GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Auta z USA BestClassicCar – Ile trwa import samochodu z USA?
Auta z USA BestClassicCar – Ile trwa import samochodu z USA?

Ile tak naprawdę trwa import samochodu z USA od momentu jego zakupu?

Poza pytaniami typu: czy to się opłaca, czy ten samochód ogóle dopłynie itp to chyba najczęściej zadawane pytanie przez ludzi zainteresowanych zakupem takiego pojazdu z USA. Postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytanie. Import samochodu z USA składa się z kilku czynników. Pierwszy to zakup pojazdu. Tu akurat albo mamy opcję kup teraz lub przypadku jej braku znamy datę licytacji danego pojazdu. Po zakupie pojazdu i otrzymaniu przez sprzedawcę należności za pojazd możemy zlecić odbiór pojazdu. Tra to z reguły od 2 dni do 5. Samochód po odbiorze z miejsca zakupu trafia zawsze do najbliżej położonego portu. Dajmy sobie na to czas około tygodnia. Kolejny etap to odprawa pojazdu i przygotowanie niezbędnych dokumentów do eksportu oraz załadunek do kontenera. Jeżeli porty nie są przeładowane i nie ma opóźnień to w ciągu kolejnych 14 dni mamy samochód załadowany do kontenera. Klient otrzymuje wtedy numer kontenera, nazwę przewoźnika a także datę wypłynięcia i przewidywanego dopłynięcia do portu docelowego. Sam czas przebywania statku na wodzie relacji USA-Bremerhaven (DE) to czas od 10 dni do nawet 45.

Różnica ta spowodowana jest odległością od portu wysyłki do Europy. Najbliżej do Europy a zarazem najkrócej płyną statki z portów Nowym Jorku, Savannah oraz Miami na Florydzie. Wysyłając pojazdy z tych portów możemy liczyć na to, że. ciągu miesiąca od zakupu pojazd może już znajdować się w Europie. W przypadku wysyłki pojazdów z portów w Los Angeles lub Seattle czas przebywania statku na wodzie to nawet 45 dni. Po dopłynięciu pojazdu do portu w Niemczech w ciągu 7 dni mamy samochód odprawiony i gotowy do transportu pod skazany adres klienta. W przypadku odprawy pojazdu w Polsce czas dostarczenia pojazdu do klienta wydłuża się o około 14 dni. Reasumując, auta z USA od czasu ich zakupu możemy mieć pod domem już nawet po niespełna 1,5 miesiąca jeżeli zostały zakupione w pobliżu portów NY, Savannah oraz Miami.

Jeśli masz dodatkowe pytania bez odpowiedzi napisz lub zadzwoń do nas – kontakt z nami.
Pomożemy i doradzimy ze wszystkim co stanowi dla Ciebie problem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Nie od dziś wiadomo, że samochody amerykańskie to fanaberie i marzenia wielu miłośników motoryzacji. Jedni chcą amerykańskiego krążownika, inni klasyka a inni chcą posiadać wymarzony samochód za mniej niż cena rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Zgrupujmy potencjalnych nabywców Potencjalnych nabywców samochodów z USA można podzielić na kilka różnych grup. Pierwsza i chyba największa grupa to [...]
Ponad 800 koni w dwudrzwiowym Coupe dostępne dla każdego. Poznajmy dziś jedną z amerykańskich legend i obiekt westchnień motomaniaków - Dodge Challengera Hellcat Redeye. Challanger pod lupą DODGE CHALLENGER doczekał się prawdziwej bestii jaką niewątpliwie jest nowy model HELLCAT REDEYE. Chociaż pod maską znajduję się ten sam silnik co w poprzednim Challengerze Hellcat czyli widlaste [...]
BestClassicCar jest firmą rodzinną i pracujemy sami. Nie mamy rzeszy pracowników szukających dla nas klientów ani ich obsługujących dzięki czemu nie musimy nikomu płacić żadnych prowizji. To właśnie jeden z powodów dlaczego jesteśmy konkurencyjni na rynku. Zakup na aukcji w USA Firma BestClassicCar pracuje na koncesji amerykańskiej dealera, dzięki czemu mamy najlepsze stawki jeżeli chodzi [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI