GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Auta z ameryki, jako opcja, która będzie dla nas atrakcyjna kosztowo
Auta z ameryki, jako opcja, która będzie dla nas atrakcyjna kosztowo

Co ciekawe, auto z USA może okazać się tańsze, niż ten sam model, który sprowadzony został z kraju zachodniej Europy. Wpływ na to ma długa lista czynników, które przekładają się na atrakcyjność importu samochodów z USA. Nie obędzie się jednak bez praktycznej wiedzy na temat przeprowadzenia takiego procesu. Nawet, jeśli trafimy na bardzo atrakcyjną ofertę, ta może być ryzykowna, ponieważ samodzielnie nie będziemy w stanie poradzić sobie z formalnościami. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyliśmy w procesie sprowadzania samochodu zza oceanu.

Jak podejść do importu samochodu z Ameryki?

Polski rynek pojazdów używanych, a co za tym idzie nasze drogi oraz autostrady zdominowane są przez auta, które dotarły do nas z państw UE. Mowa tu o Niemczech, Szwajcarii, Francji, czy też o krajach Skandynawskich. Chociaż tendencja jest oczywista, bywa też, że są to również auta z Ameryki nie bez powodu uznawane za ewenement.

Wiele aspektów wpływa na to, że są one rarytasem, gdyż ich pozyskanie wcale nie jest takie proste. Pojawia się dość skomplikowany proces, liczne opłaty, rejestracja, a często sprowadzenie na własną rękę wydaje się być misją nie do wykonania.

Co ważne, istnieją firmy, które specjalizują się w usługach polegających na obsłudze procesu sprowadzania samochodów ze Stanów Zjednoczonych, przez co ich klienci mogą liczyć na pełne wsparcie i załatwienie tego procesu za nich.  To zajęcie się wszelkimi formalnościami, pomoc w doborze auta, wygranie aukcji – „dostajemy auto pod dom”. Tak działa np. Best Classic Car.

Czym zajmuje się profesjonalny importem samochodów z USA?

Nie każdy wie, jak wiele można stracić, kiedy spróbujemy na własną rękę sprowadzić pojazd zza oceanu. Zawsze lepiej zgłosić się z tą sprawą do specjalistów. Ci obsługują ten proces kompleksowo, przez co zajmują się m.in.:

  • Informowaniem klientów odnośnie wszelkich utrudnień, które stają na drodze procesu importu auta z USA,
  • Udzielaniem pomocy w kwestii wyboru danego modelu i egzemplarza samochodu,
  • Pełnym transportem z USA do naszego zachodniego sąsiada drogą morską, ponieważ obniża to koszt opłaty VAT, a kolejno transportu do Polski,
  • Wprowadzeniem modyfikacji technicznych, które pozwolą użytkować samochód w Polsce, a to np. zmiana jednostek prędkościomierza,
  • Pomocą przy wszelkich formalnościach na etapie rejestracji auta w kraju.

Sprowadzając samochody ze Stanów Zjednoczonych, należy polegać na profesjonalistach. Możemy nawet zaoszczędzić, a także wejść w posiadanie naprawdę niepowtarzalnego egzemplarza samochodu, którego nikt inny na polskich drogach nie posiada.

Jakie samochody opłaca się importować zza oceanu?

Spore wzięcie mają pojazdy z dwóch konkretnych segmentów, a wszyscy stawiający na import samochodów z USA, mogą cieszyć się przeogromnym wyborem. Są o bowiem modele aut, które rzadko występują w całej Europie, a w Stanach ich obecność jest na porządku dziennym.

Prawdziwe amerykańskie klasyki motoryzacji

To szczególnie te modele pojazdów, które możemy kojarzyć z klasycznych filmów amerykańskich, a to np. Ford Mustang, czy też wiele modeli aut marki Chevrolet, Dodge i wiele innych. Są one rzadkością w Europie, a jeśli są to traktuje się je, jako białe kruki.

SUV-y – czyli najpotężniejsze na drogach

Jako, że w USA można spotkać ich naprawdę wiele, są tam bardzo popularne i to o wiele bardziej niż w Polsce, czy w całej Europie. Stąd, kilkuletni SUV, który może wymagać pomniejszych napraw. Będzie o wiele tańszy, niż kupno starszego oraz prezentującego gorszy stan podobnego auta w Europie.

Zanim zdecydujemy się na samochód ze Stanów Zjednoczonych, należy przyjrzeć się temu, w jakim jest on stanie. Niektóre nie są godne naszej uwagi, jednak specjaliści są w stanie odnaleźć ciekawe propozycje, przez co unikniemy błędu na tym polu.

Pamiętajmy też o tym, że USA to duży kraj, który rozciąga się na różne strefy klimatyczne, dlatego znacznie inaczej będzie prezentowało się auto z Kalifornii, a inaczej te, które przywędrowało ze wschodniego wybrzeża. Należy mieć na uwadze te geolokalizacyjne zależności, które czasami umykają prywatnym importerom w momencie wyboru licytacji.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Decydując się na kupno auta używanego możliwości jest więcej niż kilka, natomiast wybór tej najlepszej nie jest łatwy. Najczęściej po prostu poszukujemy takiej opcji, która koniec końców okaże się dla nas najbardziej oszczędna. W porównaniu do kupna nowego auta w salonie, też z drugiej ręki zawsze okazują się znacznie tańsze. Jeżeli chodzi o to, jak [...]
Już od dawna mamy przekonanie, że import aut z USA to rozwiązanie, które się opłaca, a szczególnie w porównaniu do naszego polskiego i europejskiego rynku. Kupno auta w Stanach Zjednoczonych nie jest niczym drogim, stąd sporo osób wybiera to rozwiązanie, aby zaoszczędzić. To opcja dedykowana szczególnie tym, którzy chcą mieć jedyny w swoim rodzaju samochód, [...]
To już żadna nowość, że pojazdy amerykańskie budzą duże zainteresowanie, a wszystko to ze względu na niskie koszty importu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są przekonani co do słuszności tego rozwiązania, a zwłaszcza jeżeli chodzi o końcowe koszty. Pojawia się tutaj naprawdę dużo dość skomplikowanych formalności, dlatego właśnie znajomość procedur, a przynajmniej ich podstaw [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI