GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Auta z Ameryki – czyli najlepszy sposób na ciekawy samochód za niską cenę
Auta z Ameryki – czyli najlepszy sposób na ciekawy samochód za niską cenę

Nie ma wątpliwości co do tego, że zawsze zależy nam na tym, aby samochód, z którego korzystamy był jednocześnie w dobrym stanie i w miarę tani. Niekiedy wydaje się, że kryteria te po prostu się nawzajem wykluczają, jednakże są pewne możliwości, dzięki którym jest to możliwe.

Coraz popularniejszy staje się import samochodów ze Stanów Zjednoczonych oraz z Kanady. Otóż auta z Ameryki charakteryzują się przede wszystkim bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Z drugiej strony, zanim postawimy na to rozwiązanie, warto poznać jego cechy szczególne, aby uniknąć zaskoczenia i rozczarowania. Nie jest to bowiem identyczny proces, jak w wypadku zakupu samochodu z innego europejskiego kraju, a tym bardziej w graniach Polski. Warto się tutaj przygotować na pewne sytuacje, które mogą mieć miejsce oraz na szereg obowiązków, jakie będą dotyczyć nas jako kupujących.

Czemu zawdzięczamy to, że ceny aut ze Stanów są niższe?

Przeglądając aukcje amerykańskich samochodów, z pewnością zauważymy, że ich ceny są znacząco niższe, niżeli w przypadku zakupu podobnego egzemplarza w naszym kraju. Bierze się to szczególnie z tego faktu, iż materialny status przeciętnego Amerykanina jest znacznie wyższy niżli w przypadku Polaków, czy też mieszkańców innych europejskich krajów. Osoby ze Stanów Zjednoczonych znacznie częściej zmieniają samochody, dlatego kiedy tylko przydarzy im się jakakolwiek stłuczka lub awaria samochodu, nie zastanawiają się i szukają możliwości zakupu nowego. Tym samym, przy pierwszej sposobności starają się pozbyć tego starego pojazdu, a zwykle nie zależy im na odzyskaniu większej części zainwestowanych pieniędzy. Dodatkowo, naprawa pojazdów w USA jest mniej opłacalna niż u nas, dlatego Amerykanie rzadko się na to decydują.

Dodatkowe koszty importu samochodów z USA – czy trzeba się ich obawiać?

Jak już zostało wspomniane, amerykańskie samochody są tańsze niż w Polsce, czy u naszych sąsiadów. Mowa tu oczywiście o kwestiach związanych z samym zakupem, natomiast warto pamiętać jeszcze o tym, że pojazd należy w jakiś sposób przetransportować do kraju, zarejestrować, dostosować do wymogów polskich dróg, a bardzo często także naprawić. Koniec końców, ostateczna cena okazuje się być nieco wyższa jednak czy na tyle, aby rozwiązanie to było uznawane za nieopłacalne?

Wręcz przeciwnie. Jeśli cały proces zostanie przeprowadzony zgodnie z zasadami, z pewnością uda się nam sporo zaoszczędzić. Uznaje się, że najwięcej będziemy w stanie zyskać, kiedy decydujemy się na samochody wyższych klas, gdyż to właśnie w wypadku tych luksusowych aut, widnieje największe różnica w cenie. Należy jednak uważać, aby nie wpaść w wiele pułapek, które czyhają na kupujących. Najpopularniejsze to nieuczciwi sprzedający, a także fakt zakupu powypadkowych pojazdów, których zniszczenia sięgają aż 70%. Wówczas po sprowadzeniu, taki samochód zostanie uznany, jako odpad i nie zostanie pozwolenia na wprowadzenie go do ruchu. Co więcej, międzynarodowy transport tego typu uszkodzonych aut i wszelkich innych odpadów podlega wysokiej każe finansowej.

Jak najlepiej zabrać się za sprowadzenie auta z USA?

Najprościej rzecz ujmując, bardzo ważna jest tutaj wiedza i doświadczenie, gdyż cały proces jest dość skomplikowany. Wypada wiedzieć, jakie domy aukcyjne należą do tych zaufanych, po jakie samochody warto sięgać, a także jakich opłat możemy się spodziewać, jakie dokumenty przygotować, a to tylko część obowiązków, z jakimi spotkamy się podczas tej dość długiej i żmudnej drogi.

Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością skorzystanie z usług i pomocy specjalistów w dziedzinie importu samochodów z USA. Firmy, które zajmują się tym na co dzień przeprowadzą nas przez cały proces za pewną opłatę, aczkolwiek uda się nam przy tym uniknąć poważniejszych konsekwencji, a także wysokich kosztów, jakie czekają na kupujących nieświadomych pewnych sytuacji i możliwości. Wystarczy, że poinformujemy o tym, jaki pojazd nas interesuje najbardziej, a cała praca zostanie wykonana za nas.

 


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]
To żadna nowość, że sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych to opłacalne przedsięwzięcie. Wie o tym każdy, kto tylko interesuje się motoryzacją. Aktualnie import aut z USA to bardzo popularne przedsięwzięcie, jednakże sporo osób ma obawy, że podczas tego procesu natknie się na wysokie koszty dodatkowe. To m.in. opłaty dotyczący wszelkich formalności, transportu, ale też przede [...]
Nie zawsze, a właściwie bardzo rzadko mamy okazje jeździć dokładnie takim samochodem jakim byśmy chcieli. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wybrać taki model auta, jaki obecnie dostępny jest rynku w atrakcyjnej cenie oraz w zadowalającym stanie. To dość spore ograniczenie patrząc na fakt, że nasze marzenia co do samochodów są często rozbieżne z naszymi aktualnymi potrzebami, a [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI