GODZ. OTWARCIA:

pn - sb: 8:00 - 20:00

INFOLINIA:

+48 534 080 844

ADRES MAILOWY:

carsimportusa@gmail.com

BLOG

START / BLOG / Akcyza na samochody hybdyrowe – Jak będą wyglądały polskie ulice w przyszłości?
Akcyza na samochody hybdyrowe – Jak będą wyglądały polskie ulice w przyszłości?

Rok 2020 rokiem wielkich zmian dla każdego.

Początek 2020 roku to wejście w życie znowelizowanej ustawy o podatku akcyzowym na samochody hybrydowe.

Rozumiemy przez to pojazdy, w których energia elektryczna jest akumulowana przez zewnętrzne źródło zasilania. Przy pojemności silnika spalinowego takiego pojazdu do 2000 cm3 stawka akcyzy będzie wynosić 1,55% podstawy opodatkowania.

Samochód z napędem hybrydowym o pojemności powyżej 2000 cm3 to podatek akcyzowy już 9,3% podstawy opodatkowania. Poprzednie stawki to odpowiednio 3,1% o pojemności do 2000 cm3 oraz 18,6% przy pojemności jednostki konwencjonalnej wyższej niż 2000 cm3. Wysokość podatku akcyzowego od pojazdów z napędem hybrydowym była identyczna jak pojazdów z silnikiem spalinowym i nie dawała nabywcom żadnych ulg z tytułu nabycia takiego pojazdu poza granicami Polski. Obniżoną akcyzą nie zostały objęte pojazdy o pojemności powyżej 3500 cm3 i przy tych pojazdach stawka podatku akcyzowego zostaje bez zmian czyli 18,6% podstawy opodatkowania.

Jak wygląda przyszłość hybryd w Polsce?

Czy wysoka akcyza oraz brak jakichkolwiek ulg z zakupu samochodu hybrydowego to był główny powód dlaczego rynek hybryd w naszym kraju dopiero raczkuje?

Czas to zmienić i rząd próbując zachęcić Polaków do zakupywania pojazdów hybrydowych wprowadza pierwsze ulgi od nabycia takowych pojazdów.

Czy skutkiem tego będzie obniżenie cen pojazdów hybrydowych oraz aut ładowanych z gniazdka? Zmiany te obejmują nie tylko samochody sprowadzane ale także nowe co na pewno powinno mieć wpływ na ich cenę.

Nowa era, nowa technologia.

Samochody hybrydowe to dopiero początek etapu przestawienia społeczeństwa do nieubłaganie nadchodzącej ery samochodów całkowicie elektrycznych. Wiadomo nie od dziś jaki wpływ na środowisko ma emisja spalin oraz ogromna ilość pojazdów spalinowych na świecie. Nie wspominając już o z roku na rok rosnących cenach ropy której wydobycie niestety ale już nie rośnie tylko spada.   Napęd hybrydowy uznawany jest za rozwiązanie prawie idealne jako etap przejściowy do ery pojazdów typowo elektrycznych. Nie rezygnujemy z pełnej funkcjonalności pojazdu z napędem spalinowym a ograniczamy znacząco emisję spalin a akumulatory pojazdów hybrydowych ładują się dzięki tzw procesowi rekuperacji czyli podczas zwalniania, hamowania oraz zjeżdżania z góry.

Zatem jaki wpływ ta zmiana będzie miała na wzrost popytu na samochody hybrydowe w roku 2020? O tym przekonamy się w ciągu kilku najbliższych lat.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI:
Jeszcze kilka lat temu było przekonanie, że Polacy do Polski sprowadzają tylko sam potocznie nazywany "złom". Każdy traktował samochód z USA jako auto po ogromnej kolizji, po spaleniu a jeszcze częściej po powodzi. Wytworzono wokół samochodów pochodzących z USA laurkę złomu i wraku, który wymagał dużych nakładów pracy i kosztów aby doprowadzić go do stanu [...]
Sprzedaż nowych aut w USA, poważne spadki ale lider wciąż bez zmian. Top 20 sprzedaży nowych aut w 2020 roku Stany Zjednoczone to bardzo różnorodny rynek w branży motoryzacyjnej. Liderem sprzedaży wciąż są auta typu Pick-Up ale również sprzedaż małych aut różnych marek coraz bardziej się rozpycha i zbliża do podium. Mimo wszystko sprzedaż nowych [...]
Czy epidemia koronawirusa ma wpływ na ceny samochodów w USA? Według analityków finansowych tak i to bardzo duży. Największe koncerny motoryzacyjne jak General Motors i Ford Motor szykują się na straty rzędu miliardów dolarów z powodu drastycznego spadku cen pojazdów używanych w USA. Największe samochodowe firmy aukcyjne jak Manheim, Copart oraz IAAI opublikowały, że ceny [...]

O NAS

POMAGAMY
W ZDOBYCIU
POJAZDU MARZEŃ

POZNAJ BESTCLASSICCAR BLIŻEJ Zobacz więcej
BestClassicCar jest firmą rodzinną zajmującą się sprzedażą,importem i pośrednictwem w zakupie pojazdów,motocykli, quadów oraz łodzi z rynku Amerykańskiego, Kanady i Dubaju.
Specjalizujemy się w imporcie aut całych, uszkodzonych a także aut klasycznych zabytkowych a naszym klientom udostępniamy dostęp do największych aukcji samochodowych na terenie USA, Kanady oraz Dubaju. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu pojazdu, sprawdzeniu jego historii oraz ocenie stanu a także w imporcie i odprawie celnej na terenie Niemiec lub Polski.
Wysyłamy auta do Polski z Portu w Toronto, Dubaju a także z każdego portu w Stanach co pozwala nam zminimalizować koszty transportu lądowego pojazdu po drogach w USA.

Masz
pytania?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ
KONTAKT Z NAMI