłania wiadomości

  Klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:
  1. Administratorem przetwarzanych Pani/Pana danych osobowych jest BEST CLASSIC CAR, 14-100 Ostróda, ul. Wojska Polskiego.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.
  3. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie podmiot świadczący usługi IT na rzecz Administratora z siedzibą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  4. Dane nie będą przekazywane do innych państw i organizacji międzynarodowych EU ani użyte do profilowania.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to celowe, z uwagi na złożone zapytanie zawarte w formularzu kontaktowym.
  6. Posiada Pani/ Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.
  8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne aczkolwiek konieczne w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.

  POZOSTAŁE

  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:

  O NAS

  POMAGAMY
  W ZDOBYCIU
  POJAZDU MARZEŃ

  POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJZobacz więcej
  BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
  Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
  Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

  MASZ
  PYTANIA?

  NAPISZ LUB ZADZWOŃ
  KONTAKT Z NAMI