GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Aukcje samochodowe USA – zalety i wady sprowadzania pojazdów zza oceanu
Aukcje samochodowe USA – zalety i wady sprowadzania pojazdów zza oceanu

Zanim postawimy na samochód ze Stanów Zjednoczonych, warto wcześniej przeanalizować wszelki za oraz przeciw. Nawet jeśli w naszej głowie pojawią się pewne wątpliwości, wyróżnienie zalet i wad tego rozwiązania okaże się bardzo pomocne.

To oczywiste, że jeżeli chodzi o aukcje samochodowe USA to miejsce, gdzie z pewnością natrafimy na mnóstwo ciekawych ofert, które warto rozważyć. Jak jednak w wypadku każdej inwestycji, pojawiają się tutaj możliwości zarówno zysku, jak i strat.

Sprowadzanie pojazdów ze Stanów Zjednoczonych – zalety

Szansa na sporą oszczędność

Licytacje samochodów to okazja, aby zapłacić znacznie mniej niż w Polsce, czy też w innych częściach Europy. Pamiętajmy jednak, że cena uzależniona jest w pewnym stopniu od tego, jak prezentuje się aktualny kurs dolara. Im jest on tańszy, tym większa szansa na to, że zakup będzie opłacalny. Zdecydowanie najwięcej zyskamy wybierając luksusowe pojazdy, których koszt przekracza 100 tysięcy złotych.

Pojazdy w bardzo dobrym stanie

Mając na względzie wysoki status materialny mieszkańców USA, dość często zmieniają oni swoje samochody. Kiedy tylko dojdzie do małej stłuczki, rzadko mają ochotę decydować się na naprawę. Gdy zatem nadarzy się sposobność zakupu nowego auta, bardzo szybko chcą pozbyć się tego starego. Wynika stąd, że dostępne są samochody w niskiej cenie, które są relatywnie nowe oraz z małym przebiegiem. Dodatkowo, koszt ich naprawy będzie mniejszy niż w USA, dlatego powypadkowe auta szczególnie opłaca się sprowadzać ze Stanów Zjednoczonych.

Sprowadzanie pojazdów ze USA – wady

Dość skomplikowany proces

Import pojazdu ze Stanów Zjednoczonych może trwać od 6 do 8 tygodni, gdzie należy doliczyć do tego także czas, który potrzebny jest na zapoznanie się z procesem sprowadzenia samochodu i wszelkimi formalnościami. To chociażby organizacja transportu, przystosowanie auta do krajowych wymogów, rejestracja, a także składanie wniosków oraz tłumaczenie dokumentów.

Niebezpieczeństwa

Istnieje tutaj niestety ryzyko tego, że natkniemy się na pewne problemy a to np. nieuczciwi sprzedawcy, czy też zagubienie dokumentów. Co więcej, sama nieznajomość przepisów, które dotyczą sprowadzania pojazdów z poza granicy, zwykle działa na niekorzyść kupujących. Warto wiedzieć, że uszkodzenia samochodu powypadkowego nie mogą okazać się większe niż 70%. Pojazd ten nie będzie mógł być zarejestrowany w naszym kraju, gdyż zostanie on uznany za odpad. Dodatkowo, może to być też uznane za nielegalne, międzynarodowe transportowanie odpadów, za co grozi poważna kara, sięgająca nawet 50 tysięcy złotych.

Brak pewności tego, jaki pojazd otrzymasz

Nie zawsze jest okazja do tego, aby osobiście przyjrzeć się auto z USA przed zakupem. Wyjazd zagraniczny wymaga sporo wolnego czasu, a przy tym to także dodatkowy oraz zwykle niemały koszt. Chcąc zatem odnaleźć odpowiedni pojazd, zainteresowani muszą polegać wyłącznie na zdjęciach oraz informacjach, jakie udostępnione zostały w aukcji. Należy również liczyć na autentyczność danych, a także uczciwość sprzedawcy.

Powierz to zadanie specjalistom!

Jeżeli podane minusy sprawiają, że zalety nie wydają się być zbytnio atrakcyjne, a na pewno na tyle, aby postawić na to rozwiązanie, istnieje jednak pewna alternatywa. Otóż warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów, którzy specjalizują się w imporcie pojazdów z USA. Najlepiej, kiedy to doświadczona firma, która ma duże doświadczenie i nie jedną taką transakcję już na swoim koncie. Wymaga to oczywiście doskonałej znajomości rynku, zasad, a także zaufanych domów aukcyjnych. Specjaliści dopilnują też wszelkich formalności i postarają się, aby koszty związane z transportem były możliwie najniższe. Jest to o tyle wygodne, gdyż klient musi jedynie wybrać interesujące go modele samochodów, a całą resztą zajmują się już pracownicy firmy importowej. Całość zakłada oczywiście również doradztwo pod każdym kątem i pełne informowanie o postępach na wszystkich etapach realizacji zamówienia.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty czekają ich, kiedy postawią na sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, jakie aspekty są w tym temacie najważniejsze. Niniejszy artykuł to swojego rodzaju poradnik, jak odpowiednio podejść do konkretnych opłat. Należy mieć świadomość, że w związku z tym procesem zawsze pojawia się wiele pytań, stąd zawsze [...]
To żadna nowość, że sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych to opłacalne przedsięwzięcie. Wie o tym każdy, kto tylko interesuje się motoryzacją. Aktualnie import aut z USA to bardzo popularne przedsięwzięcie, jednakże sporo osób ma obawy, że podczas tego procesu natknie się na wysokie koszty dodatkowe. To m.in. opłaty dotyczący wszelkich formalności, transportu, ale też przede [...]
Nie zawsze, a właściwie bardzo rzadko mamy okazje jeździć dokładnie takim samochodem jakim byśmy chcieli. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wybrać taki model auta, jaki obecnie dostępny jest rynku w atrakcyjnej cenie oraz w zadowalającym stanie. To dość spore ograniczenie patrząc na fakt, że nasze marzenia co do samochodów są często rozbieżne z naszymi aktualnymi potrzebami, a [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI