GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

1985 Cadillac ElDorado Commemorative Edition

START / 1985 Cadillac ElDorado Commemorative Edition
1985 Cadillac ElDorado Commemorative Edition

CENA: 24000

POJEMNOŚĆ: 4100

ROK: 1985

KRAJ POCHODZENIA: 1985

STAN: bardzo dobry

DODATKOWE INFO:
Auta z USA - Best Classic Car Samochody z USA na zamówienie, auta klasyczne, nowe i powypadkowe. Dealer samochodowy w USA

ZAPYTAJ O WIĘCEJ INFO

Dodatkowe informacje

Historia i znaczenie 1985 Cadillac Eldorado Commemorative Edition

Model 1985 Cadillac Eldorado Commemorative Edition to jedno z najbardziej cenionych aut z USA, które zapisało się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji. Wyprodukowany tylko w niespełna 200 egzemplarzach, stanowi unikatowy kawałek historii Cadillaca. Ta edycja pamiątkowa była dostępna wyłącznie przez wybranych dealerów, nie będąc nawet częścią standardowej literatury sprzedażowej z 1985 roku. To sprawia, że jest bardziej rzadki niż kabriolet Eldorado Biarritz z tego samego roku, którego powstało 2300 sztuk.

Kluczowe cechy wersji Commemorative Edition obejmują:

 • specjalne pamiątkowe logo Cadillac Gold na kierownicy,
 • dwukolorowe, śnieżnobiałe i granatowe skórzane fotele oraz panele drzwiowe,
 • pozłacane osłony kaptura, tułowia i grilla,
 • specjalne dwubarwne pasy na korpus,
 • unikalne światła tylne, charakterystyczne tylko dla tej edycji.

Pod maską znajduje się silnik 4.1 L V8, współpracujący z automatyczną skrzynią biegów, co zapewnia płynną i komfortową jazdę. Zewnętrzny biały kolor w połączeniu z niebieskim dachem i skórzanym wnętrzem w tej samej kolorystyce podkreślają jego luksusowy charakter.

Historia serwisowa większości egzemplarzy 1985 Cadillac Eldorado Commemorative Edition jest doskonale udokumentowana, co czyni te auta jeszcze bardziej pożądanymi na rynku kolekcjonerskim. Cena rynkowa takiego modelu w świetnym stanie może sięgać nawet 24 000 zł.

Dla tych, którzy rozważają import tego klasyka do Polski, warto pamiętać o konieczności uiszczenia opłat celno-skarbowych i przejścia całej procedury rejestracji, co może dodatkowo podnieść końcowy koszt. Jednakże unikalny charakter i rzadkość tej edycji pamiątkowej sprawiają, że inwestycja w 1985 Cadillac Eldorado Commemorative Edition jest niezwykle atrakcyjna z perspektywy zarówno miłośnika klasyków, jak i kolekcjonera.

Na zakończenie warto podkreślić, że każdy egzemplarz jest wspaniałym świadectwem amerykańskiej motoryzacji, reprezentując to, co najlepsze w filozofii Cadillac.

Dane techniczne i osiągi 1985 Cadillac Eldorado

1985 Cadillac ElDorado Commemorative Edition jest jednym z najbardziej poszukiwanych aut z USA wśród miłośników klasycznych samochodów. Ta wyjątkowa edycja pamiątkowa wyróżnia się nie tylko unikalnym wyglądem, ale także imponującymi danymi technicznymi.

 • Silnik: 4.1 litra V8, zapewniający moc 135 KM przy 4400 obr./min.
 • Skrzynia biegów: Automatyczna, 4-biegowa, co ułatwia płynne przyspieszanie oraz komfortową jazdę w każdych warunkach.
 • Prędkość maksymalna: Około 160 km/h, co w latach 80. było imponującym wynikiem dla samochodów tego typu.
 • Przyspieszenie 0-100 km/h: Około 12 sekund, co jak na elegancki, luksusowy pojazd było całkiem satysfakcjonującym rezultatem.
 • Zużycie paliwa: Średnio 14 l/100 km, co w przeliczeniu na mile wynosi około 16 mpg (miles per gallon).
 • Waga: 1820 kg, co daje solidność i pewność podczas jazdy.

Edycja Commemorative Edition z 1985 roku, oprócz standardowych cech Cadillaca Eldorado, oferowała również unikalne elementy stylistyczne jak:

 • Specjalne pamiątkowe logo Cadillac Gold na kierownicy.
 • Dwukolorowe, biało-niebieskie skórzane fotele i panele drzwiowe.
 • Pozłacane osłony kaptura, tułowia i grilla, nadające pojazdowi ekskluzywnego wyglądu.
 • Specjalne dwubarwne pasy na korpus.
 • Unikalne światła tylne, charakterystyczne tylko dla tej edycji.
PODZIEL SIĘ Z INNYMI:

ZADAJ
PYTANIE

JESTEŚ ZAINTERESOWANY
TYM AUTEM? NAPISZ
A ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA

  IMIĘ*

  E-MAIL*

  TEMAT

  TREŚĆ*

  * Pola oznaczone gwiazdą są obowiązkowe do wysłania wiadomości

  Klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:
  1. Administratorem przetwarzanych Pani/Pana danych osobowych jest BEST CLASSIC CAR, 14-100 Ostróda, ul. Wojska Polskiego.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.
  3. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie podmiot świadczący usługi IT na rzecz Administratora z siedzibą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  4. Dane nie będą przekazywane do innych państw i organizacji międzynarodowych EU ani użyte do profilowania.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to celowe, z uwagi na złożone zapytanie zawarte w formularzu kontaktowym.
  6. Posiada Pani/ Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.
  8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne aczkolwiek konieczne w celu przesłania oferty handlowej w odpowiedzi na złożone zapytanie w formularzu kontaktowym.

  POZOSTAŁE

  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:
  CENA:
  POJEMNOŚĆ: / ROK: / STAN:

  O NAS

  POMAGAMY
  W ZDOBYCIU
  POJAZDU MARZEŃ

  POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJZobacz więcej
  BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
  Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
  Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

  MASZ
  PYTANIA?

  NAPISZ LUB ZADZWOŃ
  KONTAKT Z NAMI