GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Aukcje samochodowe – USA jako kierunek, który warto rozważyć
Aukcje samochodowe – USA jako kierunek, który warto rozważyć

Większość z nas chciałby posiadać własny, luksusowy samochód, które pojemność silnika przekracza 2 litry. Jeśli zdecydujemy się na kupno takiego auta w Polsce, będziemy musieli liczyć się z naprawdę wygórowanym wydatkiem. Znacznie większe możliwości czekają na nas, kiedy rozejrzymy się na rynku amerykańskim, gdzie co ciekawe – pojazdy są w znacząco niższych cenach niż u nas.

Kiedy interesują Cię aukcje samochodowe USA wydaje się być rozwiązaniem, które z roku na rok zyskuje na popularności i nie ma co się dziwić. Klienci odnajdują bowiem tam naprawdę świetne okazje, aby niskim kosztem nabyć naprawdę ciekawy, interesujący, a często niespotykany na polskich drogach pojazd.

Aukcje samochodowe w USA – atrakcyjne okazje i doza ryzyka

Aby nabyć amerykański samochód, a przy tym nie przepłacić, najlepiej skorzystać z aukcji lub licytacji samochodów w USA. Otóż w Stanach Zjednoczonych, metoda ta jest wyjątkowo popularna, a warto wiedzieć, że budzi ona tam wiele emocji i naprawdę duże zainteresowanie.

Jeśli przyjrzymy się aukcjom samochodowym w USA dostrzeżemy, że znajduje się tam wiele tzw. perełek, a to wysokiej jakości auta renomowanych marek w dobrym stanie, a przy tym też w niskiej, korzystnej dla kupującego cenie. Dla większości polaków system ich działania może nie wydawać się przejrzysty, a dodatkowo często zdarza się, że sprzedający wykorzystują ten fakt i oszukują kupujących na różne sposoby.

Kupno aut z USA za pośrednictwem aukcji ma jedną wadę. Jeśli nawet natrafimy na w pełni uczciwego oraz godnego zaufania sprzedawcę, niestety i tak istnieje szansa, że po prostu przepłacimy za dany model. Kiedy decydujemy się na licytacje aut z USA, zasady i funkcjonowanie tej metody muszą być nam doskonale znane. Zwyczaje jak panują tam są najczęściej kompletnie nieznane, a szczególnie podczas pierwszego zetknięcia z tym zagadnieniem. Na pewno nie obędzie się też bez doskonałej znajomości języka oraz założenia własnego konta użytkownika na odpowiednim portalu aukcyjnym.

Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów

Kiedy już zadecydowaliśmy, że postawimy na samochód ze Stanów Zjednoczonych, warto abyśmy poprosili o pomóc specjalistów w tej dziedzinie, jak Best Classic Car. Istotna jest tutaj znajomość przepisów jakie panują w danym regionie, języka, a także różnych metod negocjowania cen. Jesteśmy firmą, która ma duże doświadczenie w sprowadzaniu pojazdu z rynku amerykańskiego, a przy tym mamy doskonałe rozeznanie. Posiadamy wiedzę na temat rynkowych cen poszczególnych modeli aut, stąd wiemy, jakie oferty są atrakcyjne, a na które nie warto zwracać większej uwagi.

Co po zakupie samochodu?

Kiedy już kupimy samochód w Stanach Zjednoczonych, pozostaje jeszcze jedna bardzo istotna kwestia do załatwienia. Jest to oczywiście sprowadzenie go do Polski. Korzystając z naszych usług, na szczęście załatwimy za Ciebie wszystkie związane z tym formalności.

 

Jest to dość złożony proces, a obejmuje on m.in.:

 

Transport z miejsca, gdzie auto zostało wylicytowane do konkretnego portu w USA. Transport drogą morską, która najczęściej swój punkt końcowy ma w Niemczech. Dopiero później, od naszego zachodniego sąsiada, auto może zostać przewiezione do Polski.

Musimy tutaj mieć na uwadze to, że pojawi się wiele różnych kosztów z tytułu sprowadzenia. Jeśli zajmie się tym doświadczony pośrednik wszystko będzie zoptymalizowane, z uwagi na hurtowy i regularny import większej ilości samochodów do Polski.

Proces ten jest złożony i należy znać różne przepisy oraz rynek. Przykładem jest to, iż klient zainteresowany frachtem morski, zobowiązana jest do wykupienia jednego kontenera na dany pojazd, bez względu na to, czy zakupiony jest jeden, czy też dwa samochody.

Równie istotne jest to, na jakich zasadach auto trafi do strefy UE. Kiedy krajem docelowym są Niemcy, konieczne jest dostosowanie się do przepisów akcyzowych i podatkowych, jakie tam panują. Licytacje aut z USA to długa lista wymogów i formalności, o których niezaznajomieni z tematem wręcz nie mają prawa wiedzieć.


Pamiętaj, że nasz telefon jest dostępny a skrzynka pocztowa czeka na Twoją wiadomość także w przypadku pytań, niejasności jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Miłego dnia !;)

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Wszyscy, którzy interesują się importem auta zza granicy, zawsze w pierwszej kolejności spoglądają na rynek zachodniego sąsiada. Szeroki wybór, mała odległość oraz koszt sprowadzenia to największe zalety. Znacznie rzadziej, Polacy decydują się na import aut z USA. Często bierze się to z faktu, iż modele samochodów na rynek USA, różnią się od tych na rynek [...]
Fanatycy motoryzacji doskonale wiedzą, jakie auto ich tym wymarzonym. Zwykle nawet nie jest to jeden model, a przynajmniej kilka. Co ciekawe, wcale nie trzeba być fanem czterech kółek, aby posiadać lub chcieć być właścicielem pojazdu jedynego w swoim rodzaju. Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie ciekawego samochodu jest czymś wyjątkowym i może [...]
Zazwyczaj dość poważnie podchodzimy do wyboru samochodu. Kupno auta to spory wydatek, dlatego nie możemy postawić na pierwszą lepszą ofertę na jaką trafimy. W Polsce, najczęściej kupuje się auta używane, jednak tutaj pojawia się problem ich faktycznego stanu technicznego i stosunku ceny do jakości. Często rozwiązaniem jest sprowadzenie auta z zagranicy, a szczególnie z Niemiec. [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

MASZ
PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI