GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Interesują Cię aukcje samochodowe w USA? Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę
Interesują Cię aukcje samochodowe w USA? Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę

Zagorzali fani motoryzacji na pewno słyszeli o popularności aukcji samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Jest to okazja, aby odnaleźć prawdziwe perełki i to w zadziwiająco niskich cenach. Wiele z nich trafia finalnie na stary kontynent. Co ciekawe, w Europie za dokładnie ten samo model konieczne byłoby zapłacenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej. Co sprawia, że aukcje samochodowe w USA są tak atrakcyjne, a także w jaki sposób uniknąć problemów i oszustw?

Zabytkowe samochody, luksusowe i sportowe modele aut, których raczej nie spotkamy na polskich drogach to wszystko to, co mogą nam zaoferować aukcje samochodowe USA. To bardzo atrakcyjna forma pozyskania  pojazdu, a to pod wieloma względami. Przede wszystkim, możemy stać się posiadaczami egzemplarza oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju o niskim przebiegu i w ogólnie dobrym stanie technicznym. Co więcej, wszystko to przy relatywnie niskich kosztach. Niektórzy sprowadzanie tego typu samochodów traktują jako hobby, a niektórzy właśnie w tej metodzie, upatrują szansę na to, aby móc na co dzień użytkować samochód, o jakim zawsze marzyli.

Z drugiej strony, licytacje samochodów w USA rządzą się swoimi prawami, które oczywiście warto znać, zanim zaczniemy poszukiwać ciekawej oferty. Mogą bowiem czyhać na nas pewne pułapki, które nie będą zauważalne gołym okiem, a które doświadczona w tych sprawach osoba, dostrzeże na samym początku. Na jakie kwestie, powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę?

Styl życia po amerykańsku

Warto wiedzieć, że dostępność pojazdów w USA, wynika w głównej mierze z ich amerykańskiej mentalności. W sytuacji, kiedy w Europejczycy decydują się na naprawę swoich pojazdów, nawet jeśli te doznały poważnych wypadków, Amerykanie nie zastanawiając się długo – wymieniają je po prostu na zupełnie nowe. Na obserwowanych aukcjach, bardzo często trafimy na konkretne egzemplarze, które posiadają jedynie nie wielkie uszkodzenia, a te nie będą znacznie wpływać na wartość samochodu, (oczywiście z punktu widzenia klienta w Polsce lub ogólnie w Europie). Mając na względzie fakt, że Stany Zjednoczone są naprawdę ogromnym krajem, każdego dnia na licytację trafiają naprawdę przeróżne samochody, a będą to wręcz zabytkowe oldtimery, a nawet bardzo luksusowe limuzyny najwyższej klasy.

Uważaj, aby nie dać się oszukać

Stanowczo odradza się jednak, aby brać udział w dowolnych aukcjach, które się tam pojawiają. Tamtejsi handlarze tak jak i u nas, nie zawsze mają na względzie jedynie dobro klienta, a zdarza się niestety, że są po prostu nieuczciwi. Z pewnością warto dowiedzieć się, jakie platformy i domy aukcyjne są godne zaufania, lub po prostu zadanie to powierzyć specjalistom, którzy mają doświadczenie w imporcie pojazdów z USA.
Najlepiej wybierać takie aukcje, które prowadzą dealerzy lub też towarzystwa ubezpieczeniowe, gdyż im zależy na dobrej renomie, przez co nie uciekają się do ukrywania jakichkolwiek wad samochodów. W wypadku zakupu z takiego źródło, z pewnością unikniemy rozczarowania. Musimy pamiętać także o tym, że prowadzenie aukcji samochodowych w Stanach Zjednoczonych jest dość specyficzne i niekiedy odbywa się nawet dwuetapowo. Co więcej, niekiedy aby wziąć w ogóle udział w licytacji, będziemy musieli być zarejestrowanymi użytkownikami.
Jeśli chcemy mieć pewność tego, że cały proces przebiegnie zgodnie z planem, warto tego typu działanie powierzyć doświadczonej firmie pośredniczej, która jest świetnie zaznajomiona z zasadami, jakie panują w wypadku amerykańskich aukcji. Pomoc ze strony pośrednika jest bardzo istotna również po tym, kiedy aukcja zostanie już wygrana, a to z uwagi na to, iż pojazd należy później jeszcze bezpiecznie przetransportować do kraju, gdzie może czekać sporo istotnych formalności. Pamiętajmy jednak, iż mimo wielu dość wysokich kosztów, które dotyczą importu, zakup pojazdu w USA to i tak bardzo opłacalne przedsięwzięcie, na którym zwykle wiele zyskamy.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Fanatycy motoryzacji doskonale wiedzą, jakie auto ich tym wymarzonym. Zwykle nawet nie jest to jeden model, a przynajmniej kilka. Co ciekawe, wcale nie trzeba być fanem czterech kółek, aby posiadać lub chcieć być właścicielem pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie ciekawego samochodu jest czymś wyjątkowym i może [...]
Zazwyczaj dość poważnie podchodzimy do wyboru samochodu. Kupno auta to spory wydatek, dlatego nie możemy postawić na pierwszą lepszą ofertę na jaką trafimy. W Polsce, najczęściej kupuje się auta używane, jednak tutaj pojawia się problem ich faktycznego stanu technicznego i stosunku ceny do jakości. Często rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z zagranicy, a szczególnie z Niemiec. [...]
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI